Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Polerka w netto, czy warto?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Jak będziesz miał dość samozaparcia to już nią sporo zdziałasz. Tylko na początek policz sobie, że do kosztu tej maszyny musisz jeszcze dodać zakup dwóch talerzy mocujących w rozmiarze 75 i 125 mm i nowych gąbek polerskich o różnej twardości, każda pod oba rozmiary talerza (czyli 80 i 135 mm). Wszystkie akcesoria (poza ewentualnie uchwytem) które dostaniesz w zestawie z tą maszyną idą grzecznie do szafy, bo do robienia korekty auta się nie nadają.

    Mattom z tego co pamiętam robił cromę polerką k2, zobacz jego temat o korekcie w tym dziale.
    Ostatnio edytowane przez KHOT ; 26-04-2016 o 10:37
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Mogą być też gotowe gąbki na gwincie do polerki jako 2 w 1.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał eggon Zobacz post
    A tą polerke z k2 masner, dla amatora polecacie? Najpierw chciałbym potrenować na jakieś masce ze szrotu i zobaczyć co z czym jeść na początek.
    Myślę, że nie powinieneś się bać. Spróbuj sobie na początek na swojej masce z niewielkimi obrotami.

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał eggon Zobacz post
    A tą polerke z k2 masner, dla amatora polecacie? Najpierw chciałbym potrenować na jakieś masce ze szrotu i zobaczyć co z czym jeść na początek.
    Dasz rade. Na pewno musisz kupić Talerz mocujący 125mm i żeby uciąć koszta możesz kupić paste 3in1 np Menzerna. Wtedy tez jeden pad 135mm One step. (Opcjonalnie dwie szt, jedna w zapasie).
    Jak masz więcej funduszy, możesz kupic mniejszy talerz mocujący 75mm i wtedy pad 80mm który przyda ci się np do wnęk zderzaka, lub słupka nad drzwiami (135mm też sobie poradzisz). Jeśli nigdy nie robiłeś polerki, to pasta 3in1 zrobi na tobie bardzo dobre wrażenie Przy pastach 2-3 gradacjach, potrzebowałbyś już też większą ilość padów więc też dużo większy wydatek

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    149

    Domyślnie

    Własnie myślałem o tych padach na gwint co zieloo007 wspominał

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    mam, szczerze nie polecam, po primo męczące jest przekładanie tarcz (powiecie jak czesto to robisz, niby nie, ale dla mnie irytujace) rzep tylko odrywam i odkładam na półke, no i może to akurat zauwazylem przy pierwszych zabawach z polerka - ale szybciej mi sie zuzywały i niszczyły (polaczenie gąbka -plastik) niz te na rzep, gdzie ewentualnie zrywał sie rzep, który mozna było ponownie załozyc, a taka z urwanym mocowaniem szła do smieci.
    147 powodów do zadowolenia

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    149

    Domyślnie

    Ta opcja na rzep też jest, chyba sie skusze na ta propozycje z masnerem.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    brak
    Postów
    20

    Domyślnie

    Polerka Masner czyli K2 ten produkt jest najkorzystniejszym wyborem jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Posiada łagodny start bez względu na nacisk i płynną regulację obrotów dzięki czemu kontrolujesz cały proces polerowania. Do gwintu M14 dopasujesz gąbki różnych firm np. ABW, Farecla, Boll. Możesz kupić głowicę (adapter na rzep) i do tego gąbki mocowane na rzep.

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał TukanTychy Zobacz post
    Polerka Masner czyli K2 ten produkt jest najkorzystniejszym wyborem jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Posiada łagodny start bez względu na nacisk i płynną regulację obrotów dzięki czemu kontrolujesz cały proces polerowania. Do gwintu M14 dopasujesz gąbki różnych firm np. ABW, Farecla, Boll. Możesz kupić głowicę (adapter na rzep) i do tego gąbki mocowane na rzep.
    Polecam bardziej pady Royal Pads, Nats, Detailing Mafia. Ostatnio porównywaliśmy je u jednego z lakierników który używa padów BOLL'a abw. Bez porównania jeśli chodzi o jakość i wykonanie...

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    brak
    Postów
    20

    Domyślnie

    Bardzo dużo zależy od umiejętności lakiernika ja też widziałem jakie cuda robi na tym samym sprzęcie (gąbka, pasta i to samo auto) uczeń i fachowiec.
    Jakość padów jest dyskusyjna one tak naprawdę niewiele się od siebie różnią.

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Paradiss
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Nie kupuj szajsu z Netto...Kiedyś promocja była w Biedronce ( 2007-8 rok ) Kupiłem, dałem 90 zł...po "wypolerowaniu" maski i błotników szlak ją trafił

Podobne wątki

  1. Lakierowanie, a polerka
    Utworzone przez alfastar w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 20:57
  2. Polerka felg
    Utworzone przez Alfista92 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 21:22
  3. Polerka Belli
    Utworzone przez Korczu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 22-08-2008, 15:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory