Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #3151
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Sam mam dylemat czy nakładać ceramikę czy wosk. Jedynie co mnie powstrzymuje jeszcze przed ceramiką to jej nakładanie,żeby tego nie zepsuć. Słyszałem,że łatwiejsza do nakładania jest powłoka gumowa.

  2. #3152
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    Patrz, moje auto nie wie że powinno się rysować po cleanerze i wosku... może lepiej nie będę mu mówić, bo jeszcze zacznie.
    Każde dotknięcie czymkolwiek lakieru to swirl . Mniejsze (uznawane czasem za ZERO) lub większe, ale zawsze. Im częściej tym to się sumuje bardziej, i oczywiście na ciemnych lakierach to oczywiste, na jasnych trzeba poszukać. Im rzadziej dotykany lakier tym lepiej to prawda.
    Ale czy powłoka czy porządny sealant po tak dogłębnej korkekcie/przygotowaniu no nie wiem. Dla mnie trwałość sealanta jest i tak super-hiper. Z powłokami zabawy w temperartury, odstania , czekania itd. A na ulicach ich efektów nie widać (*w sensie że jedzie wóz lśniący jeden czy drugi i można z daleka powiedzieć - ooo, ten to ma powłokę!).
    Niech ktoś mający na wozie powłokę zrobi eksperyment na sobie w końcu - lato, czarny lakier, kupa ptasia tak ze 3 cm powiedzmy i tydzień postoju pod chmurką na słońcu/wilgoci rosy porannej i tak na zmianę. No nie wierzę że powłoka cudna jakaś przed tym ochroni.

  3. #3153
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth Zobacz post
    Dareek dobrze prawi - zajmujecie się detailingiem na poważnie, że negujecie jego słowa?
    Jeśli nie macie rysek po kilkukrotnym użyciu cleanera czy wosku to oddajcie na dokładne wymycie zmywaczem silikonowym i IPA a wtedy się przekonamy...
    Przetrzyjcie lakier nową czystą mikrofibrą na czyściutkim aucie, zobaczycie efekty.
    Aha - oczywiście każdy z Was kontroluje tą ilość swirli pod mocnym światłem halogenowym albo sungunem ?
    Przed każdym woskowaniem myję auto zmywaczem silikonowym.

    Rozumiem, że zrobiłeś eksperyment pod tytułem: robisz pełną korektę lakieru, a następnie w czystym garażu dziesięć razy (na przykład) pod rząd auto myjesz, nakładasz cleaner, wosk i tak w kółko, a po skończeniu wycierasz zmywaczem silikonowym i badasz swirle? To jest metoda naukowa, bez tego to dumanie na zasadzie "wydajemisię" bez żadnego poparcia.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Każde dotknięcie czymkolwiek lakieru to swirl . Mniejsze (uznawane czasem za ZERO) lub większe, ale zawsze. Im częściej tym to się sumuje bardziej, i oczywiście na ciemnych lakierach to oczywiste, na jasnych trzeba poszukać. Im rzadziej dotykany lakier tym lepiej to prawda.
    Jest jeszcze gorzej, bo każda przejażdżka to jakieś mikro ryski widoczne pod mikroskopem, każde wyprowadzenie samochodu z garażu. A na dodatek klar się powolutku utlenia od góry (to jeden z głównych powodów by używać cleanerów), wic samo stanie w świetle słonecznym szkodzi lakierowi. Tylko w tym momencie wchodzimy na poziom absurdu godny audiovoodoo. Szkoda czasu i wysiłku.

    Ale czy powłoka po tak dogłębnej korkekcie/przygotowaniu no nie wiem.
    Jest mniej różowo niż by się mogło wydawać.

    No nie wierzę że powłoka cudna jakaś przed tym ochroni.
    Dobrze kombinujesz.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  4. #3154
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    O to chodzi - przejażdżka, drobinki i itd. Można się zadetailingować na śmierć !
    Żeby nie było - ja dotykam lakierów, machnąłem ręką na swirle bo i tak co chwilę ktoś gdzieś auta mi obetrze, przywali innymi drzwiami na parkingu, o odpryskach na masce i zderzaku czy cholernych wżerających się kupach ptasich nie wspominając. O, lato idzie - przecież owady!!!! no po prostu się nie da, to syzyfowa praca. O ile się jeździ oczywiście z V> 20km/h.
    Bronię tylko jako całkiem rozsądnej "techniki" pt raz a dobrze sealant/wosk/powłoka (co kto woli) i później bez zabaw z latarkami, IPAmi itd. - przez kilka miesięcy tylko i wyłącznie bezdotykowa mocnociśnieniowa myjnia . I efekt jest (nie konkursowy - nazwijmy go uliczno-użytkowo-efektowny i wysiłku zero . Nie licząc tego pierwszego przygotowania (można zlecić). No ewentualnie raz na miesiąc / dwa samemu umycie + coś w rodzaju Aquawax'a.

  5. #3155
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147
    Postów
    355

    Domyślnie

    Mam pytanie co sądzicie o szamponie k2. Rusza wosk?

    Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

  6. #3156
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał andy1980 Zobacz post
    Mam pytanie co sądzicie o szamponie k2. Rusza wosk?
    Chyba musisz spróbować. W teorii nie powinien.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  7. #3157
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    Przed każdym woskowaniem myję auto zmywaczem silikonowym.

    Rozumiem, że zrobiłeś eksperyment pod tytułem: robisz pełną korektę lakieru, a następnie w czystym garażu dziesięć razy (na przykład) pod rząd auto myjesz, nakładasz cleaner, wosk i tak w kółko, a po skończeniu wycierasz zmywaczem silikonowym i badasz swirle? To jest metoda naukowa, bez tego to dumanie na zasadzie "wydajemisię" bez żadnego poparcia.


    Jest jeszcze gorzej, bo każda przejażdżka to jakieś mikro ryski widoczne pod mikroskopem, każde wyprowadzenie samochodu z garażu. A na dodatek klar się powolutku utlenia od góry (to jeden z głównych powodów by używać cleanerów), wic samo stanie w świetle słonecznym szkodzi lakierowi. Tylko w tym momencie wchodzimy na poziom absurdu godny audiovoodoo. Szkoda czasu i wysiłku.


    Jest mniej różowo niż by się mogło wydawać.


    Dobrze kombinujesz.
    trochę szydzisz- no ale niech Ci będzie - wiesz spróbuj kiedyś wypolerować Civika albo accorda z lat 2013-2015 w kolorze czarnym/śliwkowym. To są autka które od samego patrzenia się rysują - naprawdę przejazd mega miękką mikrofibrą tworzył masę hologramów. No to wyobraź sobie szmalcowanie cleanerami i woskami.
    Owszem dla 90% laików będzie bez różnicy- jak sam wiesz tu wielu klękną na widok pasty Tempo no ale jak robisz coś profi to ma być profi a nie pseudo profi robota.
    Podobnie nawet w amatorce- garaż to nie sala chirurgiczna- a i gąbeczki czy mikrofibry mają swoje pyłki i śmietki więc wybacz ale każde szmalcowanie rysuje lakier - czy CI się to podoba czy nie.
    no i tak na koniec mały off top - arsenał na wiosnę 2016
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zapasy.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	118.1 KB
ID:	195705
    Tenzi Q10 Flexi w paczkomacie leżakuje :-)

  8. #3158
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Co myślicie o UNC-R?

  9. #3159
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    dobry wybór :-)

  10. #3160
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Na forum piszą,że łatwo się nakłada a szukam czegoś łatwego ;-)

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory