Strona 32 z 262 PierwszyPierwszy ... 22232425262728293031323334353637383940414282132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #311
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Suzuki Vitara
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Z jednej strony fajnie ze wprowadzili miękką hybrydę. Szkoda tylko, że we wszystkich silnikach bo to oznacza brak manualnej skrzyni biegów , co dla mnie jest potężnym minusem. Powinni sobie tez darować 130 konny motor. Dziwi mnie, że mają taki poślizg z PHEV, musi to widocznie oznaczać że będą duże zmiany w stosunku do wersji z Jeepa.
    Przecież miękka hybryda nie wymaga w żadnym razie stosowania automatycznej skrzyni biegów. U Fiata miękka hybryda jest w 500 i Pandzie i mają ręczne skrzynie. Myślę, że wersja 130-konna Tonale będzie mieć niemal na pewno manuala.

    Aż się zarejestrowałem w końcu na tym forum, żeby to napisać

    Mnie zresztą pewnie będzie stać co najwyżej na taką wersję i pewnie mi wystarczy, bo teraz i tak eksploatuje jedynie litrowy uturbiony silnik. Byleby Tonale się prowadziło, jak przystało na Alfę. Poza budą to właśnie w kwestii zawieszenia będzie pewnie największa różnica względem Compassa.

    Co do PHEV to opóźnienie rzeczywiście może dziwić, skoro ta wersja ma zaniżać emisje CO2 i z tego względu wydaje się strategiczna (choć dla mnie najmniejszego sensu nie ma). Szkoda że przez emisje raczej nie zdecydują się na wsadzenie benzyny 2.0. No ale takie czasy, że i z silnika 1,3 wypada się cieszyć.

    Nie ukrywam, że czekam na Tonale z wielką nadzieją, że dzięki niej dołączę w końcu do grona alfistów. Potrzebuję auta o prześwicie, który bez stresu pozwala pokonywać polną drogę. Dotąd jedyną taką Alfą była Crosswagon, ale to już prehistoria oraz Stelvio, ale to nie moja półka cenowa (no i wielka krowa z niej). Może na Tonale będzie mnie stać w momencie zmiany obecnego auta na coś nowszego

    Ciesze się, że w końcu pojawiają się przecieki na temat sprzedaży Tonale. Wreszcie to auto staje się realne. Szkoda tylko, że w czasach, kiedy ceny nowych aut oszalały.

  2. #312
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Poczekaj jeszcze trochę, to może pełnego elektryka wypuszczą z manualem
    A gdzie pisałem, że czekam na elektryka ? Nie przeszkadzałby mi taki model w ofercie ale ja osobiście brałbym pod uwagę co najwyżej PHEV i wtedy automat musiałbym przełknąć. Przy tak słabych benzynach jakie będą na starcie w Tonale automat dobije dynamikę i jest to dla mnie nie do przyjęcia. A automat będzie na pewno, Alfa nie będzie się bawiła w manual w miękkiej hybrydzie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #313
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Suzuki Vitara
    Postów
    44

    Domyślnie

    Przecież miękka hybryda to żadna hybryda. Tu się nie ma nawet w co bawić, bo to dosyć prosta sprawa.

  4. #314
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A gdzie pisałem, że czekam na elektryka ? Nie przeszkadzałby mi taki model w ofercie ale ja osobiście brałbym pod uwagę co najwyżej PHEV i wtedy automat musiałbym przełknąć. Przy tak słabych benzynach jakie będą na starcie w Tonale automat dobije dynamikę i jest to dla mnie nie do przyjęcia. A automat będzie na pewno, Alfa nie będzie się bawiła w manual w miękkiej hybrydzie.
    Nie oczekiwałem polemiki z moim poprzednim wpisem - to był raczej sarkazm pokazujący, w która stronę zmierza rozwój motoryzacji. Może to najwyższy czas, żeby jeszcze kupić "normalny" samochód i przekonać się do automatu ZF?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #315
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie Alfa Romeo Tonale

    Jest sporo zabawy , bo w przypadku manuala musi być elektroniczne sprzęgło. Niewielu producentów posiada takie rozwiązanie, FCA i PSA nie ma. W Fiacie 500 jest klasyczne sprzęgło bo to nie normalna mild hybryd , między innymi nie posiada trybu żeglowania ze względu na klasę samochodu. Zakładam że w Alfie będzie pełny układ, premium zobowiązuje.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 08-12-2021 o 22:46

  6. #316
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Suzuki Vitara
    Postów
    44

    Domyślnie

    Może opracują elektroniczne sprzęgło i wsadzą miękką hybrydę także do innych modeli koncernu? Wiem, że w przypadku Compassa też już mówiło się o mild hybrid w przyszłym roku.

  7. #317
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa_BDG Zobacz post
    Załączam info o wersji "first edition". Zamówienia od lutego 2022 na tą wersje 'Speciale'.

    Załącznik 281823
    To potwierdzone info czy jakis fake? Wersja "first edition" powinna jednak chyba mieć jakiś topowy motor a nie 130 KM...
    Dobra strona tej informacji jest taka, że zakładam, iż skoro zamówienia ruszą od lutego, to najpoźniej w lutym muszą wreszcie zaprezentować model... przynajmniej tak by wypadało

  8. #318
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Skąd wiesz, że Tonale to Compass w innej budzie - wykorzystują tą sama podłogę i część rozwiązań technicznych ale mogę się założyć, że te samochody będą od siebie totalnie inne. To tak jakby napisać, że Mito to Grande w innej budzie a Giulietta to Bravo.
    Giulietta i Bravo nie maja innej podlogi przypadkiem?

    a moje stwierdzenie odnioslo sie do wykorzsytywania wlasnie platformy i rozwiazan technicznych, stad redukcja kosztow produkcji. Nie mowie ze w odczuciu to beda te same auta, tak samo nikt nie mowi ze GOlf i Octavia to kropka w kropke to samo.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dziwi mnie, że mają taki poślizg z PHEV, musi to widocznie oznaczać że będą duże zmiany w stosunku do wersji z Jeepa.
    no w tym wywiadzie prezes powiedzial ze sie zdecydowali na wlzoenie drugiej generacji ukladu, wiec premiera zostanie opozniona

  9. #319
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Nie oczekiwałem polemiki z moim poprzednim wpisem - to był raczej sarkazm pokazujący, w która stronę zmierza rozwój motoryzacji. Może to najwyższy czas, żeby jeszcze kupić "normalny" samochód i przekonać się do automatu ZF?
    Pijesz pewnie do tego, że popieram działania w motoryzacji wpływające na redukcję emisji a jednocześnie nie chce jeździć automatem, który masowo jest stosowany w nowoczesnych rozwiązaniach.... Chciałbym jak najdłużej jeździć z ręczną skrzynią ale przesiądę się na automat, kiedy będzie to miało pozytywny wpływ na środowisko i negatywny wpływ na sprzedaż ruskiej ropy. Dlatego automat przełknę tylko w PHEV lub elektryku, choć osobiście uważam, że na zakup tego drugiego jet jeszcze za wcześnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Giulietta i Bravo nie maja innej podlogi przypadkiem?
    Mają inne ale wiele rozwiązań technicznych i części dzielą wspólnych. I co z tego.

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Nie mowie ze w odczuciu to beda te same auta, tak samo nikt nie mowi ze GOlf i Octavia to kropka w kropke to samo.
    Tak? ja bym powiedział, że to to samo tylko Octavia ma większy bagażnik
    W Alfie Romeo różnice są dużo większe, bo charakter samochodu jest totalnie specyficzny. Jeśli Tonale będzie miało chociaż połowę charakteru Stelvio, to jestem spokojny o odbiór wozu.

  10. #320
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli Tonale będzie miało chociaż połowę charakteru Stelvio, to jestem spokojny o odbiór wozu.
    Jeśli... Giulietta niestety jeździ sporo słabiej od 147, oby tutaj się trend odwrócił.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory