Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Alfa Romeo Spider 2.0 z 1988r.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    SPIDER 1988r. 2.0
    Postów
    1

    Domyślnie Alfa Romeo Spider 2.0 z 1988r.

    Witam,

    Potrzebuję trochę pomocy, swego czasu sprawdziłem z kanady Spidera z 1988r., w nienagannym stanie i zamierzam go odnowić.

    Ze spraw mechanicznych wszystko już jest sprawne, lecz ma parę bolączek elektrycznych, w związku z tym potrzebuję elektryka, który podjąłby się sprawdzenia / naprawy / wymiany elementów, które potrzeba, może macie kogoś takiego z Białegostoku lub okolic?

    Drugi temat, przydało by się odświeżenie wnętrza, czy może ktoś polecić jakiegoś tapicera?

    Trzeci temat, elementy wnętrza oraz części, czy możecie kogoś polecić, kto może mieć lub gdzie zamówić części do wiekowego auta?

    Z wiekiem trzeba byłoby odnowić zewnątrz auta, do tego niby kogoś bym miał ale może ktoś z Podlasia robił tego typu projekt?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Witam.
    Porada: jeśli nie chcesz włóczyć auta po kraju od warsztatu do warsztatu, to szukaj klubu miłośników aut zabytkowych z Twojej okolicy. Oni poradzą Ci do kogo się udać w tych kwestiach o których piszesz.
    Elektryka w tym aucie nie jest mocno skomplikowana więc każdy powinien sobie poradzić, ale Ci którzy są przyzwyczajeni do siedzenia przy starszych autach często mają więcej cierpliwości, więc warto podpytać
    Co do tapicerki, to pojedz podpytaj o koszt tego co masz do zrobienia a potem porównaj to z cenami gotowych elementów dostępnych na internecie, praktycznie komplet tapicerki można kupić do tego auta w każdym kolorze (choćby na stronie którą podaję poniżej).
    Co do części to praktycznie wszystko kupisz w Niemczech, np okp.de : https://www.okp.de/xtc2/105/115-Spid...ml?language=en - osobiście polecam, szybka realizacja ( choć teraz pewnie wysyłka będzie trwała dłużej ), duża dostępność a i szybko na ewentualne pytania na maila odpowiadają.
    Jak będziesz miał jakieś specyficzne pytania to zachęcam do pytania w tym wątku :
    https://www.forum.alfaholicy.org/inn...m_wiedzy_.html
    Niestety, pomimo wielu próśb, modele typu 105/115 nie doczekały się na tym forum swojego osobnego działu, więc mamy jeden temat zbiorczy.
    Przy okazji gratuluję auta
    Ostatnio edytowane przez Stefan116 ; 02-04-2020 o 08:28

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar jareknowiak
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    była alfa 159 2,4 JTDM TI jest GIULIA 2,0 MAir 200KM i GIULIETTA 1,4MA 170KM, SPIDER 1982r.
    Postów
    115

    Domyślnie

    Na priv podesłałem ci schemat elektryczny. I choć mój spider jest ze stanów to może instalacja będzie podobna.
    A jaki masz silnik 2,0 wtrysk czy gaźniki?
    Elektryka tych samochodów jest prosta - bo to motoryzacja lat osiemdziesiątych.
    Ja osobiście części kupuję w Anglii wychodzi taniej bo mają niższy VAT - strona https://classicalfa.com/, ale jak wolisz to możesz kupować też w Niemczech np. https://www.alfa-service.com/.
    A poza tym możesz pisać do mnie na priv rozebrałem swojego spidera do śrubki więc może mogę pomóc zdalnie

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo Spider Graduate 1989r.
    Postów
    9

    Domyślnie

    W związku z niedawnym zakupem Alfa Romeo Spider Graduate 1989r., którą kupiłem po stłuczce, poszukuję do niej prawego przedniego błotnika i pasa przedniego.
    Dlatego pytanie do kolegów, czy znają jakieś miejsca w Polsce, gdzie można kupić używane części blacharskie z rozbiórki do Alfy Romeo lub ew. także w Niemczech, w miarę blisko granicy.
    Ew. może ktoś z forumowiczów ma takie części blacharskie w dobrym stanie?
    Poznałem już kilka sklepów w necie, gdzie takie części są dostępne, ale ceny trochę wysokie, a nie jestem pewien, czy zamienniki pasują w 100%.

    Gdyby ktoś miał przy okazji blacharza i lakiernika w promieniu 100-150 km od Poznania (nawet dalej), który dobrze ogarnia zabytkowe auta, to chętnie przyjmę taki namiar.

    Wszelkie sugestie od bardziej doświadczonych kolegów, które mogą pomóc świeżemu nabywcy klasycznej Alfy Spider, również chętnie przyjmę.

    Przy okazji witam serdecznie i pozdrawiam. Zakładam, że od teraz będę tu częstym gościem
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa5.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	102.3 KB
ID:	275068  
    Ostatnio edytowane przez marekskiba ; 02-01-2021 o 00:18

Podobne wątki

  1. ALfa Romeo Spider
    Utworzone przez wyplosz w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-10-2018, 20:07
  2. Alfa Romeo 4C Spider
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 21:57
  3. Ar 75 America 3.0 cała na cześci 1988r
    Utworzone przez ar4me w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 20:19
  4. Alfa Romeo Spider
    Utworzone przez haryz w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-01-2009, 21:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory