Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Kupa złomu silnik 2.0ts

  1. #1
    Rysiek1983
    Gość

    Domyślnie Kupa złomu silnik 2.0ts

    Witam jestem pierwszy raz na forum i dolega mi wielki problem. Kupiłem swoją Alficzkę 2 lata temu za ostatnie wyłuskane pieniądze ponieważ zakochałem się w tym modelu praktycznie od razu a nie wiedząc wtedy nic o tych silnikach i ogólnie o samochodzie skusiłem się na 2.0 ts i wszystko by było napewno w pożądku jakby nie to ze zostałem nabity w butelkę. Po 2 miesiącach zaczą mi ubywać olej. Zmieniłem olej na gęstrzy i okazało się ze auto zaczęło kopcić jak stary parowóz. Nie miałem wtedy kaski na remont wiec dolałem mu pana doktora jak to zrobił poprzedni właściciel i używałem dosłownie sporadycznie jak się to mówi do kościoła w niedziele a mam inne auto i to zostało jako takie do zrobienia przy przypływie gotówki. Nastąpił przypływ gotówki w poniedziałek dałem Alficzke do znajomego według mnie dobrego mechanika i jak się okazało jest dobrym mechanikiem. Rozkręcił silnik na części pierwsze i okazała się tragedia. Silnik był już kiedyś dłubany i to przez takiego pseudo mechanika żeby jezdzic chciał. Okazało się ze był po zerwaniu paska rzozrządu miał skrzywiony wał i zatarte wałki. Chcieliśmy zrobić to co mam ale nie ma to sensu bo koszta przekroczyły by dość sporo 4 tysiące.Jedyną dobrą częścią okazał się goły blok i głowica. Wiec wole poszukać jakiegoś dobrego silnika. Mam taka serdeczna prośbę jakby ktoś z Was miał możliwość podać mi namiar na jakiś konkretny silniczek bym był bardzo wdzięczny. Może znacie jakiegoś pewnego imortera serduszek do Alfy. Mieszkam w Bielsku-Białej. Mój nr.tel 694 339 503. Pozdrawiam i z góry dziękuje.

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    pytaj majersco ( taki nick na forum i na allegro )
    może coś ma








  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KwachuGSE
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Góra Siewierska (Śląsk)
    Auto
    Byla 156 1.8 TS, 166 2.5 V6 !,jest Golf IV 1.9 TDI 155 PS 327 Nm i BMW 7 e38.
    Postów
    304

    Domyślnie

    Ja poszukam nr do takich gosci z moich okolic oni sprowadzaja Alfy na czesci. Znajde nr i wysle Ci na PW pozdro
    "Osoby które potrzebują czterech kółek i przymocowanego do nich fotela kupują sobie BMW albo Vectrę, ale Ci którzy są świadomi, Ci którym zależy, Ci którzy chcą by układ kierowniczy mówił, a silnik zanosił się rykiem - Ci kupują Alfy" - J. Clarkson


  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    zawsze mozesz 1.8 załozyc powinien pasowac bez zadnych problemow a ich jest sporo wiecej w uzywce..

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista Zobacz post
    zawsze mozesz 1.8 załozyc powinien pasowac bez zadnych problemow a ich jest sporo wiecej w uzywce..
    1.8 w 166 nie będzie dawał rady ;/

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    W dodatku w 166 2.0 masz dwumas
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał czesany Zobacz post
    1.8 w 166 nie będzie dawał rady ;/
    Z silnikiem 2.0 TS myślę że nie ma szału w 166

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar piotrek1110
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    w Niemcach\ Lublin
    Auto
    ALFA 166 2.0TS 2001r. BOSCH ME7.3.1 EOBD
    Postów
    209

    Domyślnie

    To nie myśl tylko zrób kilka kilometrow i dopiero pisz że jest za slaby. takie komentarz przypomina mi wypowiedzi właścicieli pancerwagenow ze alfa awaryjna i takie tam. Nie spróbują a komentuja!!!

Podobne wątki

  1. Ptasia kupa a zalecany przez UE lakier
    Utworzone przez MikeB w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory