Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Ceramika VS Folia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie Ceramika VS Folia

    Co wybrać?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Najlepiej folię, którą zabezpieczysz powłoką. Pytanie czy ma to sens w Twoim przypadku. Ile jeździsz i po jakich drogach? Chciałeś całe auto okleić czy wybrać np. full-front?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    Najlepiej folię, którą zabezpieczysz powłoką. Pytanie czy ma to sens w Twoim przypadku. Ile jeździsz i po jakich drogach? Chciałeś całe auto okleić czy wybrać np. full-front?
    16 do 19 k rocznie. Głównie duże miasto. Sporadycznie trasa (drogi ekspresowe/autostrady). Najchętniej całe auto bym pokrył-widze w foli/ceramice też dodaną wartość podnoszącą atrakcyjność auta (kolor wydaje mi się bardziej głeboki i auto tak łątwo nie łąpie brudu - ale nie wiem, może przesadzam). Kiedy warto wziąć tylko full-front?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Oklejenie całego samochodu to będzie wydatek pewnie wydatek w okolicach 8-10k - o ile mowa o Giulii? Full-front to dla mnie takie must-be w przypadku nowego samochodu o wartości 100k i więcej, które ma jeździć dużo po autostradach i wobec którego mamy jakieś dalsze plany odsprzedażowe, bo to się zwyczajnie zwróci. Ja osobiście w ogóle nie widzę sensu oklejania PPF-em całego wozu, bo jak ktoś Ci przypierdzieli na tyle, by faktycznie uszkodzić lakier, to folię też zedrze. Ewentualnie zniweluje uderzenia drzwiami na parkingach, ale i tak tylko te delikatne.

    Jeśli koniecznie chcesz coś mieć w folii, to weź sobie pakiet podstawowy, typu wnęka bagażnika+klamki, a na resztę karoserii połóż powłokę, bo będzie Ci znacznie łatwiej umyć samochód.

    ALE...powłoka też nie jest dla wszystkich. Jeśli nie czujesz drygu by się nauczyć prawidłowo dbać o pielęgnację auta lub nie chcesz wydawać pieniędzy by choć raz w miesiącu oddać auto na dobre i bezpieczne mycie za te 150zł, to odpuściłbym temat. Wydasz sporo kasy, a po roku opłukiwania na bezdotyku za "piątaka" tak ją zapchasz, że nic z tego nie będzie.

    Tak, powłoka dodaje tego charakterystycznego szkła do wyglądu, czasami też połysku (zależy jaka i na jakim lakierze), da też ochronę przed utlenianiem i UV, ale jest też pewnym zobowiązaniem dla właściciela. Także najlepiej by było abyś podjechał sobie w kilka miejsc i zapytał co będzie dla Ciebie najlepsze i sam zdecydował.

    Widzę, że jesteś z Warszawy więc mogę polecić chociażby Klinikę Lakieru albo Detailing Crew. Bodaj w okolicach Raszyna masz też MX Nowicki, ale tam cennik może lekko zabijać. Natomiast nie kieruj się tylko kosztem, bo teraz co druga myjnia nazywa się "detailing", a jedyna różnica w dokładnie takich samych usługach jak kiedyś polega na podniesieniu ceny.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    I to się nazywa ekspercka pomoc na poziomie! Świetny wpis. Dzięki! Czasem się tu na forum szambo przelewa-więc tym fajniej się czytało. Obczaje Twoje rekomendacje i pewnie uderzę w pakiet bazowy (folia). Ceramika sztos-ale co się będę oszukiwał-jestem wygodnym człowiekiem i może być trudno o właściwą pielęgnacje ceramiki. Piona!

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    [MENTION=70725]Leszek_Zal[/MENTION] Nie ma sprawy. Cieszę się, jeśli pomogłem

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    Nie łączy się na tych samych elementach powłoki i folii. To bez sensu.
    Tak miałem i ceramikę i folię. Obecnie mam folie na giuli (front i dodatki, na reszcie ceramika).
    Ceramikę też nie z firmy krzak tylko pro wraz obsługą, bo jak ktoś pisał, jeśli o nią nie dbasz to do bani interes.
    W 3 zdaniach:
    Ceramika = łatwiejsza pielęgnacja, fajny wygląd, hydrofobowość. Koniec. Można jeszcze pewnie kilka rzeczy wskazać, mnie o to chodziło.
    Pierwotnie liczyłem też na ochronę, to bzdura, ceramika jest twarda, nie obroni cię przed odpryskami, nie pomoże w mieście jak się ktoś oprze się z pierścionkiem czy innym metalem, będzie ślad.
    Powłoka sensowna też swoje kosztuje i trzeba o nią dbać (czas), odpowietrzać itd.
    Folia = ochrona. To jest jedyny powód dla której ją mam. Jest droga, materiał jak i robocizna, już nie pamiętam ale za cała giulie, wychodziło ponad 12,5 k (to z głowy może mi się po roku wymieszało - pamiętam, była droga).
    Chroni uber fest, jest elastyczna, nie porysujesz "typowo" z trasy, ani nieuwagą.
    Wygląd? Mi zależało by jej widać nie było. Wygląd to raczej minus.
    Folie klei się na mokro raczej wyklucza to posiadanie powłoki przed (nie będę się mądrzył, nie zajmuje się tym zawodowo, wiedzę nabyłem doświadczeniem), do tego przed folią mała korekta, a więc też brak ceramiki (folia jak soczewka niedoróbki podbije).
    Teraz decyduj na czym konkretnie Ci zależy.
    Oba rozwiązania na raz to raczej bzdura, ale nie oceniam, to moje doświadczenie i obserwacje.
    Ps jestem z Warszawy mam dwa punkty warte uwagi jak coś PW, efekty można zobaczyć na mojej 159 oraz Giulii.
    Ostatnio edytowane przez Abacar ; 16-11-2021 o 20:05

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Była mowa o zabezpieczeniu folii powłoką, są specjalne powłoki, które nakłada się na folię, jeśli dobrze rozumiem temat. Nikt nie pisał o położeniu folii na powłokę ceramiczną.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    [MENTION=66629]Abacar[/MENTION] Dokładnie tak jak Maxi napisał, aplikacja powłoki pod folię byłaby bez sensu - raz, nic by nie dała; dwa, podejrzewam, że folia by na tym nie usiadła w ogóle.

    Na folie PPF raczej nie ma "specjalnych" powłok - jedne po prostu siedzą lepiej, drugie gorzej. Są specjalne powłoki do folii matowych, zmieniających kolor, które ich nie wybłyszczają.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    @up
    W porządku, ja się odnoszę do głównego pytania ceramika vs folia.
    Oraz pośrednio o nałożeniu ceramiki i próbie zakładania na to folii. Tyle nic więcej. Też wspomniałem że folia na tym się nie naklei.
    Zresztą chyba najważniejsze czy pytający otrzymał wiedzę, której szukał.
    O powłokach na folie nie słyszałem niczego sensownego.

Podobne wątki

  1. Ceramika - dobry adres w Poznaniu
    Utworzone przez radosuaf w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-08-2021, 07:54
  2. Ceramika - opinie
    Utworzone przez sprint w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 29-03-2021, 16:27
  3. Ceramika do samodzielnego nałożenia.
    Utworzone przez Btechfan w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 06-02-2021, 13:58
  4. Alfa 159 SW [Korekta lakieru+ceramika]---->EFEKT
    Utworzone przez ziolony w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2017, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory