Strona 411 z 418 PierwszyPierwszy ... 311361401402403404405406407408409410411412413414415416417418 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,101 do 4,110 z 4180

Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #4101
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Panowie, jaką rękawicę do mycia kupić? Kiedyś kupiłem polecaną tu z aliexpress, ale wygląda już na zmęczoną i czas na nową.

  2. #4102
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Ja od siebie polecę ADBL CareMitt, mam ją już jakiś czas, a używam jej do bieżącego mycia czyli lekko nie ma. Jeśli szukasz mega delikatniej to CarPro Wool Wash Mitt - klasyka, ale wymaga konkretnej pielegnacji i nie nadaje się do mycia spodów auta.
    Ogólnie polecam mieć dwie, jedną do karoserii, drugą, tanią do progów i wnęk

    Sporo osób poleca też WorkStuff Storm, ale tak jak lubię pozostałe produkty WS, tak rękawica mi nie podeszła.

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  3. #4103
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Giulietta 1.4TB
    Postów
    4

    Domyślnie

    Od trzech lat używam wełniaka od CarPro. Żadnej specjalnej pielęgnacji. Po każdym myciu płukanie pod kranem, strzepanie wody i na suszarkę.
    Nic się z nią nie dzieje. Nie używam może jakoś mega często, dwa-trzy razy w miesiącu. Jedyny minus, to trzeba uważać przy emblematach , bo jak się zaczepi, to może zostawić kilka włosów.

  4. #4104
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wax Paradise
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Różne
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał typro Zobacz post
    Od trzech lat używam wełniaka od CarPro. Żadnej specjalnej pielęgnacji. Po każdym myciu płukanie pod kranem, strzepanie wody i na suszarkę.
    Nic się z nią nie dzieje. Nie używam może jakoś mega często, dwa-trzy razy w miesiącu. Jedyny minus, to trzeba uważać przy emblematach , bo jak się zaczepi, to może zostawić kilka włosów.
    Używałem różnych rękawic, w ofercie miałem różne rękawice wełniane, ale najlepiej oceniam CarPro. Nie było reklamacji na nie nawet. Są bardzo wytrzymałe.

    PS, jakby ktoś szukał Gyeon Mohs+, Gyeon Duraflex, CarPro Professional czy CarPro Finest to mam

  5. #4105
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Co do rękawic - dopisuję się do polecających CarPro , mam ją doobre kilka lat, jedna na kilka aut, terraz rzadziej ale kiedyś się w te detailingi bawiłem i naprawdę trwała jest - po myciu przepłukanie, wytrzepanie , wykręcanie znosi ładnie. Wody nabiera sporo, włoski nie wypadają, no może ciut większa mogłaby być dookoła, ale wtedy przy myciu progów czy dołu zderzaków mogłaby ocierać o asfalt, a to nie najlepiej.

  6. #4106
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    jak to jest z twardymi woskami ? da rade to samemu położyć bez większych umiejętności ? korzystałem wcześniej na innym aucie z soft99 (jakiś do czarnego lakieru) i nie było z tym problemów...

    co byście doradzili do świeżego lakieru ?

  7. #4107
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Położenie wosku to jest tylko jeden etap. Przygotowanie lakieru jest kluczowe dla trwałości i wyglądu. Jak chcesz jakichś podpowiedzi to wal na priv

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  8. #4108
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    jak to jest z twardymi woskami ? da rade to samemu położyć bez większych umiejętności ? korzystałem wcześniej na innym aucie z soft99 (jakiś do czarnego lakieru) i nie było z tym problemów...

    co byście doradzili do świeżego lakieru ?
    Masz nowe auto, ideał do nakładania, przygotowywać nie trzeba, wszystko się będzie na nim świetnie trzymać. Umyj, wysusz i nałóż Duragloss 105 . Bez odprawiania czarów, bajka z nakładaniem i ścieraniem, do zimy wystarczy z powodzeniem, a może i do wiosny (używając tego co w nast. zdaniu) bo lakier świeży i trzymać się będzie b dobrze. Mając czas i myjąc samemu - po myciu, na mokry lakier przed wytarciem można psiknąć Duragloss Aquawax, po czym wytrzećcałość jak normalnie byś wycierał, jeszcze bardziej zwiększając trwałość. Nakład pracy znikomy, efekt - sam zobaczysz. Różne specyfiki przerabiałem, powyższe to minimum nakładu pracy i czasu , maximum efektu i trwałości. Środki sprawdzone od lat.

  9. #4109
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    a jakie zalety są ceramiki ? zastanawiam sie czy wywalać ~2tys na ceramike, czy jednak zrobić samemu ( częściej np. woskami, jak kolega wyżej napisał).

  10. #4110
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Duragloss o którym piszę, nie jest woskiem, jest "chemiczny" - sealant, mleczko takie. I spokojnie raz/dwa razy w roku wystarczy go nałożyć, a psikanie Aquawax'em po myciu ręcznym raz na 1-3-4 miesiące przed wytarciem wody praktycznie nic pracy nie dodaje , smug nie zostawia itp.Zresztą zdaje sięprzy powłokach też jest potrzebne "uzupełnianie" . Co do częstego nakładania wosku to część detailerów uważa, że im częściej (żeby nie wiem jak delikatną firbą i aplikatorem) dotykany lakier tym więcej swirli. I to prawda jest faktycznie.

    Co do powłoki na nowym aucie - nowy lakier pod wszystkim jest nowy i piękny . Bo jest nowy. A nie dlatego, że ma wosk taki czy siaki, czy powłokę taką czy siaką. Nowe auto to łakomy kąsek dla detailerów bo efekt WOW gwarantowany (bo jest nowe), pracy przygotowanie lakieru nie wymaga (bo jest nowy), klient zadowolony (głównie dlatego że ma nowe auto).
    2 tys na powłokę? można , tylko nie wiem po co, wizualnie różnicy z sealantem na codzień nie będzie, a już zupełnie czar pryska po pierwszych wgniotkach czy rysach nie wspominając o dzwonach. Lepszy użytek z tych 2 tys można zrobić , choćby na trackdaye wydając, dokładając je do opon przy zakupie, lepszych klocków itp.

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory