Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Preparaty do mycia silnika

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie Preparaty do mycia silnika

    Chciałbym się dowiedzieć czy warto stosować takie preparaty, czy nie szkodzą silnikowi ?, chodzi mi konkretnie o preparat firmy K2, chcę sobie wyczyścić blok silnika, no ale czy to nie pieniądz wyrzucony w błoto ?.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Przetestowałem trochę preparatów do mycia silników (w Alfie jeszcze nie), wiekszość to lipa i wyrzucenie pieniędzy. Okazuje się, że lekko rozcieczony płyn do felg czy mycia naczep jest najlepszy. Tylko silnik musi być zimny, a preparaty kilka minut na silniku (jak dłużej to wszystko zaczyna śniedzieć, rdzewieć). Niestety drastyczna metoda ale cóż..... Tu wystarczy wąż i kran a nie ogromne ciśnienie z myjki.

    A najlepszy sposób to ropa, nafta (to b. bezpieczny produkt dla uszczelek i plastików), benzyna lub rozpuszczalnik (tak agresywniej)..... i pędzelek (bróud ścierasz szmatą lub papierem)

    PS. To mój sposób, nie wypróbowałem wszystkich preparatów więc nie wiem jak te z górnej półki się mają.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Dżeju
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grand231 Zobacz post
    Chciałbym się dowiedzieć czy warto stosować takie preparaty, ...
    Jak na preparacie w instrukcji jest napisane, że po zastosowaniu spłukać silnym strumieniem wody, to... można sobie podarować te wynalazki - wyrzucone pieniądze. No, chyba że masz tylko zakurzony silnik, to tym umyjesz
    Jak jest silnie zabrudzony olejem, to tylko coś na bazie nafty, acetonu. Tak jak pisze LukaSS, smarujesz pędzelkiem i ściereczką wycierasz - silnik błysk.
    Alfy się nie psują tylko grymaszą. AR 147 - 300 tys. przebiegu w mych rękach i nadal śmiga.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie

    Ja mam problem z okopconym blokiem silnika - ponieważ przy regeneracji turbiny "sepce" pourywali śruby od kolektora wydechowego i silnik z jednej strony jest okopcony..., a jak wiadomo takie rzeczy w alfie nie mogą mieć miejsca . Dlatego szukam czegoś czym mógłbym to doczyścić - jakoś nie widzę żeby benzyną czy ropą okopcenie zeszło .

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    Ja do mycia silnika stosuje nie rozcieńczoną aktywną pianę np z castoramy, nakładam to kilka razy w miejsca brudniejsze ze zraszacza po środku do szyb itp. Potem spłukuje myjka ciśnieniową, następnie węże, plastiki itp. smaruje pianką do plastiku. ROBIĘ to na ciepłym silniku. Po wszystkim, klapa w górę i na słoneczku się wygrzewa.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 23:04
  2. Jakie polecacie preparaty do ochrony felg i czarnidła do opon?
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 21:05
  3. Preparaty do czyszczenia i pielęgnacji skórzanej tapicerki. Co możecie polecić?
    Utworzone przez drift-r w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 10:44
  4. Kopcenie na czarno i preparaty Xenum
    Utworzone przez giezet w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 18:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory