Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Polerka 147. Z jakim padem podchodzić ?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    AR 147 1.9JTD Ducati Corse 2008
    Postów
    9

    Domyślnie Polerka 147. Z jakim padem podchodzić ?

    Cześć. Mam 147 Ducati Corse w lakierze Nero Etna (2008), chciałbym zrobić pełen proces detailingu, od mycia, przez dekontaminacje, glinkowanie, polerowanie i woskowanie.
    Nigdy wcześniej nie polerowalem, więc będzie to moje pierwsze podejście. Mam znajomego który ogarnia temat, tylko on mówi, że pady dobiera już do konkretnego lakieru, po tym jak on wygląda, ocenia on czy lakier jest twardy czy miękki i wtedy wie z czym podejść. Jednak że kolega mieszka znaczna ilość kilometrów, a podobno nie da się tego wytłumaczyć jak ocenić twardość tego lakieru, dlatego piszę do was.
    Z jakim padem do tego podchodzić ?

    Myślałem nad żółtym, ewentualnie czerwonym NATem.

    Polerke mam DA, pastę planuje sonax ex 04/06.

    Pozderki

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał sydorowy Zobacz post
    Cześć. Mam 147 Ducati Corse w lakierze Nero Etna (2008), chciałbym zrobić pełen proces detailingu, od mycia, przez dekontaminacje, glinkowanie, polerowanie i woskowanie.
    Nigdy wcześniej nie polerowalem, więc będzie to moje pierwsze podejście. Mam znajomego który ogarnia temat, tylko on mówi, że pady dobiera już do konkretnego lakieru, po tym jak on wygląda, ocenia on czy lakier jest twardy czy miękki i wtedy wie z czym podejść. Jednak że kolega mieszka znaczna ilość kilometrów, a podobno nie da się tego wytłumaczyć jak ocenić twardość tego lakieru, dlatego piszę do was.
    Z jakim padem do tego podchodzić ?

    Myślałem nad żółtym, ewentualnie czerwonym NATem.

    Polerke mam DA, pastę planuje sonax ex 04/06.

    Pozderki

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka
    Znajomy Ci napisał wyraźnie, że pada dobierasz do stanu lakieru i jego twardości. Skąd my mamy wiedzieć, w jakim stanie masz lakier oraz czy wszystkie elementy są w oryginale?!

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    AR 147 1.9JTD Ducati Corse 2008
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Znajomy Ci napisał wyraźnie, że pada dobierasz do stanu lakieru i jego twardości. Skąd my mamy wiedzieć, w jakim stanie masz lakier oraz czy wszystkie elementy są w oryginale?!
    Lakier jest w oryginale. W jakim jest stanie wiem, jednak nie jestem pewny co do twardości lakieru, stąd moje pytanie.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Sprawdzasz sobie kombinacje pad/pasta od najmniej tnącej i sprawdzasz jakie wykończenie zostawia i czy to jest już to co chciałeś czy tniesz mocniej.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    AR 147 1.9JTD Ducati Corse 2008
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lotek900 Zobacz post
    Sprawdzasz sobie kombinacje pad/pasta od najmniej tnącej i sprawdzasz jakie wykończenie zostawia i czy to jest już to co chciałeś czy tniesz mocniej.
    No to wiem, tylko tak jak wspomniałem, będę to robił pierwszy raz więc nie mam piętnastu padów i past, żeby testować, szukam mniej więcej informacji, co kupic

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Skoro nie masz piętnastu past i padów to robisz tym co masz. A jak nie to zawsze możesz kupić pad i pastę one step i coś tam wyciągniesz.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateczek
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    38

    Domyślnie

    Jak nigdy się za to nie zabierałeś, to najlepiej jakiegokolwiek onestepa zrobić, a nie pełną korektę, bo możesz bałaganu narobić zanim oswoisz się z maszyną. Poza tym 3 etapy na DA o skoku mniejszym niż 21 to katorga. Przede wszystkim na początek zmierz sobie grubość lakieru na aucie, bo może się okazać, że po polerce, auto będzie musiało trafić do lakiernika. To podstawa każdego podejścia do samochodu z maszyną. Co do samego onestepa, uderzył bym w sprawdzonego Kocha P6 i żółtego NATa pod DA. Mocno uniwersalny zestaw.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    AR 147 1.9JTD Ducati Corse 2008
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateczek Zobacz post
    Jak nigdy się za to nie zabierałeś, to najlepiej jakiegokolwiek onestepa zrobić, a nie pełną korektę, bo możesz bałaganu narobić zanim oswoisz się z maszyną. Poza tym 3 etapy na DA o skoku mniejszym niż 21 to katorga. Przede wszystkim na początek zmierz sobie grubość lakieru na aucie, bo może się okazać, że po polerce, auto będzie musiało trafić do lakiernika. To podstawa każdego podejścia do samochodu z maszyną. Co do samego onestepa, uderzył bym w sprawdzonego Kocha P6 i żółtego NATa pod DA. Mocno uniwersalny zestaw.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Taki miałem zamiar robić onestepa, tylko słyszałem że alfa ma mocno miękkie lakiery i żółtym Natem na tym kolorze mogę narobić haze

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    E04/06 to jest pasta dość trudna w obsłudze - skrót myślowy. Użyj pośredniej gąbki i 3D One - to jest kombo, które w 90% się sprawdzi na naszych lakierach - chyba, że jest totalny zajazd.

    Jaki skok ma ta Twoja DA?
    Ostatnio edytowane przez Mumins ; 06-04-2021 o 07:43

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    AR 147 1.9JTD Ducati Corse 2008
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    E04/06 to jest pasta dość trudna w obsłudze - skrót myślowy. Użyj pośredniej gąbki i 3D One - to jest kombo, które w 90% się sprawdzi na naszych lakierach - chyba, że jest totalny zajazd.

    Jaki skok ma ta Twoja DA?
    Hmm. To ja czytałem że z pośród Koch/menzerna/sonax, sonaxem pracuje się najlepiej i najłatwiej.
    Myślałem nad 3D one, ale cena trochę odstrasza.

    Skok mam 15mm

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Polerka
    Utworzone przez jerry46 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-12-2017, 15:53
  2. [159] Polerka
    Utworzone przez Puchaczo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2017, 15:31
  3. Jaka polerka
    Utworzone przez Darus w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 09:37
  4. Polerka felg
    Utworzone przez Alfista92 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory