Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Ceramika do samodzielnego nałożenia.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie Ceramika do samodzielnego nałożenia.

    Odebrałem nowe auto i chciałbym je zabezpieczyć dobra ceramiką lub hybrydą o jakości 2-3 lata na lakierze, potem coś do szyb i felg oraz zabezpieczenie na skóry naturalne. Zależy mi na mocnej ochronie lakieru , efekt szkła oraz podbicie kolorów mniej ważne. Szyby tylne przyciemniane fabrycznie. Felgi czarne. Aplikacje chciałbym wykonać samodzielnie. Co polecacie?

  2. #2
    Moderator Znawca Avatar Artih
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Maserati Quattroporte 4.2 V8
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Najważniejsze jest przygotowanie lakieru.

    To najbardziej czasochłonna i w efekcie najbardziej wpływająca na trwałość powłoki ochronnej czynność.

    Prawidłowe mycie z usunięciem wszystkich osadów transportowych i konserwujących ale także już nabytych podczas pierwszych setek km, prawidłowe oczyszczenie chemiczne i mechaniczne lakieru (cleaner) czy usunięcie pierwszych zarysowań powstających już nawet w salonie podczas rozkonserwowywania auta (pasta polerska, najczęściej finish'owa) a finalnie prawidłowe odtłuszczenie powierzchni dwoma rodzajami zmywaczy (na rozpuszczalnikach oraz drugiego, na alkoholu) to gwarancja końcowego sukcesu.

    Finalnie jako zabezpieczenie z powłok dostępnych dla ogółu zaproponował bym Ci zdecydowanie powłokę Aqua Coating 9H (najlepiej w dwóch warstwach, odstęp między warstwami minimum 8h).
    Jest to powłoka najnowszej generacji, bardzo twarda, średnio trudna w aplikacji (docieramy od razu po aplikacji), posiadająca właściwości samoregeneracji, ma bardzo fajne właściwości samooczyszczania
    Do tego nie jest droga (okolice 350,00 zł za 30ml, wystarczy na 2 warstwy).
    Można ją aplikować na plastiki i poliwęglan.


    Alfa Romeo 145 Boxer 1.7 16V 129KM 1995r
    Alfa Romeo 146 Boxer 1.6 103KM 1996r
    Alfa Romeo 147 Progression 1.9 JTD-M 16V 140KM 2004r
    Alfa Romeo 147 Distinctive 1.9 JTD-M 16V 140KM 2004r
    Alfa Romeo 155 Super 2.0 TS 8V 144KM 1993r
    Alfa Romeo 155 Super 2.5 V6 12V 165KM 1992r
    Alfa Romeo 156 Distinctive 1.9 JTD 8V 115KM 2002r
    Alfa Romeo 156 Q-System 2.5 V6 24V 190KM 1998r
    Alfa Romeo 156 Q-System 2.5 V6 24V 190KM 2000r
    Alfa Romeo 159 Q4 2.4 JTD-M 20V 210KM @248KM 2007r

    Alfa Romeo 166 Distinctive 2.4 JTD 10V 150KM 2004r
    Alfa Romeo 166 Distinctive 2.5 V6 24V 188KM 2003r

    Maserati Quattroporte Automatica 4.2 V8 400KM 2008r

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artih Zobacz post
    Najważniejsze jest przygotowanie lakieru.

    To najbardziej czasochłonna i w efekcie najbardziej wpływająca na trwałość powłoki ochronnej czynność.

    Prawidłowe mycie z usunięciem wszystkich osadów transportowych i konserwujących ale także już nabytych podczas pierwszych setek km, prawidłowe oczyszczenie chemiczne i mechaniczne lakieru (cleaner) czy usunięcie pierwszych zarysowań powstających już nawet w salonie podczas rozkonserwowywania auta (pasta polerska, najczęściej finish'owa) a finalnie prawidłowe odtłuszczenie powierzchni dwoma rodzajami zmywaczy (na rozpuszczalnikach oraz drugiego, na alkoholu) to gwarancja końcowego sukcesu.

    Finalnie jako zabezpieczenie z powłok dostępnych dla ogółu zaproponował bym Ci zdecydowanie powłokę Aqua Coating 9H (najlepiej w dwóch warstwach, odstęp między warstwami minimum 8h).
    Jest to powłoka najnowszej generacji, bardzo twarda, średnio trudna w aplikacji (docieramy od razu po aplikacji), posiadająca właściwości samoregeneracji, ma bardzo fajne właściwości samooczyszczania
    Do tego nie jest droga (okolice 350,00 zł za 30ml, wystarczy na 2 warstwy).
    Można ją aplikować na plastiki i poliwęglan.
    Dzięki. Czy muszę się spocić przy myciu choć mam nowe auto. Myślę też o folii PPF na przód. Co sądzisz?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    [MENTION=81190]Btechfan[/MENTION] z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że nie masz doświadczenia w tej materii, ale bardzo chcesz samemu spróbować i przy okazji oszczędzić nieco grosza. Może poszukaj kogoś w swojej okolicy na forum kosmetykaaut, kto by razem z Tobą taki proces przeprowadził, bo obawiam się, że może on przerosnąć Twoje możliwości. Robota to jedno, ale musisz mieć do tego odpowiedni sprzęt, akcesoria, ogrzewany garaż. To nie takie proste.

    Folia PPF? To już zadanie dla ultra-profesjonalistów.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Ale ja nie chce samodzielnie zakładać folii PPF, tylko zlecić to komuś dobremu w Warszawie. Ja znasz dobry warsztat od folii to poproszę. Co do ceramiki, w której średnio ufam jako zabezpieczeniu, to może kiedyś położę samodzielnie na lakierze i dlatego prosiłem o rekomendację produktów łatwych w aplikacji. Garaż ogrzewany i dobrze oświetlony mam, resztę sprzętu też, więc może dam rade wetrzeć trochę płynu w nadwozie.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    [MENTION=81190]Btechfan[/MENTION] Jasne, jeśli chcesz 100% zabezpieczenie to tylko i wyłącznie folia, np. samoregenerująca (polewasz ciepłą wodą i zasklepia się - po ewentualnym uszkodzeniu).

    Z prostych w aplikacji i niedrogich powłok możesz kupić 30ml CarPro Cquartz 3.0. Spokojnie wystarczy na 1, a przy umiejętnej aplikacji, na 2 warstwy. Warto wziąć w zestawie z produktem Reload, który aplikujesz kilka godzin po powłoce. Mnie akurat z tym produktem nie było po drodze, ale niestety mój lakier jest bardzo specyficzny i rzadko który wytrzymuje na nim tyle, ile deklaruje producent.

    Z ciekawych preparatów miałem ostatnio do czynienia z FX Protect Vision. Jest to powłoka polimerowa w sprayu, banalna w aplikacji i docieraniu, a przy tym niedroga (z tego co patrzyłem buteleczka 100ml kosztuje w granicach 80zł). Mega, mega fajne podbicie szkiełka na lakierze i realna wytrzymałość 7-8 m-cy (kolega w studio kładzie ją albo jako top-coat albo samodzielne zabezpieczenie w pakiecie "zima"). Także polecam.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Dzięki za konkrety

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Spoko, gdybyś potrzebował pomocy w poszczególnych etapach, to wal na priv.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    107

    Domyślnie

    Przez przypadek natknąłem się na coś takiego:
    Powłoka Ceramiczna 9H MR FiX AutoCeramics *TOP*
    Cena około 40 zł za 30ml.
    Miał ktoś do czynienia z tą powłoką.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

Podobne wątki

  1. Alfa 159 SW [Korekta lakieru+ceramika]---->EFEKT
    Utworzone przez ziolony w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2017, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory