Strona 368 z 418 PierwszyPierwszy ... 268318358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,671 do 3,680 z 4180

Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #3671
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To ty czytaj najlepiej w dzień bo w nocy cięzko idzie ;] Nic nie sugeruje nie prowadzę statystyk co kto używa, napisałem tylko, że nie widzę potrzeby po paście i wymyciu jej IPA stosować clenera pod colli czy fusso. Umyłem porządnie auto przeleciałem pastą, jakąkolwiek powiedzmy ostatnio modnym jako onestep Sonaxem EX 04-06, później zmyłem alkoholem i teraz po tym co jeszcze z lakieru usunie mi cleaner aby było go sens stosować?
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 12-10-2016 o 13:21

  2. #3672
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Dwa porównania, moje obserwacje, spostrzeżenia. Alfa po częściowej polerce.

    1. Szampon Shiny Garage Truskawkowy - Szampon
    Autoglym Body Shampoo Conditioner. Pierwszego mam już drugą butelkę. Bardzo się pieni, mocno pachnie. Ot szampon i tyle. Drugiego miałem dwie próbki. Jest lepszy, lepiej domywa pozostałości kup ptaków, soki z drzew czy wosk (takie żółte woskowe plamki), który gubią owady. Nie pieni się jak poprzedni, zapach mniej intensywny. Z szyb wymył mi powłokę jakiegoś syfu i teraz lepiej woda ścieka, a wycieraczki skuteczniej ją zbierają. Po umyciu woda chętnie ścieka z nadwozia. Z niecierpliwością czekam aż się skończy Shiny Garage

    2. Shiny Garage Morning Dew - Adbl QD1. Shiny (trzecią butelkę niemal skończyłem): duże krople wody, które długo się łaczą i nie za chętnie ściekają, po jeździe w deszczu woda utrzymuje się na nadwoziu, intensywny zapach, łatwość nakładania, farbuje ręce. Plastiki po przetarciu stają się czarne (jakbym czernidłem przeleciał) i odpychają wodę. ADBL: chętnie kropelkuje i łączy w całość spływajac b. szybko. Zapach chemicznej gumy balonowej. Po jeździe w deszczu auto nie ma na sobie za specjalnie wody. Lepsza głębia koloru niż u poprzednika. Po nałożeniu na plastik nie przycemnia go (ale mnie to denerwuje), nie maskuje jego defektów. Pozostałość SH przeleję do małego atomizera i będę nim podszybie, ramiona wycieraczek i antenę smarował.


    Dodatkowo.
    Pierwsza butelka Nielsen Brillance
    . Na początku opony go okropnie piły. Teraz nasączyły się i po wielu kilometrach w ulewach dresing nie schodzi. Po jeździe w błocie - brak większego błota na boku opony. Ładnie odpycha wodę. Lekko śmierdzący. Opony czarne w pół połysku - tak jak chciałem, nie ma bezczelnego efektu mokrej opony
    .

  3. #3673
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Truskawka to szampon budżetowy od SG możesz spróbować jeszcze sleek&bubbly. Sam szampon zdecydowanie rzadszy od strawberry ale imho lepszy. Co ciekawsze wlałem resztkę sleeka do resztki strawberry i wyszedł z tego mega gęsty żel tak jak by się szampon zważył ale myje się tym nadal fajnie Chociaż najlepiej wspominam szampon Megs Gold Class i Duragloss 901. Megs ma fajny specyficzny zapach, a DG pachnie jak Cornado Sherry od California Scents.

    Co do Nielsena to u mnie się średnio spisuje może dlatego, ze robię duże przebiegi ale praktycznie po każdym myciu (średnio co 2 tygodnie) muszę odświeżać jego warstwę na oponach. Zaleta taka, że jest tani i daje fajny efekt bez świecenia jak psu jaja ale następny w kolejce do testów będzie chyba specyfik Black Mamba używał ktoś?

    QD na zimie kupiłem za 30zł na Orlenie stary sprawdzony Sonax BSD na lato bez szału, wole Finalle i Pro Detailera ale na zimę w sam raz ;D
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 01-11-2016 o 18:05

  4. #3674
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Wyciapałem z Alfy dywaniki i chciałbym je wyprać. Odkurzacza piorącego nie mam - dywaniki trafią pod prysznic i szczotkę. Czego użyć do wyprania welurowych dywaników ręcznie? Środki od ADBL jakoś tak średnio wg opisu nadają się do ręcznego szorowania. Shiny Garage Carpet Cleaner? GTechniq W2 - niby uniwersalny płyn do prania? Soft99 New Fabric Seat Cleaner. Ten na 100% jest do ręcznego, nawet szczotę dodają. Tylko na ile jest on skuteczny?

  5. #3675
    Użytkownik Romeo Avatar serath
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    ZG
    Auto
    AR 159SW 1.9JTDm
    Postów
    534

    Domyślnie

    Ciekawie się sprawdza Excede Encapsulator Cleaner - szczotkujesz, zostawiasz do wyschnięcia i odkurzasz zwykłym odkurzaczem.

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
    "Alfa comes with a great responsibility, 'cause no kid ever grew up with a picture of Passat on his bedroom wall."

    Sprzedam: Logo (przód/tył), dekielki, QV
    Polecam: Koce, kocyki, ręcznie robione maskotki

  6. #3676
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Wyciapałem z Alfy dywaniki i chciałbym je wyprać. Odkurzacza piorącego nie mam - dywaniki trafią pod prysznic i szczotkę. Czego użyć do wyprania welurowych dywaników ręcznie? Środki od ADBL jakoś tak średnio wg opisu nadają się do ręcznego szorowania. Shiny Garage Carpet Cleaner? GTechniq W2 - niby uniwersalny płyn do prania? Soft99 New Fabric Seat Cleaner. Ten na 100% jest do ręcznego, nawet szczotę dodają. Tylko na ile jest on skuteczny?
    Apc Adbl w odpowiednim rozcieńczeniu też sobie poradzi

  7. #3677
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Tenzi Textil

  8. #3678
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16V
    Postów
    6

    Domyślnie

    Panowie lakier pod AIO przygotowywać tak jak pod wosk? Czy nie trzeba glinkować, bo AIO ma w sobie jakieś właściwości ścierne i da rade bez tego? Wiem, że mogę tak zrobić, tylko chce uzyskać dobry efekt oraz zabezpieczyć lakier.

  9. #3679
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za rady. APC mam gdzieś, od Tenzi i jakieś resztki, ale to może być niezła myśl nawet jakbym musiał dokupić. Byłoby na zaś

  10. #3680
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Davqu Zobacz post
    Panowie lakier pod AIO przygotowywać tak jak pod wosk? Czy nie trzeba glinkować, bo AIO ma w sobie jakieś właściwości ścierne i da rade bez tego? Wiem, że mogę tak zrobić, tylko chce uzyskać dobry efekt oraz zabezpieczyć lakier.
    Aio ma w sobie właściwości oczyszczające, oraz zabezpieczające
    Dla lepszego efektu możesz użyć czystego cleanera, glinkowanie również mile widziane jeśli dawno nie glinkowałeś auta i widzisz że masz sporo syfu na aucie który podczas zwykłego mycia nie chce zejść

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory