Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Kupno alfa 156 2.0ts- prośba w doradzeniu, czy warto.

  1. #11
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Tak czytam i wnioskuję jedno - wtopisz bo nie będziesz miał kasy na eksploatację. To są stare już auta i bez pakietu na start plus 2 tys radzę nie myśleć o 156 za nawet 4 tys. Zrobisz jak uważasz - tylko nie lamentuj jak nie trafisz z kupnem.


    wysłane z nokii 6310i

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Kolego eksploatacja tak starej 156 to koszmar. To łożysko, to wahacz ,to znów stukaja gumy stabilizatora nie ma praktycznie momentu kiedy auto będzie naprawdę w pełni sprawne a w tym przypadku dochodzi jeszcze sam twin spark

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    A ja jeżdżę 2.0 TS od nieco ponad roku i eksploatuję go dość intensywnie. Zrobiłem, już w sumie prawie 24k km w tym czasie i w silniku wymieniłem tylko rozrząd. Z nadprogramowych rzeczy, to były tylko zacięte klapy w silniczku sterującym nawiewami i leciało tylko ciepłe powietrze. A poza tym nic. Oleju pilnuję, zawsze jest ponad max, nic się z silnikiem nie dzieje.

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Świebodzin
    Auto
    Alfa 156 2.4 przed FL
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    To się czasów doczekaliśmy Alfę można kupić za miesięczną pensję.
    Nie każdy tyle zarabia aby od tak co miesiąc 4000tys wywalić.Może ktoś zbierał na to pół roku.Wtedy to już nie jest tak łatwa decyzja aby kupić babola i go wywalić

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    chwilowo brak
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinas Zobacz post
    Tak czytam i wnioskuję jedno - wtopisz bo nie będziesz miał kasy na eksploatację. To są stare już auta i bez pakietu na start plus 2 tys radzę nie myśleć o 156 za nawet 4 tys. Zrobisz jak uważasz - tylko nie lamentuj jak nie trafisz z kupnem.


    wysłane z nokii 6310i
    No właśnie tak staram się coś kupić, że myślę o tej rezerwie. Będę miał około 3000tys w zapasie właśnie na jakieś małe zmiany i inne wydatki. Wiem, że porywam się może z motyką na słońce, ale w takim razie jak nie to, to które byś polecił w gazie? Silnik maks 2.0 ze względu na opłaty. Jest sporo ogłoszeń z alfami, ale większość już na starcie widać, że mało zadbana. Może jednak pominąłem jakiś fajny "okaz"?
    Proszę o pomoc w wyborze
    PS. nie mam zamiaru lamentować, bo jak coś kupię nie mam zamiaru zamieniać się w tych co narzekają, że kupują tanie auto i wymagają żeby jeździło jak nowe. Liczę się, że lata robią swoje, ale jeśli udałoby mi się bez większego wkładu pojeździć pół roku. Później wymienić podstawowe rzeczy o których mowa na tym forum, (te, które się najczęściej zużywają i eksploatują w alfach) to wydaje mi się, że może to dobry interes, ale strasznie boję się, że zamiast pół roku pojeżdżę miesiąc

  6. #16
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Szukaj może na forum - może ktoś coś upłynnia - ale to nie reguła, że będzie ok.
    Jak jesteś zdecydowany zapodaj temat - kupię alfę taką i taką i czekaj na oferty.
    Ostatnio edytowane przez cinas ; 23-05-2015 o 13:02

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiv88 Zobacz post
    Nie każdy tyle zarabia aby od tak co miesiąc 4000tys
    To prawda ale wtedy trzeba posłuchać rady naszego Prezydenta i zmienić pracę.
    To tak żartem ale z drugiej strony to nie którzy więcej rocznie wydają na papierosy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał maniek91 Zobacz post
    Będę miał około 3000tys w zapasie właśnie na jakieś małe zmiany i inne wydatki
    To sporo . Dasz radę .Tamta z gazem wydaje się rozsądnym wyborem.
    Moja Bella

  8. #18
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    inny
    Postów
    2

    Domyślnie

    Chciałem zapytać czy ktoś Ci autorze sprawdzał to auto, pisałeś że kogoś poprosisz. Napisz czy coś z nim było czy może kupiłeś.

    PS. Już nie przesadzajcie że 4000 za Alfe 156 to mało, jest to normalna a nawet wysoka cena. To już stare auto i nie jest więcej warte. Można kupić 156 za 2000 i też będzie jeździć. Te auta mają 15 lat to ile miałyby kosztować. Rozumiem miłość do marki i w ogóle, też mam sportowy samochód który dla mnie jest wart 10k ale nie sprzeda się za więcej niż 3k bo jest z 1996r. I nikogo nie będzie obchodziło że zrobiłem remont za 5k. To normalne.

    PS2. Parafrazując za roczne oszczędności nawet zwykły Kowalski może kupić Porsche.
    Ostatnio edytowane przez Arczii ; 23-05-2015 o 14:29

  9. #19
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    chwilowo brak
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arczii Zobacz post
    Chciałem zapytać czy ktoś Ci autorze sprawdzał to auto, pisałeś że kogoś poprosisz. Napisz czy coś z nim było czy może kupiłeś.
    Nikt jeszcze się nie odezwał. Napisałem w zachodniopomorskim, ale na razie brak odzewu;/

  10. #20
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Świebodzin
    Auto
    Alfa 156 2.4 przed FL
    Postów
    140

    Domyślnie

    Co ty tak sie uparłeś na tego ts-a?

Podobne wątki

  1. Prośba o opinię nt. ogłoszenia. /kupno Alfa GT
    Utworzone przez Zygfryd w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 11:49
  2. Kupno 159 SW doradzcie czy warto
    Utworzone przez Koko w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 09:52
  3. Alfa 147, prośba o ocene czy warto jechać i obejrzeć
    Utworzone przez Drst w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 18:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory