Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #4311
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie Planowany zakup Alfa Romeo Giulietta do 40 000 PLN

    Witajcie Alfaholicy,

    Przymierzam się do zakupu pierwszej Alfy, dlatego chciałbym zasięgnąć porady na forum wśród osób, które znają temat lepiej niż ja.
    Wymarzyłem sobie Alfę Romeo Giuliettę, za bardzo nie ufam ogłoszeniom aut sprowadzanych zza naszej zachodniej granicy, dlatego skupiam się na Alfach z polskich salonów (najlepiej po pierwszym właścicielu). Optymalnie chciałbym mieć pod maską 170 konną benzynę (głównie dla osiągów), jednak nie wykluczam diesla 2.0 o mocy 150 koni. Znalazłem trzy interesujące mnie oferty:

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-2013-polski-salon-bezwypadkowa-sportiva-170km-ID6DuVAa.html#ef17da9faa
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-alfa-romeo-giulietta-1-4-polski-salon-niski-przebieg-100-oryginal-ID6DuHQF.html#b68963d73f
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-salon-pl-bezwypadkowa-super-stan-tech-bogate-wyposazenie-2-kpl-kol-ID6DtJGe.html#8e215caa41

    Czy ktoś z Was sprawdzał może któryś z tych modeli i mógłby coś powiedzieć o ewentualnych niedociągnięciach i podejrzeniach co do stanu wystawionych aut? Byłbym bardzo wdzięczny!

  2. #4312
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    No ja moge tylko powiedzieć, że odpuściłem 170 ze względu na sporo uwag do tego silnika w tym z warsztatu specjalizujacego sie w fiatach.
    Oczywiście będa osoby, które doradzą Ci ten silnik.

    Osobiście pakowal bym sie w 2.0 jtdm i wirusował go.
    Moment obrotowy chcąc nie chcąc daje spore mozliwości, a ekonomia przy trwałości tego silnika na korzyść kopciucha.

    Dobrze sprawdz sztuki z gazem w 170km bo tu gazownicy tez nieco narzekają na ten silnik.

    2.0 jtdm 200km?
    Ciekawa sprawa.

  3. #4313
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał alehandro Zobacz post
    No ja moge tylko powiedzieć, że odpuściłem 170 ze względu na sporo uwag do tego silnika w tym z warsztatu specjalizujacego sie w fiatach.
    Oczywiście będa osoby, które doradzą Ci ten silnik.

    Osobiście pakowal bym sie w 2.0 jtdm i wirusował go.
    Moment obrotowy chcąc nie chcąc daje spore mozliwości, a ekonomia przy trwałości tego silnika na korzyść kopciucha.

    Dobrze sprawdz sztuki z gazem w 170km bo tu gazownicy tez nieco narzekają na ten silnik.

    2.0 jtdm 200km?
    Ciekawa sprawa.

    Dzięki za odpowiedź!
    Przeglądając forum również odniosłem wrażenie, że do benzyny 170 konnej jest więcej zastrzeżeń niż pochwał.
    Te 200km też mnie zdziwiło, albo ktoś mocno podrasował tę wersję silnikową, albo raczej machnął w ogłoszeniu, bo gdy wklepie się ten egzemplarz w historiapojazdu.gov.pl to czarno na białym moc silnika wynosi 150 KM.

  4. #4314
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    Zapytaj sprzedającego pierwszego ogłoszenia, które podałeś, czy auto ma reflektory ksenonowe.

  5. #4315
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał PingNoMore Zobacz post
    Zapytaj sprzedającego pierwszego ogłoszenia, które podałeś, czy auto ma reflektory ksenonowe.
    Skoro m.in. nie ma sprysków tzn., że nie ma.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał emilio77 Zobacz post
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-2013-polski-salon-bezwypadkowa-sportiva-170km-ID6DuVAa.html#ef17da9faa
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-alfa-romeo-giulietta-1-4-polski-salon-niski-przebieg-100-oryginal-ID6DuHQF.html#b68963d73f
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-salon-pl-bezwypadkowa-super-stan-tech-bogate-wyposazenie-2-kpl-kol-ID6DtJGe.html#8e215caa41
    ZAR94000007184010 w sprzedaży od czerwca
    ZAR94000007092938 szkody do weryfikacji
    ZAR94000007341320 cena spadła o 4000zł i szkody do weryfikacji
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  6. #4316
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    Jak interesowałem się tym autem to sprzedający napisał, że ma ksenony. Po drugie on nie jest pierwszym użytkownikiem/właścicielem tego auta.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  7. #4317
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał PingNoMore Zobacz post
    Jak interesowałem się tym autem to sprzedający napisał, że ma ksenony. Po drugie on nie jest pierwszym użytkownikiem/właścicielem tego auta.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Widocznie został już wyprostowany w tej kwestii
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  8. #4318
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Śledzę ten wątek już długoooo. Czytając wymagania co niektórych kolegów to chyba nie ten wątek. Raczej kierunek to salon nowych. To co piszą sprzedawcy "janusze" też mnie przeraża i nie tylko jeżeli chodzi o AR Giulietta ale ogólnie, nie wiedzą , nie zastanawiają się , jak ma soczewki to pewno ma xenony , haha. Kolejna sprawa to podejście kupujących , dobry rocznik , bezwypadkowy, w super wyposażeniu , bez wad i wkładu za małe pieniądze. Ja zawsze kieruje się zdrowym rozsądkiem i to że ma książkę serwisową i sprzedający "deklaruje" że był serwisowany w ASO to nie znaczy a wręcz daje więcej do myślenia i konieczność lepszego sprawdzenia danego egz. Tak jak ktoś napisał trzeba sobie policzyć ile trzeba włożyć w auto po zakupie i negocjować. Auto powtórnie lakierowane , czy mające jakiś wyciek nie dyskwalifikuje auta jak ktoś zdaje sobie sprawę z kosztów. Co do silników 1,4 MA 170 kM to jeden z bardziej udanych i bezawaryjnych silników z kutymi tłokami , z którego na spokojnie da się wyciągnąć wirusując go 200 kM. A to że MA pada czy turbo to wina przede wszystkim złej eksploatacji, oleju i intetwałów. Silniki 2,0 JTD są tak samo awaryjne jak 1,4 tjet czy MA. Klapy gaszące, EGR , turbo , wtryski, pompa, smok olejowy itd. A że ma 200 Km to co w tym dziwnego. Wybór należy do kupującego. Nomen omen w przyszłym roku pewno będę moją julkę wystawiał na sprzedaż i jestem ciekaw jak kupujący będą marudzić. Że na cepiku są szkody , tak obcierki parkingowe , cóż auto jest do jeżdżenia a nie do stania w garażu. Jeżeli wszystkie naprawy są zrobione prof. to nie ma się czego bać. Ale to jest moje subiektywne spojrzenie.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 09-12-2020 o 12:52

  9. #4319
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    Kiedyś miałem takie podejście, że auto ma być lalunia. Teraz przy zakupie trochę odpuściłem. Auto ma drobne wady, a to wgniotka, a to obciera, wymieniana klapa z tyłu. Zaakceptowałem to, utargowałem 1600 zl.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  10. #4320
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Śledzę ten wątek już długoooo. Czytając wymagania co niektórych kolegów to chyba nie ten wątek. Raczej kierunek to salon nowych. To co piszą sprzedawcy "janusze" też mnie przeraża i nie tylko jeżeli chodzi o AR Giulietta ale ogólnie, nie wiedzą , nie zastanawiają się , jak ma soczewki to pewno ma xenony , haha. Kolejna sprawa to podejście kupujących , dobry rocznik , bezwypadkowy, w super wyposażeniu , bez wad i wkładu za małe pieniądze. Ja zawsze kieruje się zdrowym rozsądkiem i to że ma książkę serwisową i sprzedający "deklaruje" że był serwisowany w ASO to nie znaczy a wręcz daje więcej do myślenia i konieczność lepszego sprawdzenia danego egz. Tak jak ktoś napisał trzeba sobie policzyć ile trzeba włożyć w auto po zakupie i negocjować. Auto powtórnie lakierowane , czy mające jakiś wyciek nie dyskwalifikuje auta jak ktoś zdaje sobie sprawę z kosztów. Co do silników 1,4 MA 170 kM to jeden z bardziej udanych i bezawaryjnych silników z kutymi tłokami , z którego na spokojnie da się wyciągnąć wirusując go 200 kM. A to że MA pada czy turbo to wina przede wszystkim złej eksploatacji, oleju i intetwałów. Silniki 2,0 JTD są tak samo awaryjne jak 1,4 tjet czy MA. Klapy gaszące, EGR , turbo , wtryski, pompa, smok olejowy itd. A że ma 200 Km to co w tym dziwnego. Wybór należy do kupującego. Nomen omen w przyszłym roku pewno będę moją julkę wystawiał na sprzedaż i jestem ciekaw jak kupujący będą marudzić. Że na cepiku są szkody , tak obcierki parkingowe , cóż auto jest do jeżdżenia a nie do stania w garażu. Jeżeli wszystkie naprawy są zrobione prof. to nie ma się czego bać. Ale to jest moje subiektywne spojrzenie.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    I to mi się podoba. Ja też będę sprzedawał za 1,5 roku, ale zapewne na tym forum niewielka rysa zrobiona kluczem przez jakiegoś zazdrosnego skodziarza i malowana w ASO zostanie uznana za szkodę całkowitą. Dlatego zostawię samochód w rozliczeniu w salonie i niech się sami użerają z cwaniakami.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory