Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 74 z 74

Temat: Pielęgnacja skóry

  1. #71
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. Nie mam żadnego doświadczenia z tapicerką skórzaną. Kupiłem sobie pierwsze autko z takową. Skóra jest w stanie dobrym, ale mam wrażenia lekko zaniedbanym. Nie jest popękana, ale jest sucha, pewnie mocno brudna. chciałbym to ogarnąć. czy możecie mi polecić jakieś dobre środki do tego i procedurę co i w jakiej kolejności robić? czy też nie ryzykować, że jeszcze bardziej napsuję i oddać auto do autodetalingu, a później już tylko dbać?

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Możesz to sam zrobić. Dziecinnie proste. Jest wiele preparatów do skóry, zwykle w postaci piany, dzięki czemu nie przemoczysz tapicerki. Nakładasz piankę na szczoteczkę, szczotkujesz fragment skóry, przecierasz ściereczką. I tak dalej..
    Ja używam Kecav do czyszczenia, szczoteczka colourlock, a do konserwacji po czyszczeniu (gdy tapicerka całkowicie wyschnie) Tenzi Detailer Skóra Impregnacja.
    Możesz też używać preparatu do czyszczenia colourlock, ale jest sporo droższy od Kecav. Podobno dobre też są środki do czyszczenia od Tuning Kingz. Jest też sporo filmów instruktażowych na necie dotyczących czyszczenia skórzanej tapicerki.
    Poradzisz sobie

  3. #73
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Podepnę się pod temat. Nie mam żadnego doświadczenia z tapicerką skórzaną. Kupiłem sobie pierwsze autko z takową. Skóra jest w stanie dobrym, ale mam wrażenia lekko zaniedbanym. Nie jest popękana, ale jest sucha, pewnie mocno brudna. chciałbym to ogarnąć. czy możecie mi polecić jakieś dobre środki do tego i procedurę co i w jakiej kolejności robić? czy też nie ryzykować, że jeszcze bardziej napsuję i oddać auto do autodetalingu, a później już tylko dbać?
    Generalnie podstawa to bardzo dobre wyodkurzanie foteli: miękką końcówką odkurzasz tapicerkę, tą dłuższą wchodzisz we wszystkie zakamarki, musisz pomóc sobie drugą ręką by rozchylić materiał siedziska lub oparcia na wszystkich łączeniach. Przydatne będzie też sprężone powietrze do wydmuchania piachu z zakamarków. Następnie potrzebujesz preparat w pianowniczce, gdy kupujesz zestaw to cleaner jest już z w niej. Jeśli auto masz już długo i skóry nigdy nie były przez Ciebie czyszczone, to optymalnie byłoby mieć dwa cleanery - strong na pierwsze użycie i soft do bieżącej pielęgnacji. Aplikujesz 2-3 strzały na szczoteczkę i wypracowujesz okrągłymi ruchami na niewielkiej powierzchni, powiedzmy 20x20 cm. Po krawędziach możesz poprawić wdłużnymi ruchami by produkt wszedł w łączenia tapicerki. Następnie mikrofibrę złożoną "na dwa" zbierasz cały brud, który wychodzi ze skóry. Ważne, by go nie wcierać do środka, tylko zebrać z powierzchni podłużnym ruchem. Strong powinien wywabić cały brud za pierwszym użyciem, ale soft może wymagać jeszcze 1-2 podejść, w zależności od tego, ile brudu się nazbierało. Podobnie jak [MENTION=69873]Maxi[/MENTION] polecam Kecav, jest to polska manufaktura, a produkty są tworzone przez prawdziwego pasjonata. Z klasyków rynkowych masz zestawy od Colourlock/Gliptone, również się nie zawiedziesz. Nie kupuj żadnego syfu pt. RRC, jeśli zależy Ci na własnym zdrowiu i nie chcesz pielęgnować swojego auta w kombinezonie lakierniczym żeby zachować względy bezpieczeństwa (weź sobie ich dowolną butelkę i spójrz na piktogramy). Różnica w cenie na poziomie wspomnianych 40% znikąd się nie wzięła Pamiętaj też by dać "odpocząć" skórze przed aplikacją odżywki, powierzchnia musi mieć czas do odparowania cleanera. Optymalnie 3-4 godzinki.

    Aha, i pamiętaj by zaczynać czyścić od oparcia, bo jak zaczniesz od siedziska to później nie będziesz miał jak usiąść
    Ostatnio edytowane przez Mumins ; 27-05-2019 o 07:52

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    51

    Domyślnie

    Witam,
    skorzystałem z linku odsyłającego być może odświeżę temat ale skorzystam z proponowanych środków Dzięki i pozdrawiam!

Podobne wątki

  1. Pielęgnacja, lakiernik ?
    Utworzone przez Maydrax w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-11-2015, 22:25
  2. Pielęgnacja opon. Jakie kosmetyki ?
    Utworzone przez Masa625 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 22:43
  3. [GTV Spider] Pielęgnacja dachu
    Utworzone przez jacekN w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 14:14
  4. Skóry!Co najlepsze dla skóry?Pielęgnacja!
    Utworzone przez alienek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 23:02
  5. Pielęgnacja skóry
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 09:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory