Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: olej silnikowy na kanapie... da radę usunąć?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Question olej silnikowy na kanapie... da radę usunąć?

    Witam,
    slowem wstepu - bylem dzisiaj zrobic serwis filtrowo-olejowy po zakupie i wymienic opony. warsztat znam, kilka razy ja tam robilem pierdoły, tata czy siostra.

    zostawilem auto, dzwonią po 3h ze do odebrania. Gadka-szmatka, pogadali, pojechalem do domu. podjezdzam, po 4h wyjmuje rzeczy... a młody jakiś, dowiedzialem sie, że 3 klasa zawodowki, co wlewał olej... postawił OTWARTĄ butelkę z pol litra oleju na tylnej kanapie, przewrocila sie i sie 300-400ml swiezego oleju wylalo na kanapę (tak zakladam, bo 100ml zostało w butelce litrowej, zreszta to chyba nie ma znaczenia)...

    da radę to usunac? zadzwonilem do babki, co siedzi za biurkiem - powiedziała, żebym przyjechal w poniedzialek. Ale jest problem, bo tylko zjechalem na pol dnia do domu, tak mieszkam 250km od nich. zadzwonila do starszego mechanika, on do mnie, że to jego wina, że nie dopilnował... mówie daj na luz, nie Twoja wina.

    dzwonilem do 2-3 typów od prania tapicerek, ale sobota, nikt nie robi. jeden powiedział, że oleju juz sie nie da wyczyścic, jakies tematy na innych forach - ludzie piszą to samo. olej od razu idzie na dno, odkurzacz na mokro tego nie wyciągnie. W poniedzialek babka bedzie gadać z szefem warsztatu, co z tym fantem zrobić. starałem sie to powycierać, ale to nic nie daje. co przeztrę palcami, to mam palce tłuste od oleju.

    dwie mozliwosci:
    1) sprobować wyczyscic na mokro, fakture na warsztat, warsztat mi zwraca kase. ale mam watpliwości, czy to sie oplaca, bo i tak pewnie nie wyciągnie tego
    2) niech warsztat (a raczej młody) zakupią mi samo siedzisko (zamszowe). wymienie sobie sam, ale nie widzialem samych tylnych kanap (a to jest SW więc skladane) - jedyne cały komplet z boczkami itp za 1000zł.

    zakładam, że albo będzie jedno albo drugie, a nie, że jak 1) nie zadziała, to dopiero 2). Warto probowac czyscic czy od razu wymiana siedziska?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Ja bym wymieniał od razu. Zabawa w pranie takiej ilości oleju nie ma według mnie sensu bo zawsze "film olejowy" będzie wychodził po czasie.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Szkoda czasu i zachodu na prania, olej już dawno wchłonął się w gąbkę. Wygląd i tłuste ślady to jedno, ale pomyśl co będzie się działo w środku w gorące dni.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    Warto probowac czyscic czy od razu wymiana siedziska?
    Ja bym spróbował prania na dwa: oddzielnie zdjąć poszycie i oddzielnie gąbkę.
    W przypadku gąbki to pewnie odkurzacz nie pomoże, po raczej trzeba by ją potraktować jak np. gąbkę kąpielową, czyli po prostu nasączyć detergentem i wygnieść, potem długie suszenie.
    Pytanie, czy da się gąbkę siedziska oddzielić od ramy. Zwykła myjnia może nie pomóc, ale taka detailingowa może mieć większe możliwości i doświadczenie.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Na razie spróbowałem wyprac, pojechalem do auto kosmetyki. Dopiero za 4 razem psikania specyfikiem zaczal odkurzacz wciagac sam płyn, bo tak to olej też lecial.

    Zaryzykowalem z dwoch powodów:
    1) ciezko dostac samo siedzisko z zamszu na tylna kanape
    2) po sprawdzeniu oleju zostalo w butelce 150ml. Jesli wlali na maxa, bo tak mi pokazuje bagnet i info po odpaleniu auta, i liczac, ze też oleju trpche polecialo pod siedzisko, byla szansa, ze tego oleju na kanape wylało sie malo.

    Będę szukac na aukcjach samych siedzisk badz tylnych kanap, i może z czasem coś kupię, ale i tak na pewno trzeba będzie to wyprac przed zamontowaniem...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Obawiam się, że będzie to rozwiązanie tymczasowe, tzn. masz do czynienia z sytuacją podobną, jak w przypadku, gdy osoba niedoświadczona bierze się za pranie foteli i je przemacza. Woda z detergentem wsiąka daleko w gąbkę i mimo że na górze wszystko wysycha, to po czasie wychodzą plamy właśnie z tej zebranej wewnątrz wilgoci.

    Choć oczywiście trzymam kciuki aby się tak nie stało, skoro tak ciężko dokupić "nowy" element.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Wyprać trzeba będzie, ale to normalne przy kupnie używanej kanapy/fotela.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Damian Karbowniczek na fb rozbiera 159 od lat, myślę że coś znajdziesz u niego

Podobne wątki

  1. [MiTo] Olej silnikowy
    Utworzone przez Paweł Eso w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2021, 10:22
  2. Olej silnikowy
    Utworzone przez TriXter w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 15:40
  3. [146] Olej do wspomagania i olej silnikowy
    Utworzone przez GladArk146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 15:26
  4. [Brera] 2.2 JTS Olej silnikowy
    Utworzone przez tchrzanowskiprv w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 10:56
  5. Olej silnikowy
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 17:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory