Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Porysowana szyba

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    Tiaaa... I obstawiam, że ktoś go użył w celu spolerowania rys... I teraz Kolega ma to co ma
    a ja stawiam, że po prostu szyba się zużyła,
    Po paru latach moja w 147 dokładnie tak wygląda
    147 powodów do zadowolenia

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    alfa147
    Postów
    13

    Domyślnie

    Tez zastanawiałam się nad ta folią. Podobno pomaga. A tutaj znalazłam nie drogą https://hussar-innovations.com/ Z tego co podaje producent jest łatwa w zamontowaniu ale trochę boję się że nie dam rady. Macie jakieś doświadczenie? Na co zwrócić uwagę? Pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa
    Postów
    2

    Domyślnie

    Najważniejsza jest cena. Musisz wybierać taką folię, która będzie droższa. Im większa cena tym lepsza jakość.

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Miałem doświadczenie z polerką szuby w samochodzie kolegi (Laguna III), gdzie jakiś debil wydrapał na przedniej szybie okręgi. Po wypolerowaniu w specjalistycznym zakładzie widoczność przez nią jest gorsza niż po podrapaniu - zniekształcony obraz, dziwna soczewka powstała. Szczęście że po stronie pasażera, ale i tak fatalnie to wygląda.

  5. #15
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    tzw refleks - std przy grubszej polerce
    m.i.n. dla tego w fabryce szyb nie dopuszcza sie polerki strefy widzenia kierowcy








  6. #16
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Szybę można wypolerować ale nie odblaskową - taką jak w Lagunie Zafirze etc. Woda tlenek ceru filc polerski o średnicy 13 cm maszyna polerska i po 4 godzinach szyba wolna od rys i zadrapań. Żadnych hologramów soczewek czy innych głupot na szybie nie ma!!!
    czas pracy ok 5 godzin Pisze to ktoś, kto wypolerował ok 70 szyb w różnych samochodach.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dam156SW
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 Jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Ja również polerowalem szybę tlenkiem u siebie w Alfie i z efektu byłem mega zadowolony.

    Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Szybę można wypolerować ale nie odblaskową - taką jak w Lagunie Zafirze etc. Woda tlenek ceru filc polerski o średnicy 13 cm maszyna polerska i po 4 godzinach szyba wolna od rys i zadrapań. Żadnych hologramów soczewek czy innych głupot na szybie nie ma!!!
    czas pracy ok 5 godzin Pisze to ktoś, kto wypolerował ok 70 szyb w różnych samochodach.
    I pewnie za to 5 godzin pracy i materiały bierzesz mniej niż nowa szyba pilkingtona do 147/156 z montażem? Jeśli tak, to gratuluję takiej działalności filantropijnej
    Pokaż zdjęcia szyb przed pracą i po pracy ze światłem z przeciwka i równoległymi kreskami a zobaczysz, jaka jest różnica w miejscach mocniej wypolerowanych...
    Jeśli jest za duży ubytek i zbyt głębokie rysy, to ich usuwanie jest często bez sensu właśnie ze względu na wspomniane wcześniej mankamenty. Przy równych i niewielkich ubytkach można się pobawić w polerkę i stosując odpowiednią gradację materiałów, uzyska się dobry efekt.

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Szyby pilkingtona, nordglasa to nie powinny mieć w nazwie wyrazu szyba- jakość szczególnie trwałość jest fatalna. 5 godzin pracy to z górką i przerwami - stałej pracy będzie ze 3 godzinki koszt ok 250 pln i wolę mieć oryginalną szybę aniżeli badziewny zamiennik który po pierwszej zimie nadaje się do wymiany.
    oczywiście jak liczysz na zapolerowanie odprysków czy rys zrobionych np rysikiem do płytek albo innym ostrym narzędziem to będziesz zawiedziony. ale np zmatowienia po wycieraczkach praktycznie zawsze się da usunąć.
    Zdjęcia wrzucę wieczorem.
    Zadam Ci pytanie inaczej- polerowałeś jakąkolwiek szybę? i o jakich innych materiałach ( i różnych gradacjach) piszesz które służą do polerowania szyby? Wiesz - być może pomimo kilkuletniego detailingowego doświadczenia o czymś nie wiem?

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Pilkington szedł na pierwszy montaż, więc dlaczego uważasz jakość za fatalną?

    Co do nordglassa natomiast muszę się zgodzić, nie uwierzyłbym w słowa że szyba może się rysować od patrzenia na nią, nie mówiąc w ogóle o wycieraczkach, gdybym sam nie miał włożonej przedniej nordglassa - nigdy więcej, po pierwszej zimie wyglądała jakby ze dwadzieścia lat użytkowania przeżyła, to jest dramat.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


Podobne wątki

  1. Porysowana przednia szyba
    Utworzone przez kaes w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-12-2012, 18:04
  2. Szyba
    Utworzone przez zibi19680410 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-01-2012, 18:16
  3. [145] Szyba
    Utworzone przez Łukasz83pt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-03-2009, 22:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory