Strona 5 z 80 PierwszyPierwszy 12345678910111213141555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 798

Temat: [regulamin] Konkurs - Zdjęcie miesiąca

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    2015 Dodge Challenger R/T Plus
    Postów
    120

    Domyślnie

    penny21, mało fot przyszło, ale myślę że nawet z tego by się wybrało coś ciekawego

    co nie zmienia faktu, że powinniście przysyłać więcej zgłoszeń - zachęcam, nic w końcu nie tracicie (bocian, Ty też )

  2. #42
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Ja widziałem
    Większość po obróbce jur "się nadaje". Większość prac była już obrobiona i również się podobają. Pojawiły się też przypadkowe zdjęcia, bardziej dokumentalne. Niektórzy użytkownicy chyba nie wiedzą za bardzo co jest tematem konkursu...

    Jednak na pewno już coś się da wybrać do konkursu. Nie są to zdjęcia do World Press Photo, ale patrząc pod kątem kalendarza to na pewno będzie bardzo fajny!

    Myślę, że jakby inni użytkownicy zobaczyli zgłoszone prace to, by się zmotywowali, żeby wyjechać w ładny plener i zrobić kilka zdjęć. Jury obróbką nawet z najprostszego zdjęcia potrafią zrobić coś bardzo fajnego, a wcale nie jest powiedziane, że osoby, które fotografują zawodowo wygrają, bo jak wspomniałem obróbka jur jest na bardzo wysokim poziomie.

    Decyzje odnośnie wyboru powinniśmy zostawić jurą i nie kwestionować ich decyzji, ale myślę, że mogły by dać popatrzeć userom jak to wygląda Decyzja odnośnie publikacji zależy oczywiście od jur

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    2015 Dodge Challenger R/T Plus
    Postów
    120

    Domyślnie

    mały przewodnik na co zwrócić uwagę robiąc zdjęcia

    1. tutaj warto zwrócić uwagę na kadr, musi być prosty, nawet jeśli nie uda nam się zrobić idealnie prostego, szybki zabieg w dowolnym programie graficznym i utrzymujemy proste zdjęcie, ważne jest by nie przesadzić z nasyceniem kolorów, kontrastem itd




    2. tutaj warto zwrócić uwagę na detal (Design Giugiaro) i na odpowiednio skręcone koło, całość daje całkiem przyjemny efekt




    3. nie zawsze zdjęcia muszą być robione kadrem centralnym, tu mamy foto z boku, z pochyłem, który nadaje dynamiki aucie, które stoi




    4. tutaj rówież widać przechył, który uwydatnia dynamikę, dłuższa ogniskowa daje ciekawszy efekt




    5. szeroki kąt = krótka ogniskowa, również daje ciekawy efekt, warto zastanowić się nad kompozycją i dobrze ustawić tło




    6. kto mówił, że zdjęcie silnika musi być nudne?




    7. odejście od centralnego kadru, przycięcie zdjęcia w programie komputerowym daje nam wiele możliwości wykadrowania zdjęcia, pamiętajcie o dobrze skręconych kołach, by wyeksponować felgi, nie opony




    8. warto czasem dłużej zastanowić się nad wykorzystaniem danego detalu




    9. jeśli macie możliwość zrobienia zdjęcia z wysokości, próbujcie




    mam nadzieję, że trochę wam pomogłem życzę udanych kadrów i po raz kolejny zachęcam do wysyłania zdjęć
    Ostatnio edytowane przez Vaselinho ; 28-10-2009 o 23:28

  4. #44
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar DJ_Pablo
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR 147 1.6 TS / AR 156 SW 1.9 JTD / BMW E91 318i
    Postów
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti Zobacz post
    Ja widziałem
    Większość po obróbce jur "się nadaje". Większość prac była już obrobiona i również się podobają. Pojawiły się też przypadkowe zdjęcia, bardziej dokumentalne. Niektórzy użytkownicy chyba nie wiedzą za bardzo co jest tematem konkursu...

    Jednak na pewno już coś się da wybrać do konkursu. Nie są to zdjęcia do World Press Photo, ale patrząc pod kątem kalendarza to na pewno będzie bardzo fajny!

    Myślę, że jakby inni użytkownicy zobaczyli zgłoszone prace to, by się zmotywowali, żeby wyjechać w ładny plener i zrobić kilka zdjęć. Jury obróbką nawet z najprostszego zdjęcia potrafią zrobić coś bardzo fajnego, a wcale nie jest powiedziane, że osoby, które fotografują zawodowo wygrają, bo jak wspomniałem obróbka jur jest na bardzo wysokim poziomie.

    Decyzje odnośnie wyboru powinniśmy zostawić jurą i nie kwestionować ich decyzji, ale myślę, że mogły by dać popatrzeć userom jak to wygląda Decyzja odnośnie publikacji zależy oczywiście od jur
    Nie chcę się czepiać, ale proponuję przewertować trochę słownik, bo nie da się niestety tego czytać. Zwłasza że podobne błędy istnieją w regulaminie konkursu

    Sam pomysł na konkurs bardzo fajny. Taki kalendarz na pewno będzie bardzo ciekawy i chętnych na kupno też nie powinno zabraknąć (chyba, że cena będzie z kosmosu).

  5. #45
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Dzięki za zwrócenie uwagi. Zaraz się biorę za studiowanie odmiany słowa juror i poprawianie błedów

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    2015 Dodge Challenger R/T Plus
    Postów
    120

    Domyślnie

    ACHTUNG/WARNING/ATTENTION/UWAGA!

    następujące foty są wykluczone z konkursu
    Marian - 6 pkt regulaminu
    mrutyna, daniell (drugie zdjęcie), xmajk - 2 pkt regulaminu

    pozdrawiam

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    2015 Dodge Challenger R/T Plus
    Postów
    120

    Domyślnie

    drodzy alfisti!

    i taka mała prośba do wszystkich, wysyłajcie prace bez DAT umieszczonych na zdjęciach
    Ostatnio edytowane przez bobryt ; 10-11-2009 o 01:25

  8. #48
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Fajne koncepcyjnie, a zawarty romantyzm idealnie pasuje do października

  9. #49
    ViP Świeżak Avatar AR_156
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulia 2.0 TB Multiair 200KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Ładne, szkoda tylko że pierwsze jest zrobione z flashem i tablica odbija światło. Fajna miejscówka do zdjęć, dawno temu też robiłem tam zdjęcia 156.
    teraz: '17 AR Giulia 2.0 TB Multiair Business, Rosso Alfa
    kiedyś:'07 AR Spider 2.4 JTDm 20v Exclusive, Nero Carbonio
    '93 AR 33 1.7 IE 8v, Blu Spazio metalic
    '06 AR 159 1.9 JTDm 16v Progression, Nero Oceano
    '04 AR 147 1.6 TS 16v Distinctive, Nero Metallico
    '98 AR 156 1.9 JTD 8v Progression, Grigio Chiaro metalic

  10. #50
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vaselinho Zobacz post
    prace nadesłane dzisiaj przez użytkownika spike zrobiły na mnie ogromne wrażenie
    Dziękuje bardzo,zdjęcia robiłem przypadkowo,sam nie wierzyłem że tak fajnie wyjdą.Po zgraniu na komputer okazały się warte uczestnictwa w konkursie.Pewnie gdybym potrafił użyć innych opcji niż automatyczne,wyszło by jeszcze lepiej.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 17:58
  2. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 21:52
  3. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 20:01
  4. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez Vaselinho w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 17:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory