Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Delikatna chropowatości na drzwiach

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie Delikatna chropowatości na drzwiach

    Witam, pacjent giulia kolor montecarloblue - podczas mycia zauważyłem ze powierzchnie dolne Dzwi przednich oraz tylnich są delikatnie chropowate.... auto ma niecałe dwa lata ... rok temu była położona ceramika.....mycie detalingowe przeprowadzane raz w miesiącu .....
    Czy potrzebne jest glinkowanie ? Wolałbym tego uniknąć ponieważ czytałem ze glinkowanie rysuje lakier..
    Chemia tez raczej odpada bo ceramika :-/
    Co począć w tej sytuacji w sensie jak pozbyć się chropowatości ?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej są to malutkie kawałki asfaltu itp. Żeby tego się pozbyć możesz spróbować, to zrobić https://www.youtube.com/watch?v=ETrVnv6P0LA

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie

    A czy to nie zniszczy ceramiki ?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal94 Zobacz post
    A czy to nie zniszczy ceramiki ?
    Jak rozumiem, to Ty zlecałeś komuś powłokowanie tego samochodu? Jeśli tak, to powinieneś zostać poinformowany, że raz do roku lub raz na 10.000km należy przeprowadzić serwis takiej powłoki. I częścią tego serwisu jest właśnie aplikacja na lakier preparatów typu tar&glue remover czy deironizera. Powłoce absolutnie nic się nie stanie, zwłaszcza jeśli co miesiąc samochód jest myty detailingowo - ba, wręcz jej to pomoże. Założę się, że hydrofobowość w tych dolnych partiach już bardzo mocno osłabła, a te środki pozwolą "odetkać" powłokę i częściowo przywrócić jej właściwości hydrofobowe. Na koniec takiego serwisu należy położyć tzw top-coat.

    Kojarzysz jaka konkretnie powłoka była aplikowana? Powinieneś mieć wlepkę i gwarancję ze studia.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że jeśli te defekty wykrywasz jedynie na dolnych partiach drzwi, na 99% będzie to wbita smoła. Możesz śmiało samodzielnie kupić preparaty do jej usuwania, np. Vasco albo Prickbort i zastosować zgodnie z instrukcją.
    Ostatnio edytowane przez Mumins ; 21-12-2021 o 06:46

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie

    Dzięki za super wypowiedz -ceramika to Aqua

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal94 Zobacz post
    Dzięki za super wypowiedz -ceramika to Aqua
    Nie ma sprawy jak Ci się sprawuje? 9H czy Pro? Ja Rodzicom kładłem Pro pod koniec 2020r. Ostatnio robiłem serwis i śmiga pięknie. Oczywiście uzupełniłem ją Boosterem do Aqua, ponieważ:

    a) tak należy,
    b) powłoki tego producenta, same w sobie, są dość tępe - tzn. po aplikacji nie nadają lakierowi dużej śliskości i potrzebują czegoś "na wierzch" żeby ładnie zrzucać wodę.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie

    Witaj, 9h ja jestem mega zadowolony. Reload Aqua kładłem już sam dwa razy, teraz water gold cc -auto ma super glebie koloru nie rysuje się, a mycie to sama przyjemność. W poprzednim aucie często korzystałem ze szczotek na myjni bo na samoobsłudze się nie domywał. Po ceramice nie ma z tym problemu. Brud schodzi sam plukajac woda.
    Zgadzam się z tobą ze reload robi robotę
    Nauczyłem się sam aplikować plus sam myje pod domem najlepsza opcja ...aplikuje reload średnio co dwa miesiące

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Skoro tak dobrze ogarniasz, to usunięcie tego nalotu będzie bułką z masłem. Proponuję Prickbort, psiknij na osuszony po myciu lakier (miejscowo, np jedne drzwi od linii klamek ku dołowi), i po chwili przetrzyj wszystko delikatnie mikrofibra zbierając syf. Obróć mikrofibre i powtórz na sąsiednim elemencie. Grunt, to nie psikac bezpośrednio na nielakierowane plastiki i będzie dobrze. Po wszystkim myjesz te fragmenty szamponem, osuszasz i gotowe.

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie

    Powiedz mi co proponujesz do odetkana ceramiki ....odnoszę wrażenie ze wraz z zima powoli się zatyka :-/

Podobne wątki

  1. [159] tłuczenie w drzwiach
    Utworzone przez AchryPadusi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-04-2016, 07:52
  2. Różnica w drzwiach 156
    Utworzone przez death w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 09:34
  3. Lampka w drzwiach
    Utworzone przez trojan6 w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2014, 16:14
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 16:03
  5. [155] głosniki w drzwiach
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-03-2010, 00:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory