Strona 11 z 418 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 4180

Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #101
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar stecek
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Namysłów / Wrocław
    Auto
    Była: 147 FL, Giulietta 2.0 JTDm Jest: Gje Te klekot
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    Nie dodawaj człowiekowi który dopiero zaczyna zabawę obowiązku kupowania pianownicy, bo to gruba przesada. Pianownica jest dobra jak ma się do częstego ogarnięcia kilka totalnie zasyfionych samochodów, dla jednego/dwóch autek mytych od święta (bo to na porządnie położonym wosku powinna spoczywać rola nie dopuszczenia do zasyfienia samochodu w takim stopniu żeby było potrzebne cokolwiek więcej niż woda na bezdotyku, czy delikatny szampon na rękawicy/gąbce) to duża przesada.
    Pianownica to przecież śmieszne koszta, zwykła ręczna czy też pod normalnego węża ogrodowego to koszta max 100zł. Zdecydowanie ułatwia życie.

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    A po co myć jeszcze raz samochód dopiero umyty? Opłukać i glinka, nie widzę w ponownym myciu szamponem zupełnie sensu, od tego jest apc żeby zebrało brud, a drobinami których apc nie ruszy zajmie się glinka. Tym bardziej, że w kosmetykach detailingowych pojęcie "szampon" oznacza najczęściej bardzo delikatny środek który ma tylko usunąć niertrwały nalot z wosku nie uszkadzając tego ostatniego - taki środek na czas pomiędzy porządnymi czyszczeniami mocnym APC - jeżeli jakiegoś brudu nie usunęło apc, to szampon tym bardziej nie da rady i trzeba szukać innych środków (np. ironx i pochodne jeżeli to kwestia lotnej rdzy, itd.).
    A jeszcze lepszym pomysłem jest pojechanie na bezdotyk, po nim glinka, mycie (po glince jednak warto chociaż opłukać z delikatnym szamponem) i smalcowanie.
    Lubie swoje auto i bardzo lubię swój lakier dlatego zawsze rzucam aktywną pianę ewentualnie APC na auto, czekam chwile aż zadziała spłukuje bardzo dokładnie i dopiero wtedy dwa wiadra z GG i szampon. Co by się nie działa tak jest i już Dla mnie ten sposób jest bezpieczny dla lakieru. Zresztą AF i APC to środki typowo per-wash czyli faza przed myciem gąbką/rękawicą i szamponem.
    Żeby nie było zaraz że APC to nie per-wash itp tak naprawdę ma tysiąc zastosowań felgi, szyby, pranie tapicerki, środek do czyszczenia plastików itp wszystko zależy tylko od proporcji.

  2. #102
    Użytkownik Świeżak Avatar Damianosl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    Moim zdaniem jedno glinkowanie na początek sezonu całkowicie wystarczy. Potem już tylko umyć porządnie i smalcować.

    no właśnie gdzieś mi przemknęło, że glinkowanie to max 2 razy w roku tylko należy robić.

    Rozumiem, że nie da rady zrobić tak, że na to co teraz mam, nakładam ponownie black hole, a potem wosk, tylko musze jeszcze korektę machnąc chociaż delikatną UC- on zetrze stary wosk jak mniemam?

    a czy moge na to co mam teraz, umyc porządnie, pojechać na to np. quick detailerem i na to zapodać nowym woskiem, aby odswieżyć sam wosk??

    chcę odnowić to co mam, ale jak najmniejszym nakładem sił

    naczytałem się wszystkiego sporo, wiem co i jak do pełnego pierwszego działania, efekt ładny jestł, ale nigdzie nie wyczytałem, jak później robić aby efekty odnowić, takich porad i informacji brakuje np. jak uzupełnić wosk, jak pozbyć się resztek starego wosku itp. itd.

  3. #103
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    jeżeli wosk jeszcze siedzi to umyj i psiknij QD ,jezeli nie to ja bym kładł od nowa ,no nwm czy UC tak zetrze ,cleaner Ci nie potrzebny bo BH go w sobie ma , więc myj ,przejedź lekko UC,połóż BH i na to wosk

  4. #104
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Black hole nie ma w sobie właściwości cleanera. To jest czysty glaze.

  5. #105
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Tak naprawdę jest kilka różnych sposobów.
    IMHO aktualnie powinieneś zrobić tak:
    Porządne mycie na 2 wiadra -> Cleaner -> wosk
    Chyba brakuje Ci w zestawie typowego cleanera - czegoś co usunie stary wosk i jednocześnie przygotuje lakier na nowy.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  6. #106
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    BH ma wlaciwosci czyszczace ,może nie takie żeby usunąć Sealant ale jakiś wosk naturalny agonalny raczej tak

  7. #107
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Podaj żródło tych informacji bo od 2 lat używam BH i pierwsze słyszę. Jak ktoś chce cleaner i glaze w jednym to pozostają produkty AIO typu AF Tripple czy Auto Glym UDS. Po za tym cleaner ma nie tylko usunąć wosk bo wosk to sobie można usunąć przecierając auto IPA.

  8. #108
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Nie twierdzę że jest to cleaner bo fakt nie jest to cleaner ale wlaciwosci czyszczace ma wejdz na SCS tam jest napisane że ma właściwości czyszczace ,temat jest też wertowany na KA

  9. #109
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Był wertowany i z typowym cleaneram ma niewiele wspólnego wiec ja bym słowa cleaner nie naduzywał. Bo jak pisałem cleaner ma nie tylko usunac wosk ale równiez przebarwienia, utlenienia na lakierze i inne których nie zmyje szampon i nie usunie glinka. Sam wosk przed aplikacja BH mozna dla pewności zmyć po prostu IPA i spokój. Jednak cleaner to cleaner. Kombinacja DJ LP + PB BH + Colli potrafiła u mnie siedzieć ponad 3 miechy.

  10. #110
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Masz rację typowy cleaner to nie jest ,ma poprostu jakieś niewielkie wlaciwosci czyszczace i przydało by sie coś typowego przed nim

    - - - Updated - - -

    Masz rację typowy cleaner to nie jest ,ma poprostu jakieś niewielkie wlaciwosci czyszczace i przydało by sie coś typowego przed nim

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory