Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Dwumasa i ustawienie zaworów

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon
    Postów
    28

    Domyślnie Dwumasa i ustawienie zaworów

    Powitać. Mam nurtujące mnie pytanie, na które nie znam odpowiedzi ponieważ zdania są podzielone. Otóż mam do wymiany koło dwumasowe pacjent to 156 1.9 jtd 8v 115km, rozmawiałem z moim kolegą, który jest mechanikiem i u niego naprawiam alfę, i powiedział mi,że jeśli chcę wymienić dwumasę to tylko na regenerowaną i do tego nowe sprzęgło, bo będę miał na tę regenerację gwarancję, bo koła dwumasowe kupione w Polsce pozostawiają wiele do życzenia co do jakości. Mówił,że kilkakrotnie wymieniał nowe koło dwumasowe w samochodach na nowe i były tylko reklamacje a producent po zgłoszeniu reklamacji stwierdził,że nie przyjmie na gwarancję bo podobno było źle zamontowane. Miał nawet jedno zdarzenie,że facet odebrał passata i tuż za bramą poszła dwumasa. Mówił,że nie chciałby po prostu stracić kolegi itd i dlatego radzi regenerację, lub powiedział,że może mi zamontować nowe ale jeśli je kupię w Niemczech. Powiedział,że nawet jeśli kupię z Niemiec to zamówi specjalnie takie samo w PL i na stole pokaże mi różnicę w wykonaniu... Więc jak to jest w końcu z tą dwumasą??? Na necie zdania są podzielone, aczkolwiek większość użytkowników poleca Valeo, dwumasa i sprzęgło z dociskiem kpl. Czy ktoś wymieniał na Valeo??? Jak się sprawuje??? Mam możliwość kupienia w DE a cena wogóle nie powala z nóg... Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie ustawienia zaworów, czy w moim silniku zawory reguluje się ręcznie czy są hydrauliczne??? Na necie co do tego tematu zdania też są podzielone. Dzwoniłem do Koszalina do serwisu to mi powiedzieli,że w tych silnikach nic się robi przy zaworach. Raz w życiu odwiedziłem ten serwis, po czym dostałem kwit do zapłaty to aż nogi mi się ugięły, nie mówiąc już o chamstwie jakie tam panuje,... Proszę o odp i pozdrawiam Kuba

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    co do dwumasu to pierwsze słyszę , ale w sumie to może możliwe że kolega ma rację , bo swego czasu w 159 była plaga z wadliwymi dwumasami valeo , pewnie producent wypuscił wadliwą serię , w sumie jak masz okazję to może kup w germanistanie to koło ;

    co do luzu zaworowego , to oczywiście w 1910 jtd/multijet 8v reguluje się luz zaworowy ręcznie za pomocą płytek :

    -ssący...................................0,25-0,35 (średnia 0,30)
    -wydechowy...........................0,30-0,40 ( 0,35)

    oczywiście kontrolujemy i regulujemy na zimnym silniku

    płytki średnica 33mm , pasują ze starych fiatów OHC , np tipo - to koledze mechanikowi powiedz , ułatwi mu to zadanie
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 10-09-2017 o 14:34
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon
    Postów
    28

    Domyślnie

    Ok dziękuję bardzo. jeszcze tylko bym chciał żeby ktoś się wypowiedział na temat tych kół dwumasowych. W De mam germańskiego kolegę,który pracuje w serwisie VW i powiedział mi,że ma znajomości w hurtowniach itp i może mi za ok 300E tę dwumasę ze sprzęgłem i dociskiem załatwić. Mówił też,że jeżeli chodzi o VW to dużo właśnie wymienia na Valeo...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    300E za dwumase i kpl.sprzeglo .To tylko brac montowac i nie zadawac pytan

    - - - Updated - - -

    Unas srednia cena w detalu to1500 kolo i 600 sprzeglo valeo

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AR 156 II Crosswagon Q4 1.9 JTD 16v 150 KM
    Postów
    32

    Domyślnie

    Z ta gwarancją na dwumasę to bez przesady. Po pierwsze pytanie gdzie się ją robi. Jak u jakiegoś podrzędnego mechanika co ma podnośnik w stodole i paragonu albo faktury na usługę nie wyda to faktycznie firma może mieć obiekcje co do tego czy zostało to dobrze założone i nie uznać gwarancji. Tyle że wtedy trzeba by było brać rzeczoznawcę i bujać się z procesem cywilnym (jeśli jesteśmy pewni że została dobrze założona). Tam gdzie jest faktura na usługę to nie ma bata żeby gwarancji firma nie uznała.

    W różną jakość części na polski rynek i na inne nie wierzę. Za to cena w Polsce może być wyższa bo polscy przedsiębiorcy to zdziercy (w większości) i faktycznie niektóre części w Niemczech mogą być tańsze, szczególnie te "droższe" w Polsce

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joxer Zobacz post
    Z ta gwarancją na dwumasę to bez przesady. Po pierwsze pytanie gdzie się ją robi. Jak u jakiegoś podrzędnego mechanika co ma podnośnik w stodole i paragonu albo faktury na usługę nie wyda to faktycznie firma może mieć obiekcje co do tego czy zostało to dobrze założone i nie uznać gwarancji. Tyle że wtedy trzeba by było brać rzeczoznawcę i bujać się z procesem cywilnym (jeśli jesteśmy pewni że została dobrze założona). Tam gdzie jest faktura na usługę to nie ma bata żeby gwarancji firma nie uznała.

    W różną jakość części na polski rynek i na inne nie wierzę. Za to cena w Polsce może być wyższa bo polscy przedsiębiorcy to zdziercy (w większości) i faktycznie niektóre części w Niemczech mogą być tańsze, szczególnie te "droższe" w Polsce

    Jeśli chodzi o mojego kolegę to nie klepie aut w stodole, tylko ma warsztat z trzema podnośnikami, pracuje u niego 3 chłopaków a on jest czwarty, więc daruj sobie stodoły i szopy. Jak mi opowiadał,że wymontował dwumasę i odesłał to zamiast drugiej dwumasy dostał odp,że wina leży po stronie warsztatu i błędnie wykonał usługę... Opowiem Ci przykład z mojego doświadczenia, mam jeszcze samochód terenowy i kupiłem kpl opon 31x10.5x15 AT Wranglery. Podczas jazdy jedna z opon po jakimś miesiącu dosłownie wybuchnęła. Opony były zakładane w wulkanizacji mojego drugiego kolegi. Opony przyszły też do niego prosto na wulkanizację. Opony były założone razem z kuleczkami elektrostatycznymi, takze niby wszycho było ok. Mój kolega stwierdził,że była to wina fabryczna i musiało być uszkodzone "płótno" w oponie. Producent stwierdził uszkodzenie "mechaniczne" opony. Żeby stało się to w terenie to bym to zrozumiał ale to było na drodze do mojego domu dosłownie 50m od niego. Więc producent jeśli będzie uczciwy to uzna gwarancję a jeśli nie to sobie będzie w ch..a leciał...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AR 156 II Crosswagon Q4 1.9 JTD 16v 150 KM
    Postów
    32

    Domyślnie

    Dwumasę reklamujesz Ty jako właściciel samochodu. Mechanik ma Ci obowiązek wystawić fakturę na usługę i dać dokumenty dwumasy (chyba że jest to autoryzowany serwis więc tylko faktura bo resztę ewentualnie sami załatwiają). Gdy mechanik stwierdzi że wina fabryczna to zgłaszasz do producenta problem i w zależności od tego co Ci tam powiedzą tak dalej postępujesz. I teraz mam pytanie? Czy Twój kolega wystawia faktury na usługi? Myślę że nie bo wiem jak działa większość mechaników w Polsce. Nieliczne warsztaty wystawiają dokumenty. Podobna sytuacja jest z oponami.

    Zapewne Twój kolega wziął dwumasę na zwykły paragon gdzieś w jakimś sklepie u znajomego. A jeśli nawet wziął na fakturę to producent chciał od niego kopię faktury z wykonanej usługi a tej On nie miał bo jej nie wystawił tylko zrobił usługę na "lewo" i stąd problemy. Cwaniaki od producenta stwierdziły że to wina złego założenia dwumasy bo wiedzą że ten się kłócić nie będzie i do sądu nie pójdzie a także nigdzie tego nie zgłosi bo mają na niego haczyk w postaci wykonania usługi bez faktury. I tutaj jest problem

    Producenci wykorzystują po prostu to że większość ludzi robi samochody bez papierów, po znajomości itd. Gdy masz dokument sprzedaży/usługi w łapie to już jest inna gadka z ich strony. Jeśli jesteś pewny swoich racji mając papiery to wystarczy że ich postraszysz rzeczoznawcą to już miękną bo jeśli ten orzeknie że była to wada fabryczna to możesz złożyć pozew cywilny o narażenie zdrowia i życia a wtedy nie tylko będą musieli uznać gwarancję to jeszcze Ci zapłacą odszkodowanie. Kosztuje to trochę nerwów, i czasu ale jest jak najbardziej wykonalne przy odrobinie determinacji.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon
    Postów
    28

    Domyślnie

    Szkoda,że nie jesteś jasnowidzem. Tak akurat powiem Ci,że mój kolega wystawia faktury(dla mnie imienne), bo mówi,że nie chce mieć problemów z US. Akurat znam go X lat i on jest uczciwym człowiekiem... Jeśli chodzi o nerwy i czas to akurat nie wiem jak u Ciebie to wygląda ale ja mam za dużo nerwów w pracy i za mało czasu każdego dnia. Jeśli ja jestem w PL to jest zaledwie kilka dni, więc takie coś nie dla mnie... Tak samo jeśli nie wierzysz w jakość towarów to kup sobie butelkę pepsi w PL i butelkę w DE, spróbuj i sam oceń. Akurat znam niemca,który jest kontrolerem jakości w Pepsi w DE i czasem jeździ do zakładów w Pl i wiem jak to wygląda... Tak samo porównałem dwumasę ze zdjęć z Allegro z tymi w DE, niby nie ma różnicy i ten sam producent, tylko zastanawia mnie dlaczego jest nawet inny nadruk na kole dwumasowym...

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AR 156 II Crosswagon Q4 1.9 JTD 16v 150 KM
    Postów
    32

    Domyślnie

    Nie jestem jasnowidzem Nie wiem czemu sie unosisz Piszę tylko co wiem z własnego doświadczenia i również polegam na tym co wiem od ludzi związanych z branżą. Jeśli Twój kolega wystawia faktury i jest uczciwym mechanikiem to tylko pogratulować takiego kolegi bo taki mechanik nie zdarza się często. Jak jeszcze jest dobry w tym co robi to tym lepiej

    Rynek części samochodowych to zupełnie co innego niż rynek szeroko rozumianej spożywki. Dałeś na to świetny przykład - Pepsi. Nie wiem czy wiesz ale tego typu koncerny przygotowują napoje pod konkretny rynek i preferencje konsumentów. Pepsi w Polsce może mieć nieco inny smak niż w Niemczech ze względu na preferencje konsumentów (stopień słodkości, zgazowania itd.). Poza tym polskie normy spożywki są trochę inne niż niemieckie co tez ma znaczenie (niestety ostatnio jest straszne obniżyliśmy) Najlepszym przykładem jeśli chodzi o napoje jest Fanta/Mirinda oraz Sprite/7up których smak w Polsce jest dla mnie ohydny a piłem to np. w Hiszpanii gdzie mi smakowało rewelacyjnie. Też się zastanawiałem dlaczego tak jest aż przeczytałem właśnie artykuł o preferencjach konsumentów. Dobrym przykładem jest tutaj też rynek Piwa. Piwo produkowane na eksport przez browary w Polsce jest często zupełnie inne niż na nasz rynek krajowy (w mojej ocenie gorsze są te eksportowane) ale nie dlatego że eksportujemy coś gorszego jakościowo tylko po prostu innego zgodnego z preferencjami rynku. Zresztą długo mógłbym Ci o tym pisać ale to nie forum o tym.

    Wracając jednak do części. Nie wydaje mi się żeby ktoś produkował inną jakość na rynek niemiecki, inną na polski, jeszcze inną na czeski czy też francuski lub włoski. Wyobrażasz sobie że firma która produkuje towar na całą Europę zmienia co chwilę parametry produkcji tylko po to żeby np. dla Polski wyprodukować część gorszą a dla Niemiec lepszą??? Wiesz jakie są koszty zmiany całej ścieżki produkcji??? Przecież to byłoby kompletnie nieopłacalne. Przy obecnej mechanizacji produkcji i globalizmowi produkowanie czegoś na jeden konkretny rynek danego państwa byłoby finansowym samobójstwem, szczególnie w przypadku części samochodowych. Poza tym weź tak na chłopski rozum... jesteśmy w UE - więc jeśli byłoby tak jak piszesz że na polski rynek sprowadzane są gorszej jakości części to jaki problem byłby zamówić w Niemczech część w sklepie internetowym i przesłać go do Polski kurierem - nie dość że części są tam często tańsze niż w Polsce to jeszcze koszty przesyłki niewielkie. Zgadzam się że oznaczenia mogą być inne ze względu na przepisy krajowe ale jakość raczej jest ta sama. Chyba że polscy pracownicy fabryki w Polsce i polskie szefostwo tej fabryki lecą w kulki co bardziej by mnie przekonało i w sumie nie dziwiło bo miałem do czynienia z polskimi przedsiębiorcami i ludźmi co dostali stanowiska w firmach zagranicznych co mieli przedstawicielstwo w Polsce i mam o nich jedno zdanie - niezbyt dobre za nielicznymi wyjątkami. Zresztą przy obecnym dostępnie do informacji, potędze mediów społecznościowych i dziennikarzach wściubiających nos we wszystko gdyby ta sama firma dla Niemiec produkowała lepszą jakość niż dla Polski to byłaby w naszym kraju taka chryja że szok a o niczym takim nie słyszałem.

    Idąc Twoim tokiem myślenia to np. Fiat powinien produkować innej jakości samochody na rynek Niemiecki i Polski. Raczej nie wydaje mi się żeby tak było. Owszem wyposażenie może być inne bo Niemcy preferują większy luksus jeśli chodzi o wyposażenie niż Polacy ale jakość na pewno jest ta sama. Już widzę jak w fabryce Fiata idzie polecenie że z tej kupki bierzemy części do produkcji na rynek polski a z tej na niemiecki a z jeszcze innej np. na grecki

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon
    Postów
    28

    Domyślnie

    Możesz sobie mi ubliżać jaki mam tok myślenia itd. A jak wyjaśnisz jakość części zamiennych TRW. Poczytaj o tym nawet na jakimś forum wypowiadał się kontroler jakości, i pisał,że bardzo wiele zależy właśnie od kontrolerów, jeśli jest sumienny i uczciwy i wykonuje dobrze swoją pracę to wychodzą dobre części a na innej zmianie jest jakiś gamoń,który tylko przychodzi aby swoje godziny odje..ć i chce iść do domu, to później klienci ubolewają na tym... Więc równie dobrze może się to tyczyć innych firm...

Podobne wątki

  1. Dwumasa
    Utworzone przez Gebelsik30 w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 17:30
  2. [159] Czy to dwumasa??
    Utworzone przez Patryk20 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-09-2016, 09:17
  3. [159] Dwumasa?
    Utworzone przez Arthcc w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 12:18
  4. Dwumasa czy nie
    Utworzone przez semri w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-01-2012, 17:29
  5. dwumasa
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2010, 18:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory