Zobacz wyniki ankiety: Głosuję na zdjęcie numer:

Głosujących
325. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1.

    14 4.31%
  • 2.

    70 21.54%
  • 3.

    7 2.15%
  • 4.

    49 15.08%
  • 5.

    109 33.54%
  • 6.

    39 12.00%
  • 7.

    37 11.38%
Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 107

Temat: Zdjęcie miesiąca - wrzesień

  1. #41
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    a ja ( ja = czytaj moje osobiste subiektywne nienormalne itd odczucia ) wolę zwykłą fajną fotkę ze złym iso , ze złymi szumami , ze złym wszystkim ale fajną , jedyną , która ma to coś nawet bez udziału ps czy innych takich
    i zrobioną cyfrówką za 200zł przez kogoś kto kto tylko naciska guzik w aparacie i czasem naciska go w odpowiednim momencie
    a widzisz tutaj Cię poprawię ponieważ mając pojęcie jakiekolwiek o tym jak powstaje zdjęcie to kompaktem za 200zł można zrobić takie samo zdjęcie jak to Ligara, na którym jest też moja Alfa.
    Zdjęcie ze złym iso i szumami i ze złym wszystkim jak to nazwałeś nie ma szans na wygranie konkursu. Do tego ludzie myślą, że zdjęcie robi aparat.... nic bardziej mylnego. Jak ktoś się chce przekonać że cena i wielkość aparatu tutaj nic nie daje chętnie udostępnię swój aparat.

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    p.s.
    a kiedyś było tak , że foty mogły być tylko takie bez obróbki :-(
    te czasy skończyły się i już nigdy nie powrócą... teraz liczy się nie tyle jak zrobisz tylko jak je obrobisz.
    Ostatnio edytowane przez mrutyś ; 27-09-2010 o 21:24

  2. #42
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    aby rozwiać jakieś niedomówienia... Zdjecie moje ( pomysł, ustawienie aut, wybór tła itd ) retusz marcina - jest to dozwolone. Wszystko zgodnie z regulaminem i nic przeciw prawu obowiązującemu na forum i w tym konkursie. Generalnie ustawianie aut do tego zdjecia troche trwało i nie jest ono przypadkowe - jakby ktoś myślał że to tak se pstryknięte...
    Resztę zdjęc z tej sesji można zobaczyć w temacie moja bella ( tam juz zdjęcia nie koniecznie moje ) ale niesprawiedliwie byłoby gdybym takie foto wysłał na konkurs - prawda ? Dlatego być możę zdjęcie które sie tu znalazło nie jest najlepsze ale mogę się całkowicie pod nim podpisać. Jakby ktoś był ciekawy to drugie foto zgłoszone przeze mnie nie zostało przyjęte - co zresztą może potwierdzic komisja
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  3. #43
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    Jakby ktoś był ciekawy to drugie foto zgłoszone przeze mnie nie zostało przyjęte - co zresztą może potwierdzic komisja
    mówiłem Ci abyś zdjął dekielek z obiektywu to nie chciałeś słuchać... może byś miał 2 zdjęcia w konkursie

  4. #44
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    i jeszcze jedno. Z tego co mi wiadomo to obróbka polegała na pobawieniu sie suwakami w PS-ie a nie na rysowaniu doklejaniu nakładniu warstw itp. a zdjęcie zawdzięcza swój klimat długiemu czasowi naświetalnia, mozolnemu ustawianiu alf i próbach odszukania właściwego kadru....
    Ale luzzz, wszedzie tylko te 156... Aaaa feeeee
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  5. #45
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrutyna Zobacz post
    te czasy skończyły się i już nigdy nie powrócą... teraz liczy się nie tyle jak zrobisz tylko jak je obrobisz.
    a szkoda

    nie mniej jednak - zawsze jak oglądam "twoje" foty jestem pełen podziwu








  6. #46
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    Jakby ktoś był ciekawy to drugie foto zgłoszone przeze mnie nie zostało przyjęte - co zresztą może potwierdzic komisja
    No niestety, regulamin na chwilę obecną nie przewiduje dwuch zdjęć jednego autora w ankiecie Wybrane zostało lepsze zdjęcie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    a szkoda

    nie mniej jednak - zawsze jak oglądam "twoje" foty jestem pełen podziwu
    I to paradoksalnie zapewne za sprawą umiejętnej obróbki
    Nawet w dobie fotografii analogowej obróbka zdjęć była na porządku dziennym. Z tym że odbywało się to w ciemni, było trudniejsze i bardziej pracochłonne.
    Ostatnio edytowane przez saroo ; 27-09-2010 o 21:49


  7. #47
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    dzięki...
    a że te czasy się skończyły też żałuję... ale co zrobić czasem technika niestety zabija cała duszę jaka tkwiła w fotografii...

  8. #48
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    to jest zdjęcie miesiąca a nie gadanie o historii fotografii

    BTW post do usunięcia

    Albo jeszcze dopisze że to drugie zrobie jeszcze raz z lepszym kadrem i ustawieniem aut i sie załapie na grudzień lub styczeń bo pomysł mi sie wydaje ciekawy
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  9. #49
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrutyna Zobacz post
    ... ale co zrobić czasem technika niestety zabija cała duszę jaka tkwiła w fotografii...
    ligar - i wymagało wyczucia , znajomości , zmysłu itp a nie tylko klikania myszką i "oglądania czy jest ładniej "

    i chyba tyle wystarczy ...
    ( już nigdy nie będziemy maczali fotek w roztworach , używali powiększalnika rozmiarów teleskopu , gilotyn z ząbkami żeby było ozdobnie, ... )
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 27-09-2010 o 22:02








  10. #50
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    to jest zdjęcie miesiąca a nie gadanie o historii fotografii

    BTW post do usunięcia

    Albo jeszcze dopisze że to drugie zrobie jeszcze raz z lepszym kadrem i ustawieniem aut i sie załapie na grudzień lub styczeń bo pomysł mi sie wydaje ciekawy
    Tak i zmniejsz ISO


Podobne wątki

  1. Zdjęcie miesiąca - wrzesień
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19-10-2014, 17:52
  2. Zdjęcie miesiąca - wrzesień
    Utworzone przez YonasH w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 06:58
  3. Zdjęcie misiąca - wrzesień
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 11:25
  4. Zdjęcie miesiąca - wrzesień
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 17:12
  5. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 20:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory