Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 71

Temat: GTV 2.0 - Pomocy

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    To licząc po takim zawale panewek gdy wał nadaje się do szlifu to trzeba doliczyć tylko + 200zł za szlif wału i tyle.
    Tiaa? Gorzej jak wał i blok leci do huty. Może się silnik zatrzeć po awarii pompy oleju (czyli kolejny koszt). Mogą być tuleje zadziabane. Zresztą tak jak wałki rozrządu. Może warto by było wymienić tłoki. Po przekręconej panewce korowody wlatują nowe lub ewentualnie stare lecą do szlifierza - kolejne koszty. Grosik do grosza i uzbiera się 7k. Zresztą nawet i te "śmieszne" 3700 robi robotę w aucie za kilka tysięcy. Chyba tyle ode mnie.
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Awaria pompy ? Jeszcze o takiej nie słyszałem w TS, chyba że tłumaczysz wszystkie przekręcone panewki awarią pompy no to chyba że tak.

    Każdy kumaty jak słyszy że zaczyna coś nawalać w silniku to go gasi a nie jedzie jeszcze 100km z wyrąbaną panewką żeby mu tłok wyskoczył bokiem. Wałki rozrządu owszem, ale to w 2.0 a tak jak już mówiłem, ja nie usprawiedliwiam silników 2.0 bo sam bym go nie chciał.

    Tłoki się wymienia jeżeli tuleje są naprawdę wywalone i trzeba honować, oraz wsadzać nadywmiarowe tłoki.
    Po przekręconej panewce z tego co wiem to ludzie wymieniają tylko jeden korbowód i śmigają dalej więc nie wiem czy jest sens wymieniać wszystkie po kolei.

    I tak wgl, ja opisuję remont w zwykłym normalnie użytkowanym silniku który jest w jakimś tam stanie, a ty mi wylatujesz odrazu z jakąś padliną w której wszystko jest wuwalone, zużyte, powycierane. Ludzie, myślmy normalnie a nie uogólniajmy wszystkiego do padlin i nie wiadomo co.

    Jakby każde używane auto miało silnik padlinę to by ludzie woleli żebrać 5 lat na auto z salonu niż kupić używkę.

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    Cała kapitalka głowicy, nowy rozrząd, wszystkie popychacze hydrauliczne, uszczelka dekla, nowe oryginalne świece platynowe, przewody zapłonowe, wariator, wszystkie uszczelki, uszczelniacze, pasek pomocniczy z rolkami i cały dół silnika z tego co pamiętam. Odezwał się do mnie ostatnio koleś na forum co ją kupił i powiedział że przez ten czas jak ją ma, to wymienił albo sondę albo któryś czujnik i nic więcej i jeździ, pałuje i nic się nie dzieje. A co do tej sondy czy czujnika to ja już wiedziałem bo mi błąd wyskakiwał ale nie zdążyłem tego zrobić .

    Edit: Remont wyszedł wtedy chyba trochę ponad 3700zł.
    Chcesz powiedzieć, że za takie pieniądze da się obecnie zrobić remont TS-a 2.0 na przykład, w zakresie takim, jak napisałeś? Gdzie tak tanio robią, przy założeniu, że jest to zrobione dobrze?
    Sam wariator to obecnie 650 PLN jak Ci się uda gdzieś jeszcze taki dorwać. Sensowna kapitalka głowicy, z nowymi uszczelniaczami i popychaczami to ok. 600 PLN. Cały nowy rozrząd z paskiem pomocniczym, rolkami, pompą wody - to lekko licząc kolejne 500 PLN w częściach. Przewody zapłonowe w TS-ie? Mówimy o tym samym motorze, co jest w GTV, czy w starym TS-ie? Nie dotykając w ogóle tematu dołu silnika robi się już 1750 PLN. A gdzie teraz cały zestaw uszczelek, panewki, pierścienie, robota związana z osiowaniem wału, demontaż silnika, rozbieranie go, składanie... robił Ci to ktoś charytatywnie? Sensowny remont TS-a 16V, na który można dać jako taką gwarancję, to rozmowa od 4500 w górę przy założeniu, że wał jest idealny... Bo przy wyrąbanym wale to się może okazać, ze taki remont jest po prostu finansowo bez sensu.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    No ale jak się ma mecha który bierze za remont sześćset złotych to się można bawić
    Tak z ciekawości Tomku to ile byś łyknął za samo wyciągnięcie silnika i wsadzenie go do budy?


    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    Tłoki się wymienia jeżeli tuleje są naprawdę
    Taaa? A ja słyszałem, że ludzie znajdowali tłoki w misce olejowej


    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Bo przy wyrąbanym wale to się może okazać, ze taki remont jest po prostu finansowo bez sensu.
    Finansowo bez sensu są auta z takimi silnikami

    Dodano po 4 minutes:

    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    Mam 3 ts'a w rodzinie i nie narzekam
    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    To tyle z tego co pamiętam, bo nie wspominam dobrze tamtej alfy
    W której grupie jesteś http://www.podzielonymlistkiem.waw.p...-w-przedszkolu
    Ostatnio edytowane przez omron8 ; 17-09-2014 o 22:18 Powód: Dodano
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Tomek, jak widać u mnie się jakoś dało rady. Nie każdy jest taki drogi wiec nie wiem po co to te wypociny z twojej strony. Za wariata rok temu dałem 420zl, nowy. Regeneracja głowicy 550zl,rozrząd z pompa 350zl, itd. U mnie się dało to u innych też się da, no chyba ze ktoś bierze za remont 2000zl za robotę to wtedy nie dziw ze tyle wychodzi. Mi to robił znajomy pan który robi tylko z Włochami, wiec może temu mi tak mało wziął. Wiem tylko ze silnik dalej chodzi i nic się nie dzieje. Omron, niestety odpisuje z komórki ale widząc w linku słowo "przedszkole" rozumiem ze chcesz się nam pochwalić swoja nowa szkoła Pozdrawiam

  6. #26
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krispl
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Ford Focus MK2
    Postów
    133

    Domyślnie

    Nie sądziłem że zrobi się tu taka awantura, obozy podzielone ewidentnie na przeciwników i zwolenników. Cóż, udało wam się mnie bardziej zniechęcić do zakupu niż zachęcić więc oglądanie GTV najprawdopodobniej zostaje via PC. Czy z silnikami 1.8 TS jest podobnie jak z 2.0 ? Widzę że przez ten rok nie będę alfaholikiem ;(

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Z 1.8 jest troszeczkę lepiej, za to 2.0 jest fajniejszy.
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  8. #28
    Użytkownik Ogier Avatar m4rk
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    188

    Domyślnie

    a moze 146/146 w dieslu popatrz?

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wedżi
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Włocławek
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    376

    Domyślnie

    Porównujesz Gtv do 145/146 i to w dieslu? OK

  10. #30
    Użytkownik Ogier Avatar m4rk
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    188

    Domyślnie

    a czy ja cokolwiek porownuje? nie bardzo chyba orientujesz sie w temacie krisa o jego sprzedanej juz 166? z tego co ja rozumiem, to chce kupic cos, co pozwoli mu przez jakis czas w miare tanio sie poruszac, a zeby zostac przy alfie to pomyslal o GTV. z tym, ze burza, ktora sie rozpetala na temat TSow raczej go zniechecila, to podrzucilem tylko nastepny temat do zastanowienia sie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 08:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory