Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #3631
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Wolę przesmalcować auto nawet raz na miesiąc, niż kłaść powłokę. Rysy tak czy siak jakieś się pojawia. Dobry cleaner (od siebie polecam DJ LP) przed woskiem, chwila pracy, a lakier wygląda jak psie jajca po wymyciu
    PS. Wracając do KA, to dużo się tam nauczyłem, oczywiście wiedza teoretyczna, ale co jak co praktyka czyni mistrza.

    Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

  2. #3632
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    Oj uważajcie, bo was zaraz banda klakierków zaszczeka że powłoki się nigdy nie rysują, są najlepsze i w ogóle jak kładziesz cokolwiek innego niż powłoka to jesteś idiotą.

    Hehe, powłoka nie chroni auta w 100%. Ale wiadomo, zawsze bardziej będzie chroniła, niż zwykły wosk czy qd/politura prawda? Rysy są nie uniknione... acz kolwiek np ogranicza powstawanie swirli

  3. #3633
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Wiadomo, że bardziej bo poleży dłużej niż wosk, a jak już jesteśmy przy wosku to dzisiaj pierwszy raz w życiu kładłem wosk na goły lakier bez cleanera, glaze, czy innego AIO. Z braku czasu mycie>glinka>mycie>IPA>fusso. Ciekaw jestem ile poleży na gołym lakierze.

  4. #3634
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał 123MyjeszTy Zobacz post
    Hehe, powłoka nie chroni auta w 100%. Ale wiadomo, zawsze bardziej będzie chroniła, niż zwykły wosk czy qd/politura prawda? Rysy są nie uniknione... acz kolwiek np ogranicza powstawanie swirli
    No jakoś się tym producenci nie chwalą - że nie chronią w 100% , wprost nie piszą że w 100%, ale wrażenie takie starają się stworzyć. Tylko jakieś współczynniki twardości i ile to mikronów powłoka nie pogrubia lakieru piszą.
    Patrząc na ceny ( przynajmniej niektórych), jak i potrzebne zaangażowanie (przygotowanie, warunki, jakieś wilgotności, temperatury, promienniki czy nie wiem co jeszcze), to naprawdę znacznie prościej i bez zauważalnej na ulicy i codziennym użytkowaniu będzie stosowanie raz na pół roku przyzwoitego sealanta (tak , wiem , nudny i skostniały jestem mam na myśli konkretny - Duraglossa np. 105) i co któreś mycie psiknięcie tegoż Duraglossa Aqavax'em (przy powłokach jakieś reloady czy podobne podbijacze też zdaje się są w użyciu). I raz na parę lat - lakiernik. Nic nie zastąpi malowania, żadne powłoki, korekty itp. itd.
    Co mi z tego że przed swirlami "po części" uchroni, jak przez rysami od gałęzi, kamyków, gwoździa debila złośliwego, wgniotów na parkingu, długo leżącą (a nawet niedługo ale gorącym latem na czarnym - powodzenia) kupą, zaschniętymi waterspotami - i tak nie uchronią, a to są rzeczy które widać i które rażą. Swirle to w 2giej kolejności i można im zaradzać. A tym pierwszym nie , tylko lakier.

  5. #3635
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 1.9 JTDm 150km sedan
    Postów
    36

    Domyślnie

    Witam, nie wiem czy już tu było, w każdym bądź razie nie wyskoczyło mi ale chodzi mi o jakieś środki do czyszczenia tapicerki w środku dodam że mam jasną zresztą... ogólnie co polecacie do pielęgnacji wnętrza auta co prawda na razie chciałem "przeprać" fotele ale ogólnie cały zestaw pielęgnacyjny mi się przyda gdyż nie dawno kupiłem AR 159

  6. #3636
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek1224 Zobacz post
    Witam, nie wiem czy już tu było, w każdym bądź razie nie wyskoczyło mi ale chodzi mi o jakieś środki do czyszczenia tapicerki w środku dodam że mam jasną zresztą... ogólnie co polecacie do pielęgnacji wnętrza auta co prawda na razie chciałem "przeprać" fotele ale ogólnie cały zestaw pielęgnacyjny mi się przyda gdyż nie dawno kupiłem AR 159
    Wypróbuj surf City garage dash away interior

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

  7. #3637
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kicaj
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 jtd 8v
    Postów
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek1224 Zobacz post
    Witam, nie wiem czy już tu było, w każdym bądź razie nie wyskoczyło mi ale chodzi mi o jakieś środki do czyszczenia tapicerki w środku dodam że mam jasną zresztą... ogólnie co polecacie do pielęgnacji wnętrza auta co prawda na razie chciałem "przeprać" fotele ale ogólnie cały zestaw pielęgnacyjny mi się przyda gdyż nie dawno kupiłem AR 159
    Excede encapsulator cleaner zbiera ostatnio swietne opinie. Sam nie uzywałem ale po opiniach innych chyba warto się nim zainteresowac. Jak zuzyje mojego nielsena to sam przetestuje.

  8. #3638
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Jak tapicerka materiałowa, to polecam Nielsen nap low foam.

    Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

  9. #3639
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    149

    Domyślnie

    Witam mam pytanko odnośnie tapicerki, porobiły mi się zacieki od nieszczelności na dachu. Jak zabrać się za usunięcie takich zabrudzeń ? Kótry z preparatów byłby odpowiedni, APC wystarczy? chciałbym to zrobic raz a porządnie

  10. #3640
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kicaj
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 jtd 8v
    Postów
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał eggon Zobacz post
    Witam mam pytanko odnośnie tapicerki, porobiły mi się zacieki od nieszczelności na dachu. Jak zabrać się za usunięcie takich zabrudzeń ? Kótry z preparatów byłby odpowiedni, APC wystarczy? chciałbym to zrobic raz a porządnie
    Kolego 4 posty nad Twoim są własnie o preparatach do prania ręcznego.

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory