Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Kupno Alfy 147 - prośba o oględziny

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa147
    Postów
    3

    Domyślnie Kupno Alfy 147 - prośba o oględziny

    Witam . Pisze do was z prośbą o rade dotyczącą kupna Alfy 147 . Jestem z Krakowa a Samochód który chce kupić znajduje się w Bydgoszczy jest jakas opcja zeby ktoś kto mieszka niedaleko mógł ją zobaczyć i ocenic czy warto po nia jechac ?? http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#301abf95e5 To jest link do niej ale ze zdjec niewiele widac tak naprawde , nie ukrywam ze cena oraz jej przebieg jest bardzo kuszacy :-) Doradzi ktoś jak mozna to sprawdzic badz o co pytac dzwoniac do sprzedwacy ? Bede bardzo wdzieczny za porady :_)

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    Przebiegiem licznika to ja bym się nie sugerował tym bardziej sprowadzonego auta ... Na pierwszy rzut oka nie wiem czemu ale nie przemawia do mnie ta Alfa i celowo nie patrzyłem ani cenę ani na przebieg auta zanim zacząłem oglądać zdjęcia .
    Do póki jej nie zobaczysz na żywo i pod spodem , to nie jesteś w stanie ocenić jej przebiegu , takie jest moje zdanie . Możesz spytać o elementy zawieszenia np . Ponieważ jeżeli faktycznie ktoś użytkował jej we Francji to przy takim przebiegu poza wymianą oleji i rozrządu powinna to być czysta fabryka . Kiedyś oglądałem 156 V6 sprowadzoną z Francji , nie miała ani grama korozji w tych miejscach , które są piętą jej piętą achillesową czyli progi , podłoga , wnęki za kołami itd . Więc także ta 147 powinna być totalnie wolna od korozji.
    Co do ceny to faktycznie śmieszna ... pewnie odzwierciedlająca stan faktyczny .
    Pierwsza lepsza znaleziona na allegro : http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6yavbN.html - ponad 8k ... 5 lat starsza

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa147
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walsh 156 Zobacz post
    Przebiegiem licznika to ja bym się nie sugerował tym bardziej sprowadzonego auta ... Na pierwszy rzut oka nie wiem czemu ale nie przemawia do mnie ta Alfa i celowo nie patrzyłem ani cenę ani na przebieg auta zanim zacząłem oglądać zdjęcia .
    Do póki jej nie zobaczysz na żywo i pod spodem , to nie jesteś w stanie ocenić jej przebiegu , takie jest moje zdanie . Możesz spytać o elementy zawieszenia np . Ponieważ jeżeli faktycznie ktoś użytkował jej we Francji to przy takim przebiegu poza wymianą oleji i rozrządu powinna to być czysta fabryka . Kiedyś oglądałem 156 V6 sprowadzoną z Francji , nie miała ani grama korozji w tych miejscach , które są piętą jej piętą achillesową czyli progi , podłoga , wnęki za kołami itd . Więc także ta 147 powinna być totalnie wolna od korozji.
    Co do ceny to faktycznie śmieszna ... pewnie odzwierciedlająca stan faktyczny .
    Pierwsza lepsza znaleziona na allegro : http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6yavbN.html - ponad 8k ... 5 lat starsza
    Wielkie dzieki . No własnie ta cena mnie zastanawia , zdjecia tez nie sa zbyt dokładne :-( Widziałem ta z Twojego linka , ale ja bym juz kupił po lifcie :-) No nic chyba nie pozostanie nic innego jak wsiasc w autobus i jechac ja zobaczyc :-) Moze to okazja ! ?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arbeldes
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Rawicz
    Auto
    147 '07 FL 1.9 150KM/ 159 TI 2.0 JTDM Berlina
    Postów
    309

    Domyślnie

    Nie ma szans na dobrą 147 FL za te pieniądze, bez jaj...
    Auto od handlarza który jeszcze musi na niej zarobić to ile musiał za nią zapłacić ?!
    Poza tym to nie ten dział.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedzia Zobacz post
    Wielkie dzieki . No własnie ta cena mnie zastanawia , zdjecia tez nie sa zbyt dokładne :-( Widziałem ta z Twojego linka , ale ja bym juz kupił po lifcie :-) No nic chyba nie pozostanie nic innego jak wsiasc w autobus i jechac ja zobaczyc :-) Moze to okazja ! ?
    Ja wiem ... na dzień dzisiejszy troszkę bez sensu pakować się w 14 letnie auto . Ale często , gęsto jest tak , że auto starsze nawet o te 5 lat potrafi być utrzymane dużo lepiej mechanicznie a nawet w środku . Podesłałem ją żebyś zadał sam sobie pytanie dlaczego tamta kosztuje zaledwie 7 tys .
    Zadzwoń do faceta i poproś żeby porozmawiał poważnie , spytaj prosto z mostu ile wkładu Twojego musi być aby doprowadzić auto do stanu perfekt oraz jakie ma mankamenty i co jest do roboty na teraz i w niedalekiej przyszłości . Możesz poprosić także o zdjęcia wys. rozdzielczości na maila. zdjęcia wnęki kół , paneli , guzików z bliska , ponieważ po tym też poznasz jej przebieg , co tylko się da .
    Może nie jest to igła ale auto w fajnym stanie , które sobie doszlifujesz niewielkim kosztem.
    http://allegro.pl/alfa-romeo-147-1-6-ts-benzyna-lift-alu-17-i5786242266.html
    każda pierwsza lepsza to minimum te 10k ...
    Zanim pojedziesz ją oglądać , to obejrzyj sobie jakąś ładną sztukę w normalnej cenie w okolicach swojej miejscowości i będziesz miał wtedy porównanie .
    Ostatnio edytowane przez Walsh 156 ; 18-11-2015 o 20:17

Podobne wątki

  1. Prośba o udostępnienie Alfy 159 2.4 JTDm na oględziny
    Utworzone przez Szolders w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-01-2015, 22:53
  2. Prośba o oględziny w Chojnicach Alfy 147
    Utworzone przez fafner w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 17:13
  3. Prośba o oględziny Alfy
    Utworzone przez czosnek1802 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 21:55
  4. Prośba o oględziny Alfy z Brodnicy
    Utworzone przez Garos w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-04-2012, 08:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory