Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Pomoc w wyborze Alfa 147

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Toyota Auris
    Postów
    7

    Domyślnie Pomoc w wyborze Alfa 147

    Sytuacja wygląda następująco, w 2009r kupiłem sobie nowego Grande Punto bo od zawsze miałem słabość do włoskich aut. Jednak przez 3 lata miałem z tym autem takie przeboje że po ostatniej naprawie sprzedałem go czym prędzej handlarzowi za 3/4 wartości rzeczywistej i przekląłem tą markę. Potem przesiadłem się na Japończyki (2x Toyota i 1 Honda) roczniki raczej świeże bo stare to dobre wino i skrzypce Oczywiście była to przesiadka z rozsądku ( i w sumie w żadnego nie włożyłem nawet złotówki ponad eksploatacje) Obecnie jeżdżę Aurisem którego kupiłem pół roku temu i od jakiegoś czasu mam zamiar zmienić auto mojej kobiecie która jeździ moją poprzednią Corollą. Początkowo miał być Yaris z salonu ale jej się nie podobał i tak jakoś zostało. Ale w mnie obudziły się dawne marzenia i stwierdziłem że ona będzie poruszać się Aurisem a ja spełnię swoje marzenie o Alfie. Stanęło Julce lub MiTo ale nie wiedziałem że 147 były robione aż do 2010 więc można jeszcze kupić świeżynkę
    Po przejrzeniu forum jestem bardziej za dieslem bo chyba mniej problemów stwarzają (?). Tylko nie wiem czy to się opłaca przy rocznym przebiegu w granicach 15kkm? I ponoć ten najsłabszy benz. 105KM tez nie jest jakoś przesadnie awaryjny.
    Oczywiście liczę się z tym że na początku trzeba będzie trochę zainwestować. Tylko czy doświadczeni Alfaholicy mogli by rzucić okiem na auta które jakoś tak wstępnie wytypowałem i ew. podrzucić jakąś radę

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-zam...C34837083.html
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-C36010262.html
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-1-9...C35826665.html

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/kupi...#ixzz3TE1zanuF

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Jarocin, Poznan
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtdm 16v 150km fl, Alfa Giulietta 2016 1.4 M-Air.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Mam od dwóch lat Alfę 147 1.9 jtdm 16v 150 km i mogę jak najbardziej polecić ten silnik. Jedyny problem jaki miałem był z egr obecnie jest już zaślepiony i wyrzucony programowo. Radziłbym Ci poszukać takiej wersji silnikowej ewentualnie 120 km nie ma problemów z kolektorem ssącym. Wersję, które pokazałeś są w wersji progression z manualną klimatyzacją, polecam poszukać distinctive z klimatyzacją automatyczną. Silnik 105 km jest moim zdaniem za słaby to w końcu jest Alfa tym samochodem jeździ się szybko. Przed zakupem polecam przejechać się do ASO i sprawdzić komputer oraz zawieszenie (nasze wspaniałe drogi). Z ofert, które podałeś ładnie wygląda ta pierwsza ale o 2000 zł jest za droga i zbyt uboga jak dla mnie.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Toyota Auris
    Postów
    7

    Domyślnie

    No właśnie mi najbardziej podchodzi ta 1 i ostatnia tylko tam z kolei cena chyba zbyt "atrakcyjna". A co do tego EGR to pewnie najlepiej od razu to wywalić/zaślepić? i jaki +/- koszt takiej operacji. I na początku oprócz rozrządu, filtrów i płynów powinno się wymienić żeby nie było niespodzianek?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Ja mam 1.6 105KM, silnik bardzo przyjemny aczkolwiek brakuje mu mocy a pali nie mało...

    To znaczy, w codziennym użytkowaniu nie narzekam na to, że jest za mało mocy, ale to auto tak genialnie się prowadzi, że ma się czasami ochotę przejechać bardziej dynamicznie i wtedy trochę słabo Ale, przy normalnej jeździe spoko.
    Ostatnio edytowane przez Karol147 ; 03-03-2015 o 17:32

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BellaMia
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    POMORSKIE
    Auto
    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, Rosso
    Postów
    291

    Domyślnie

    Witaj...
    Podpinam się pod temat...

    1. (czerwona) śmieszny przebieg (diesel - 49 tyś km na 4 lata???) i bardzo uboga wersja, zastanawia mnie, że "jeździła żona", a sprzedaje "ABC"...? sprowadzony, więc różnie mogło być, albo cofka, albo dzwon i długo stała.... nie chcę przesądzać.... kierownica wyślizgana... przyciski na kierze też wydrapane, siedzenie na 49 tyś km powinno być czyste i ładne a tu jest brudne i "wyślizgane".... bark zapalniczki ... i choinka anty nikotyna pod lusterkiem...

    2. (czarna) przebieg mały, możliwy, ale jak na Niemcy też mało realny, (sytuacja jw.) Jeśli z DE to brak naklejki o emisji spalin na szybie przedniej..., podobnie biedna wersja, w komorze silnika zbiorniczek od płynu chłodniczego wygląda na nówkę nie śmigany..., brak fartucha ochronnego (materiał kocowaty) po lewej stronie na błotniku koło akumulatora, dziwnie nowe nakrętki na wszelkich zbiorniczkach do użytego koca za silnikiem - materiał wygłuszający....

    3. (szara) przebieg realny... brak zaślepki od holowania tył (po drugiej stronie rury wydechowej), wersja bez szału... może ma jakąś historię serwisową....

    Tyle ze zdjęć....

    Służę pomocą... pozdrawiam i powodzenia...

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Toyota Auris
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo, właśnie chodziło mi żeby ktoś zobaczył czy gdzieś czegoś nie ma coś tam pozmieniane a w tej ostatniej białe zegary mogły być fabrycznie czy raczej zmieniane? A co do wyposażenia mi klima i radio wystarczy, nie jestem wymagający

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BellaMia
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    POMORSKIE
    Auto
    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, Rosso
    Postów
    291

    Domyślnie

    Tak, mogły być fabryczne.
    Osobiście mam drugą 147 i w obu zegary są białe.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Tak a marginesie co Ci się działo z Grande? Mam w rodzinie dwa 1.4 i 1.9od dłuższego czasu i oby nadal sie sprawowały tak jak się sprawują

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Jarocin, Poznan
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtdm 16v 150km fl, Alfa Giulietta 2016 1.4 M-Air.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Gdybyś kupił diesla to radzę od razu pozbyć się egr plus jak napisałeś rozrząd filtry i olej. Usunięcie Egr w Poznaniu kosztowało mnie 299 zł. W Warszawie może kosztować 450 zł. Co do Alf 147 polujesz na modele z górnego pułapu cenowego warto poszukać wersji distinctive.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Toyota Auris
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał nietyx Zobacz post
    Tak a marginesie co Ci się działo z Grande? Mam w rodzinie dwa 1.4 i 1.9od dłuższego czasu i oby nadal sie sprawowały tak jak się sprawują
    Przez 3 i pół roku (~40kkm):
    -2 x alternator,
    -poduszka pod silnikiem
    -zawieszenie pukało praktycznie od początku i ASO nie potrafiło tego naprawić a wymieniali chyba wszystko, zresztą problem często poruszany na FFP ( w sumie to zaważyło o pozbyciu się auta)
    -Parciała odma wymieniałem chyba ze 3 razy, szczęście w ASO koszt kilkudziesięciu zł, ale problem irytujący
    -Olej pił jak wściekły
    -Non stop jakieś brzęczenie w nawiewach, coś tam z wiatraczkami było nie halo
    -Zacinające się klamki w tylnych drzwiach
    Wszystko niby pierdoły (oprócz zawieszenia) ale jak kupowałem nowe auto z myślą o spokojnej głowie

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał Adam K. Zobacz post
    Co do Alf 147 polujesz na modele z górnego pułapu cenowego warto poszukać wersji distinctive.
    Jeśli by się taka trafiła to oczywiście że tak
    Ostatnio edytowane przez leonwwa ; 03-03-2015 o 22:01 Powód: Dodano

Podobne wątki

  1. Alfa GT_ Pomoc w wyborze
    Utworzone przez pavelius w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-05-2014, 02:43
  2. Pomoc w wyborze Alfa Romeo 156 do ok 8000zł
    Utworzone przez mbos w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 15:42
  3. Alfa 166 - pomoc w wyborze silnika
    Utworzone przez LukasVanElvis w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 09:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory