Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Powłoka TENZI, czy GTECHNIQ

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar traczmot
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Węgrzynowice Modrzewie
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S
    Postów
    65

    Domyślnie Powłoka TENZI, czy GTECHNIQ

    Witam wszystkich, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Giulietty w pięknym kolorze czerwonym 3-warstwowym.
    i chciałbym położyć jej powłokę ochronną ceramiczną lub kwarcową,
    Na wykonanie tego przez profesjonalną firmę mnie zwyczajnie nie stać, a sam jakieś minimalne doświadczenie już mam, kładłem preparat Tenzi PC1 na alfe 147 i mazdę 3, oba auta po tym wyglądały jak dla mnie bardzo dobrze :-) ale tym razem chciałem położyć coś lepszego co dłużej utrzyma sie na lakierze i nie będzie jakieś bardzo trudne w położeniu,
    używam wielu środków firmy Tenzi i jestem zadowolony, na początku miałem zamiar kupić Tenzi q10 flexi. lub jakąś podobno nowość Tenzi T1 jest to powłoka tytanowa,
    naczytałem się wielu opinii itp ale szczerze o tenzi zbyt wiele nie ma, za to dużo ludzi poleca powłoki firmy GTECHNIQ konkretnie C1, i dodatkowo później C2 który jeszcze potęguje efekt i zabezpiecza dodatkowo ceramikę.
    A co wy byście polecili? macie jakieś doświadczenie z tymi preparatami? który lepszy i który łatwiejszy w nałożeniu ?
    A może macie coś innego godnego polecenia .
    Za wszystkie porady z góry dziękuje.

  2. #2
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Ja wiem, czego mogę nie polecić: Fireballa. Początkowy efekt jest fenomenalny, ale powłoka raz, że wymaga corocznych serwisów (wymaganych przez producenta...), dwa - dość szybko traci właściwości hydrofobowe. U siebie, najprawdopodobniej, będę ją zmieniał na hybrydę Titana (stosunkowa nowość).

    Co do dwóch wymienionych, no na tyle, co się nasłuchałem, wybrałbym GTECHNIQ, ale to tylko na podstawie opinii znajomych speców, bo sam jestem raczej laikiem.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    [MENTION=23589]traczmot[/MENTION] napiszę coś, a później może bardziej doświadczeni w kosmetyce coś dorzucą/poprawią.
    Po 1 przed ceramiką trzeba lakier przygotować. Dekontaminacja, deironizacja, porządne mycie i przynajmniej one step żeby to miało ręce i nogi. To tak w dużym skrócie oczywiście.
    Po 2 każda powłoka potrzebuje serwisu co jakiś czas żeby ją "odetkać" i żeby wróciła hydrofobowość.
    Co do łatwości aplikacji nie podpowiem bo nie pracowałem z powłokami, nie miałem okazji i jakoś tak lubię bawić się woskami.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateczek
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    38

    Domyślnie

    Co do powłoki to ciężko jest polecić coś konkretnego, no nie każdemu dany efekt się spodoba. Jedni oczekują przyciemnienia, inni szklistości, jedni chcą taflowania, a inni kropelek. Jedno jest pewne. Jak kolega wyżej napisał, każda powłoka wymaga serwisu. Trzeba po prostu ją odetkac, czasem dorzucić reloada czy dedykowanego QDka. Najlepiej ręczne mycie kwaśną pianą i szmponem, oczywiście z pełną chemiczną dekontaminacją. To samo tyczy się przygotowania powierzchni do aplikacji. Musi być jałowy lakier - po chociaż delikatnej polerce i porządnym odtłuszczeniu. W innym przypadku każda powłoka zjedzie szybko, a i efektu piorunującego nie da. Podsumowując koszt chemii i sprzętu, żeby zrobić to solidnie - taniej wychodzi zlecenie komuś, jeżeli masz zamiar zrobić tylko jedno auto. Mocno przemyśl to, czy nie lepiej odżałować trochę na fachowca.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar traczmot
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Węgrzynowice Modrzewie
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S
    Postów
    65

    Domyślnie

    Ja to wszystko wiem. Że trzeba przygotować lakier itp. W sumie robiłem to już na dwuch autach po dwa razy. Wiem że to prawie nic , ale jakieś tam minimalne doświadczenie już mam. Auto było konkretnie myte , później usuwanie metali itp tenzi prixem, następnie glinkowanie, polerka pastą finiszową, odtłuszczanie i dopiero powłokę. Ale Ja wtedy nakladalem jakiś tam wosk z dodatkiem kwarcu.
    Chociaż cena 80zl za butelke napewno powyżej 200ml mówiła sama za siebie że szału nie będzie.
    Dużo ludzi poleca też powłokę AQUA COATING 9H i do tego AQUA COATING BOOSTER co o tym myślicie? I w jaki sposób później serwisuje się taką powłokę? Np tym boosterem? Czy trzeba coś więcej robić?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał traczmot Zobacz post
    Dużo ludzi poleca też powłokę AQUA COATING 9H i do tego AQUA COATING BOOSTER co o tym myślicie? I w jaki sposób później serwisuje się taką powłokę? Np tym boosterem? Czy trzeba coś więcej robić?
    Na pewno jest to fajny wybór, natomiast nie jest to powłoka w stylu "przetrzyj, zapomnij", a są i takie na rynku. Ostatnio wrzucałem moim Rodzicom Aque 9H, ale w wersji PRO. Co jest fajnego w tych powłokach, to na pewno zdolność do samoregeneracji i to mógłby być z pewnością argument "za".

    Jeżeli zależy Ci na prostocie aplikacji, to z czystym sumieniem mogę polecić combo Tevo S05+S36, choć myślę, że i z dwóch warstw CarPro CQ 3.0 będziesz pod tym względem zadowolony, a taki set wraz z aplikatorami i Reloadem możesz teraz wyrwać poniżej 150zł...

    https://www.detailing-house.pl/carpr...tz-uk-3.0-30ml

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Tomaszewski1992
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    12

    Domyślnie

    Szwagier nakładał Gtechniq C1 + EXO na swoją mazdę mx5 z 2018 roku i po roku czasu musze powiedzieć, że nieźle się trzyma. Oczywiście też robił sam w garażu.. tyle, że za taki zestaw to koszt w przedziale 800/1000 zł :/ Przed ceramiką zdecydowanie zrobiłbym polerkę.

Podobne wątki

  1. Tenzi detailer opinie
    Utworzone przez andy1980 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-03-2021, 12:05
  2. Powłoka ceramiczna
    Utworzone przez mogai w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-11-2016, 15:53
  3. [159] Powłoka elementów plastikowych
    Utworzone przez CodeMaker w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 00:18
  4. [Giulietta] Powłoka lakiernicza - Giulietta
    Utworzone przez Kurak w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 10:07
  5. POWŁOKA LAKIERNICZA - PROBLEM
    Utworzone przez as w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-04-2008, 19:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory