Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #4471
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    Nie wiem z jakiej bazy kolega, który weryfikuje auta po Vin zaciąga informacje.
    Może jest tak jak w przypadku ASO Kielce, gdzie jak się dowiedziałem mają jakiś problem z systemem i informacje o wizytach i naprawach mają tylko u siebie.
    Dopiero ma to być zassane do głównej bazy, ale póki co widnieje tylko u nich.
    Zresztą możemy zrobić test, ja podam nr Vin i sprawdzimy czy moje auto jest gdzieś w globalnym systemie.
    A w styczniu miałem dużą naprawę u nich i dysponuję fakturą.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Wielokrotnie o tym pisałem, że jest baza centralna, a każde ASO ma jeszcze swoją wewnętrzną.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  2. #4472
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    giulietta JTDM manual
    Postów
    4

    Domyślnie

    jak napisałem w przywitalni szukam Giulietty JTDm 2.0 150KM z małym przebiegiem , planuje przebiegi roczne +40kkm wiec jednak Diesel

    w końcu mam nadzieje znalazłem odpowiedni wątek
    wątek ma 443 strony wiec cięzko cokolwiek w nim znaleźć na szybko
    moze ktoś coś pamięta, bo ja na szybko niestety nie potrafie znależć czy o tej było już coś pisane/oglądane.. ale wpadła mi w oko.. jako czerwona QV line...
    dostępna na allegro
    www allegro pl/ogloszenie/alfa-romeo-giulietta-2-0-jtdm-150-km-ledy-navi-dna-10216452012

    sprzedający od razu sie przyznaje do wymiany 2 drzwi.. ale jako że daleko zanim sią przejade sprawdzam może ktoś coś wie..

    jak na moje oko to jest zwykły czerwony ROSSO ALFA
    światła ciemnie - lusterka i klamki satyna.. jak QV line
    widzę, że felgi jakieś takie "nieoryginalne".. czy jako alfiści widzicie coś więcej.??

    xaoo
    szukam 2.0 JTDm
    Ostatnio edytowane przez xaoo ; 17-02-2021 o 22:52

  3. #4473
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał xaoo Zobacz post
    www allegro pl/ogloszenie/alfa-romeo-giulietta-2-0-jtdm-150-km-ledy-navi-dna-10216452012

    sprzedający od razu sie przyznaje do wymiany 2 drzwi.. ale jako że daleko zanim sią przejade sprawdzam może ktoś coś wie..

    jak na moje oko to jest zwykły czerwony ROSSO ALFA
    światła ciemnie - lusterka i klamki satyna.. jak QV line
    widzę, że felgi jakieś takie "nieoryginalne".. czy jako alfiści widzicie coś więcej.??

    VIN - ZAR94000007398160
    100% bezwypadek, gdzie już na wstępie przyznaje się do wymiany dwojga drzwi.
    Bez zdjęć z aukcji, na której była kupiona ta laleczka raczej nie ruszałbym się z domu.
    Kolor zwykły pastel kod 289.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  4. #4474
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    giulietta JTDM manual
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    100% bezwypadek, gdzie już na wstępie przyznaje się do wymiany dwojga drzwi.
    Bez zdjęć z aukcji, na której była kupiona ta laleczka raczej nie ruszałbym się z domu.
    Kolor zwykły pastel kod 289.
    Mam juz zdjęcia z aukcji.. faktycznie nie wygląda to źle.. inna sprawa że zdjęcia jak to fachowo zrobione mogą nie pokazywać wszystkiego...
    Waham się nad tą czerwona i pewną ciut nowsza znacznie droższa z Polski bez bajerow ....
    Słucham opinii innych może coś w temacie

    Podobają się mnie tutaj te Brembo i kolor
    Czy te Brembo nie warte zachodu?

  5. #4475
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    AR
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam, prosiłbym o sprawdzenie tych nr vin (giulietta 1,75 240km) (jeśli wcześniej się pojawiły, to przepraszam, wyszukiwarka nie znalazła):

    1. ZAR94000007392914
    2. ZAR94000007373885

    dziękuję z góry

  6. #4476
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sierek Zobacz post
    Będę niedługo sprzedawał swoją perełkę. Może Cię zainteresuje QV z 2011 w pełnym pakiecie, bez szyberdachu? Przebieg 120 tys. Historia jest na forum, wystarczy jak przeglądniesz moje posty. Cena trochę przekroczy Twój budżet, ale mam sporo ekstrasów.
    Sprzedane . Wchodzę w elektromobilność. KIA eSoul 64kWh.

  7. #4477
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sierek Zobacz post
    Sprzedane . Wchodzę w elektromobilność. KIA eSoul 64kWh.
    Moje kondolencje ....

  8. #4478
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    giulietta JTDM manual
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał xaoo Zobacz post
    Mam juz zdjęcia z aukcji.. faktycznie nie wygląda to źle.. inna sprawa że zdjęcia jak to fachowo zrobione mogą nie pokazywać wszystkiego...
    Waham się nad tą czerwona i pewną ciut nowsza znacznie droższa z Polski bez bajerow ....
    Słucham opinii innych może coś w temacie

    Podobają się mnie tutaj te Brembo i kolor
    Czy te Brembo nie warte zachodu?
    Auto się sprzedało. Ja szukam dalej. Rozszerzam poszukiwania o inne marki

  9. #4479
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    brak
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Szukam sobie Giulietty 1.4 170km w jakiejś tam mniej więcej określonej wersji i wyglądzie. Wymaganiom wydaje się odpowiadać jedna z ofert (nie mogę wkleić linku) tylko cena trochę poniżej średniej...
    Tutaj vin jeśli ktoś mógłby rzucić okiem: ZAR94000007048046. Sam kupiłem raport z autodna ale oprócz wyposażenia, które mi pasuje, jest ubogi jeśli chodzi o serwis i historię.
    Zaznaczę, że nie szukam na siłę "okazji" ale nie widzę zbytnio nic innego nawet za kilka tysięcy więcej, szczególnie bardziej na południu (skąd jestem) co mniej więcej odpowiada moim wymaganiom.
    Do tej tu też mam kawał drogi ale jeśli byłoby warto to można się pofatygować.
    Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

  10. #4480
    Użytkownik Świeżak Avatar damson93
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Strzyżów
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    78

    Domyślnie

    Witam,
    Również jestem na etapie poszukiwania Giulietty, najlepiej z silnikiem 1.4 170km, ale nie wykluczam wersji 120km jeśli wyposażenie i stan samochodu będzie mi odpowiadało i najlepiej w kolorze czerwonym (ale takie połączenie to biały kruk...). W moim budżecie do max 40k niestety większość aut to egzemplarze z przedliftingu. Niestety większość ogłoszeń otwierających stawkę kwotą ok. 23k-25k to sprowadzone egzemplarze z budzącą wiele zastrzeżeń historią, oczywiście na blachach uniemożliwiających dotarcie legalnie do domu na kołach. W przedziale 30-40k też różowo nie ma... Jak do tej pory zainteresowały mnie te 2 ogłoszenia:
    1. otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-t-multiair-salon-polska-serwis-aso-skora-xenon-klimatronic-ID6DB3Np.html - VIN ZAR94000007139272, polski salon, więc raczej przebieg prawdziwy. Miał ktoś może do czynienia lub zna kogoś kto miał do czynienia z tą firmą AAA Auto reklamująca się jako pogromca Januszy handlarzy?
    2. otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-distinctive-dna-salon-pl-170km-panorama-czujniki-skory-ID6DCiYv.html - VIN ZAR94000007142994, polski salon, bardzo niski przebieg i wydaje się być prawdziwy, 3 szkody w historii każda z nich była w tył samochodu i oscylowała w kwotach 1,5k - 3k, więc raczej nie ma się czego obawiać. Sprzedający otwarcie mówi, że jest druga warstwa lakieru na zderzaku i prawych tylnych drzwiach. Wyposażenie bardzo dobre, po rozmowie telefonicznej wynikło, że prawdopodobnie moduł multi air dokonuje swojego żywota, objawiać ma się to nieprawidłową pracą silnika w wysokich partiach obrotów. Jaki jest aktualnie ewentualny koszt wymiany takiego modułu? Szukałem na forum, ale rozbieżność jest kolosalna, jedni twierdzą, że sam moduł można dostać już poniżej 3k, inny, że z wymianą w ASO zapłacili 3,5k, a są też informacje o 5k moduł + wymiana w ASO.
    Ostatnio edytowane przez damson93 ; 25-02-2021 o 17:12

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory