Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 90

Temat: Kiedy następczyni Giulietty?

  1. #61
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    Moja żona ma 208 z 2016 roku z tym silnikiem i hydrokinetycznym automatem Aisin. Bazowo 110km (na hamowni wyszło 115km), po remapie 152km. Przy masie 1050kg jeździ to co najmniej zadowalająco i nie jednego potrafi zaskoczyć dynamiką. Kultura pracy jak na 3-cylindrowca bardzo przyzwoita. Do mieszczuchów bardzo przyzwoity napęd.
    Jeździłem chwilę Cactusem z takim silnikiem. Wlekąc się w korku dźwięk silnika nie jest jakoś specjalnie trudny do akceptacji, ale w trasie przy większych prędkościach przypominał betoniarkę.
    Tak, to jest silnik tylko do miasta.

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Mam ten silnik w wersji 130 KM i spokojnie da się tym jeździć autostradą (skrzynia EAT8), chociaż potrafi wtedy żłopać więcej niż 1.4 MA.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #63
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,5 V6 24V 98'
    Postów
    22

    Domyślnie

    Ej ale 3 cylindrowe silniki nie brzmią wcale tak źle XD śmigałem clio 0.9 i miało w sobie coś z V6tki w brzmieniu, wiadomo, że to nie to, ale serio aż byłem zdziwiony.Wystarczy sobie posłuchać Fiesty R1 rajdowej z litrowym 3 cylindrowym silnikiem-jakby takie dwie obok siebie jechały i te same obroty to jak v6 busso XD

  4. #64
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Giulietta 1.4 MA, Opel Insignia 2.0D
    Postów
    30

    Domyślnie

    Zgadzam się że generalnie 3 cylindrowe silniki słabo brzmią, ale najważniejsze aby Julka była ponownie w ofercie. Na pewno 1.6 PSA fajnie jeździ, tylko czy w końcu jest bezawaryjny? Co do 200KM+ jest nawet wersja 1.6 225KM, ale to nie to samo co podobna moc z większej pojemności. Dla prestiżu w swojej klasie przydałby się motor 2.0 300-350KM 4x4, ale pewnie nikt nie będzie wydawał dużych pieniędzy na to. Obecnie priorytet to lekkie udoskonalenie hybryd plug-in (zasięg elektryczny do 100km) i elektryki z dużą mocą oraz przede wszystkim dużym zasięgiem + redukcją ceny. W Polsce jest jeszcze daleko do zadowalającej infrastruktury ładowania aut, więc ta rewolucja z autami elektrycznymi nie będzie taka szybka. Dla mnie idealna jest hybryda plug-in, większość tras blisko domu na prądzie a jak dalej to nie jestem ograniczony słabą infrastrukturą do ładowania. Jak ktoś jest często w trasie to hybryda nie bardzo się sprawdzi, ale dla mnie dłuższe trasy są raczej sporadyczne.

  5. #65
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Wszystko to spoko, ale nie przy takich różnicach w cenach hybryd i zwykłych spalinówek. Chyba, że dookoła domu kręcisz 60 tys. km rocznie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #66
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    M Kultura pracy jak na 3-cylindrowca bardzo przyzwoita. .
    Dobrze, ze napisałeś to zdanie.
    Jak na 3-cylindrowca.
    No to ok, marka alfa romeo trafi pod strzechy i do mieszczuchów ze swoimi 3-cylindrowymi kosiarkami Nie mogę się doczekać tej mieszczańskiej Giulietty))

    A tak poważnie: jedyną szansą marki alfa romeo jest pójście jakąś "własną" drogą, celowo w cudzysłowie, bio to umowna kwestia.
    Z własnej drogi zeszło przecwelone przez Toyotę Subaru. Czy ktoś gdziekolwiek widzial na ulicy nową Imprezę?
    A ona już w ofercie od bodaj dwóch lat jest. Tyle, że to teraz "mieszczańskie auto". Nikt nie kupuje tego.
    To samo będzie z upuretechnioną, 3 cylindrową Alfą Fromage (a czemu nie Fromage? może być). Rynek jest za ciasny a sama oferta PSA obłędnie szeroka. Po co im kolejne coś -podobne- do- czegoś?
    MY tego nie kupimy i ludzie też tego nie kupią. Nie ma żadnego powody aby kupować 3 cylindrową giuliette z puretechem.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 16-03-2021 o 17:18

  7. #67
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    No to ok, marka alfa romeo trafi pod strzechy i do mieszczuchów ze swoimi 3-cylindrowymi kosiarkami Nie mogę się doczekać tej mieszczańskiej Giulietty))

    A tak poważnie: jedyną szansą marki alfa romeo jest pójście jakąś "własną" drogą, celowo w cudzysłowie, bio to umowna kwestia.
    Z własnej drogi zeszło przecwelone przez Toyotę Subaru. Czy ktoś gdziekolwiek widzial na ulicy nową Imprezę?
    A ona już w ofercie od bodaj dwóch lat jest. Tyle, że to teraz "mieszczańskie auto". Nikt nie kupuje tego.
    To samo będzie z upuretechnioną, 3 cylindrową Alfą Fromage (a czemu nie Fromage? może być). Rynek jest za ciasny a sama oferta PSA obłędnie szeroka. Po co im kolejne coś -podobne- do- czegoś?
    MY tego nie kupimy i ludzie też tego nie kupią. Nie ma żadnego powody aby kupować 3 cylindrową giuliette z puretechem.

    A ja uważam że to głupie gadanie. A jaka jest różnica pomiędzy A-klasą a nową 1er? Żadna.
    Ludzie nie kupią Giulietty nie dlatego że będzie miała puretecha, tylko dlatego że będzie Alfą... 9 na 10 ludzie mają wywalone w to co ich samochód robi i w jaki sposób warczy. Jak wprowadzili E82 i zrobili badania to 80% kierowców myślało że ma napęd na przód

    Mówisz że rynek jest ciasny - to czemu taki Mercedes czy Skoda mają suvy i crossovery w każdym rozmiarze? Czemu Alfa tego nie może zrobić i się pierdzieli z jednym suvem od 2 lat?

  8. #68
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    No i fajnie, że BMW zrobiło jedynkę FWD - tyle, że oprócz tego produkuje serię 6 z 335 konną 6-cylindrówką, nie wspominając o modelach M. W Alfie skończy się na silniku 1.6 FWD, jak w P508 w topowym modelu, a większość gamy to będą jakieś dziwactwa w segmencie B i C z silnikiem 1.2 150 KM.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #69
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Mówisz że rynek jest ciasny - to czemu taki Mercedes czy Skoda mają suvy i crossovery w każdym rozmiarze? Czemu Alfa tego nie może zrobić i się pierdzieli z jednym suvem od 2 lat?
    Sam sobie odpowiedziałeś, zadając mi pytanie. No własnie dlatego. Bo oni robią to, skutecznie, regularnie, od lat. Alfa tylko gada, robi plany, prezentacje a potem kupa. Właśnie dlatego marka nie cieszy się zaufaniem szerokiego grona kupujących, którzy (nawet jeśli pojawi się jakaś kosmiczna nowość z logo AR) NIE KUPIĄ JEJ.
    Bo Skoda i Merol wszystko mają lepsze, dosłownie wszystko. Sieć sprzedaży, reklamę, ofertę, obsługę posprzedażową, zaufanie klientów i tak dalej.
    Kowalski z kasą wybierze Merola, Kowalski z mniejszą kasą Skodę.
    Żaden z nich nie wybierze Alfy. Bo Alfa nie oferowała i nadal nie oferuje Kowalskiemu absolutnie nic.
    A jak coś zaoferuje, to nie uwierzą, że warto kupić.
    A jak będzie to farbowany peżot z puretechem to grajmy w dzwony: marka zakończy żywot. Bo Kowalski kupi peżota. Nie alfę w skórze peżota.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 17-03-2021 o 16:21

  10. #70
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No ale jednak jakaś wersja >200 KM by musiała być, bo trochę wstyd.
    Przepis na wersję Giulietta Quadrifoglio w teorii jest prosty, koniecznie piec o mocy ok. 450 KM, napęd 4x4 i pozamiatane
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

Podobne wątki

  1. [146] Kiedy wymienić tarcze a kiedy same klocki?
    Utworzone przez raven17a w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 20:45
  2. Następczyni 166 z tylnym napędem?
    Utworzone przez kripp w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 14:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory