Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Ceramika VS Folia

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abacar Zobacz post
    O powłokach na folie nie słyszałem niczego sensownego.
    Są firmy posiadające dedykowane produkty do folii, chociażby Gtechniq ma produkt o nazwie Halo.

    Z doświadczenia wiem, że pięknie siada na wszelkich foliach typu PPF FX Protect Evolution.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    [MENTION=54438]Mumins[/MENTION]
    dzięki za informacje, poszukam, poczytam. Ja mam na giuli tylko front, ale mimo wszystko zaciekawiłeś. Dzięki

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Miałem na Giulii ceramikę premium plus folię na reflektorach z przodu (koszt ok. 6 tys.). Polecam - jeśli ktoś ma czas o to dbać:
    - raz na miesiąc oddawałem auto na mycie detailingowe za 100zł (jak ktoś ma możliwość i umie może sam na 2 wiaderka na przykład),
    - jak się zabrudziło spryskiwałem wodą na bezdotykówce, bez żadnych pian aktywnych itd,
    - jak się mocno zabrudziło leciałem pianą aktywną - bardzo rzadko (autko fajnie trzyma czystość przy ceramice, plus jak jest myte regularnie - mój detailer słusznie (pozdro Tomku!) nie nazywa "mycia" na myjni bezdotykowej myciem),
    - ostatnie spłukiwanie koniecznie wodą zdemineralizowaną (jak jest twarda woda zostają okropne plamki, które trzeba polerować), później kilka przyspieszeń i ostrzejszych hamowań i auto suche (oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa),
    - po trasie, jeśli są owady na przodzie auta - spryskanie preparatem na owady (dedykowanym, takim który nie uszkodzi powłoki) i zmycie wodą na bezdotykówce,
    - raz na pół roku odświeżenie powłoki za ok 600 zł.

    Folia na reflektorach - sztos! Porównywałem reflektory z bliźniaczą, 2-letnią Giulią u detailera, w tej 2-letniej były już lekko wypiaskowane, zauważalna różnica.
    Plus reflektor w Giulii to droga sprawa - uszkodzenie kamykiem i kilka tys w plecy. Wolałem zabezpieczyć. Folia na reflektory ok 600 zł.

    Czasem się wkurzałem że trzeba o to auto mega dbać. Przecież to tylko auto.

    Dziś jakbym brał wymarzone autko, ponownie nałożyłbym powłokę. Tym razem dodałbym folię na zderzak przód, maskę i lusterka, ew wnęki klamek i próg bagażnika. Nie lubię folii ale odpryski od kamyczków na autostradzie denerwują jeszcze bardziej.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    [MENTION=75532]jml[/MENTION]

    Tak jak piszesz - full-front, przy takich autach jak Wasze, warto mieć. Co do powłoki, jak sam zauważyłeś, są plusy i minusy. Co do powstawania "kropek po wodzie wymagających polerowania", czyli tzw. waterspotów, to niestety ten problem dotyczy wszystkich aut, które mają jakiekolwiek zabezpieczenie. Najgorszy scenariusz to takie właśnie "opłukanie za piątaka" w gorący dzień i pozostawienie do odparowania. Niestety woda demineralizowana na bezdotyku często i tak nie daje gwarancji, że problemu nie będzie.

    Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że faktycznie należy wtedy dbać o samochód podwójnie. Dochodzą też wspomniane koszty serwisu powłoki, która jest objęta gwarancją producenta i bez regularnego pojawiania się na ów serwis, gwarancja przepadnie. Te 600zł to też tak na wyrost napisane, bo jeśli auto dużo jeździ, łapie smołę i opiłki metaliczne, to jest co robić. Druga osoba będzie na bieżąco dbała, a serwis ograniczy się do umycia auta kwaśnym szamponem i nałożenia dedykowanego preparatu typu top-coat. Wtedy taki serwis powinien kosztować sporo mniej.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Masz rację [MENTION=54438]Mumins[/MENTION], raz musiałem mieć korekcję waterspotów właśnie (polerka maski), wyszło trochę ponad 1000zł za odświeżenie powłoki.

    A co do wody zdemineralizowanej - po niej nawet po odparowaniu nie ma śladów. Waterspoty to kamień z twardej wody. Problem jest taki, że nie zawsze woda zdemineralizowana jest zdemineralizowaną tak jak piszą na myjniach. Także u siebie we Wrocławiu też nie na każdej bezdotykówce myłem. Czasem też otworzy się nowa myjnia i jest wszystko super na niej, za po 3 miesiącach ani piana nie taka, ani woda nie zdemineralizowana - bo włączyła się optymalizacja kosztów...

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Dokładnie o to mi chodziło, woda demineralizowana nierówna wodzie demineralizowanej

    Co do waterspotów na Twoim aucie, to musiało już być grubo, że chemia nie pomogła i trzeba było na nowo ciąć lakier i reaplikować powłokę. Ale tak to już niestety się zdarza.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Może szanowni koledzy paratują. Liczę zwłaszcza na eksperta [MENTION=54438]Mumins[/MENTION]
    Sprawa wygląda tak: nie zdązyłem jescze nalepić folii. Dziś zarysowałem poniżej światel lewy przód. MOCNO. Wyjeżdżałem z garażu i zaczepiłem o słupek parkometru. To się jakoś da naprawić? Może są preparaty aby to chociaż zabezpieczyć. Nie chce zgłaszać AC bo zniżki polecą.
    Ostatnio edytowane przez Leszek_Zal ; 26-11-2021 o 15:11

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Potrzebne będzie zdjęcie. Wiele zarysowań da się spolerować, w dużym stopniu lub całkowicie. Oczywiście rysy do podkładu czy do plastiku już zostaną, ale może da się je wygładzić. Ale nawet Mumins bez fotki nic nie wywróży, sądzę

Podobne wątki

  1. Ceramika - dobry adres w Poznaniu
    Utworzone przez radosuaf w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-08-2021, 07:54
  2. Ceramika - opinie
    Utworzone przez sprint w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 29-03-2021, 16:27
  3. Ceramika do samodzielnego nałożenia.
    Utworzone przez Btechfan w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 06-02-2021, 13:58
  4. Alfa 159 SW [Korekta lakieru+ceramika]---->EFEKT
    Utworzone przez ziolony w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2017, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory