Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Jak sobie radzicie z twardą wodą?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BoL
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 1.4 TB 2015
    Postów
    75

    Domyślnie Jak sobie radzicie z twardą wodą?

    Pewnie wiecie jak wygląda ciemny lakier po kontakcie z twardą wodą - w moim przypadku, gdzie woda jest bardzo twarda czarne auto po opłukaniu jest wręcz pokryte białym nalotem. Tworzą się zacieki i tzw. waterspots, które po wyschnięciu strasznie trudno usunąć. Jedzie do mnie zestaw kosmetyków i chciałbym przed ich użyciem dowiedzieć się jak wy radzicie sobie z twardą wodą podczas mycia. Jak im zapobiec przed woskowaniem lakieru? Czy samo wytarcie mokrej karoserii wystarczy? Czy znacie środek który dobrze je usuwa? A może jest jakiś sposób aby nie powstały?
    Is it the Truth or your image that makes your life worth livimg?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kicaj
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 jtd 8v
    Postów
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał BoL Zobacz post
    Pewnie wiecie jak wygląda ciemny lakier po kontakcie z twardą wodą - w moim przypadku, gdzie woda jest bardzo twarda czarne auto po opłukaniu jest wręcz pokryte białym nalotem. Tworzą się zacieki i tzw. waterspots, które po wyschnięciu strasznie trudno usunąć. Jedzie do mnie zestaw kosmetyków i chciałbym przed ich użyciem dowiedzieć się jak wy radzicie sobie z twardą wodą podczas mycia. Jak im zapobiec przed woskowaniem lakieru? Czy samo wytarcie mokrej karoserii wystarczy? Czy znacie środek który dobrze je usuwa? A może jest jakiś sposób aby nie powstały?
    Wytarcie auta do sucha po myciu to podstawa aby uniknac plam po wodzie. Kup sobie porzadny recznik do osuszania. Do usuniecia sladow po wodzie przyda Ci sie tez quick detailer. Szczegolnie jak masz ciemny lakier.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BoL
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 1.4 TB 2015
    Postów
    75

    Domyślnie

    Wyniki mojego eksperymentu:
    1. wycieranie po myciu pomaga w niewielkim stopniu, tworzą się smugi, nalot i tak pozostaje
    2. IPA Cleaner (alkohol izopropylowy) przyzwoicie usuwa białe smugi, nad kropkami trzeba się trochę pomęczyć ale efekt jest niezły
    3. ocet spirytusowy 10% - bezapelacyjny zwycięzca, wszystko znika

    Nasuwa się jednak pytanie - czy ocet ma lub może mieć zły wpływ na lakier?
    Is it the Truth or your image that makes your life worth livimg?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    dobry wosk + recznik waflowy (który zaliczyłbym do odkryć bieżącego sezonu w moim wykonaniu) zawsze tylko fluffy i fluffy a wafel wymiata.
    I nei ma mowy o mazach - docieralem ostatnio po ciemku - rano idealny
    147 powodów do zadowolenia

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ja się znowu z wafla przesiadłem na fluffy delikatniejszy dla lakieru jest. Tez mam wodę twardą ale umiejętne spłukanie auta z węza bez żadnej rozpraszającej końcówki aby większość wody spłynęła i resztę zbieram dokładnie ręcznikiem. Na koniec QD i jest spokój.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Popatrz sobie na WWL Big Tao... kupiłem na ten sezon i jest gruuuuuubo.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Skoda Octavia
    Postów
    5

    Domyślnie

    Niestety znam ten ból - twarda woda może nieźle zmasakrować lakier. Niestety kiedyś zdarzyło mi się na własną rękę umyć auto taką wodą na działce i żałuje tego do tej pory.
    Dowiedziałem się nawet, że bardziej szanujące się myjnie mają zmiękczoną bądź zdemineralizowaną aby nie uszkodzić lakieru klientom.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Aquawax po myciu na mokry lakier i wytarcie. Żadnych smug itp. Chyba, że ze szczelin przeróżnych później wypływa. Niektórzy montują filtry (osmoza czy cośtam) - jak w domu własnym to i wszystko wewnątrz skorzysta, chyba warto ogólnie, nie dla samego auta. Ale gdzie są granice ? Wycieranie po myciu już może być przez niejednego jako gruba przesada uznane, a tu jeszcze psikanie, zmiękczanie wody itd..

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Skoda Octavia
    Postów
    5

    Domyślnie

    Twarda woda to nie tylko problem samochodów i schodzącego lakieru po myciu taką wodą. To również inne niedogodności. Chyba wówczas najlepiej zmiękczyć taką wodę - zwykłym zmiękczaczem wody.

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ale jak zmiękczyć wodę w sieci - do spłukiwania? . Bo to jest ta kłopotliwa, ta w wiadrze z szamponem to nie ma znaczenia.

Podobne wątki

  1. [159] Miękki lakier w naszych dziewiątkach, jak radzicie sobie z odpryskami na masce?
    Utworzone przez _Mariusz_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-05-2016, 16:49
  2. Problem z wodą na dywaniku
    Utworzone przez Rychu147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-02-2016, 13:35
  3. Jak radzicie sobie z szybami przy mrozach?
    Utworzone przez khad w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 23:27
  4. Jak sobie radzicie z syfem rzucanym spod kół?
    Utworzone przez pls w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-06-2011, 11:19
  5. [Brera] 1750 TBi - jak sobie radzicie ze sprawdzaniem poziomu oleju bagnetem?
    Utworzone przez pafka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 13:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory