Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa romeo 147 2.0 TS LPG

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar .AR is fun.
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    69

    Domyślnie Alfa romeo 147 2.0 TS LPG

    Witam, proszę o opinie tego auta.

    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDla9KQ.html

    Czy warto sie pakować w zakup z tym gazem w fazie cieklej? Pewnie przy zakupie dobrze by bylo odwiedzić gazownika zeby sprawdził czy wtryski nie leją, bo czytałem, ze to spory koszt. Ogólnie całe auto bym przejrzal gdzies na stacji diagnostycznej.
    Jest ktos z Sierpca lub z okolicy kto zna sie na Alfach lub posiada takie auto i ma komputer oraz pomógł by wszystko sprawdzić? Przebieg, błędy i ogólna diagnostyke?

    Na co zwrócić szczególnie uwage w tych silnikach?

    Dziękuję za odpowiedzi

    Edit. Tam jest bezposredni wtrysk to pewnie wykorzystywane sa wtryskiwacze benzynowe do pracy na lpg. Doinformawalem sie. Doczytalem rowniez o nagarze na zaworach i kolektorze dolotowym. Im wiecej sie czyta o wadach tym bardziej mnie ta marka odstrasza. Sie zastanawiam czy nie lepiej fiat stilo, bo tez ma niezle wyposazenie i 1.6 103-105KM mi tez wystarczy. Zagazowalbym za 3k brc i wydaje mi sie, ze pewne auto na lata. Obecnie mam cordobe 1.6 benzyna i w ciagu 4lat oprocz rzeczy eksploatacyjnych nic szczegolnego nie wymienialem. Raz nie chcial mi zapalic, bo bendiks sie zuzyl.
    Niektórzy jeżdża alfą i sobie chwalą. Najgorzej wbic się na minę

    Potrzebuje auta na lpg ponieważ sa okresy kiedy bede dojeżdzal 6-9km. I w trasy 90km. Rocznie 10-15tys km.
    Ostatnio edytowane przez .AR is fun. ; 26-03-2017 o 09:33

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    To jest zwykły TS wtrysk normalny - nie bezpośredni
    Niech sprzedający pokaże silnik to może zobaczymy co to za gaz

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar .AR is fun.
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    69

    Domyślnie

    Naprawde? To czemu wyczytałem, ze moze to byc bezposredni wtrysk szok. To znaczy ze lepiej jak jest na tych wtryskiwaczach gazowych?

    W jakim artykule wyczytalem "Od początku produkcji do modernizacji w 2004 r. producent zmuszony był tylko raz wezwać użytkowników modelu 147 do autoryzowanych warsztatów, by zapobiec poważnej awarii. Chodziło o przewód wysokiego ciśnienia w systemie wspomagania układu kierowniczego, który znalazł się zbyt blisko elementów układu wydechowego (możliwość utraty wspomagania, a nawet pożaru). Sprawa dotyczyła samochodów o numerze VIN od ZAR93700005085818 do ZAR93700005119718 oraz od ZAR93700003154099 do ZAR93700003206538" mam vin i po sprawdzeniu okazuje sie ze ten model akurat miesci sie w tym przedziale :p

    Wiem, ze instalacja jest firmy ICOM.
    Ostatnio edytowane przez .AR is fun. ; 27-03-2017 o 15:08

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Ale co ma przewód wysokiego cisnienia w systemie wspomagania układu kierowniczego do rodzaju wtrysku w układzie zasilania

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar .AR is fun.
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    69

    Domyślnie

    Nie ma nic do rzeczy przeciez. Dodałem to jako dodatkowa informacje o usterce fabrycznej.

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Eee, usterek "fabrycznych" w Alfach jest więcej. Milczą o nich akcje serwisowe
    Alfy musisz chcieć, wtedy nawet gdy wystąpią nie maja znaczenia wobec masy plusów jaką te wozy dają. Ale trzeba doceniać lub choćby zauważać te plusy.
    A w ogóle mówiąc o uzywce takie akcje nie mają kompletnie znaczenia wobec przeszłości wozu. Loteria. W kazdej marce.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar .AR is fun.
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    69

    Domyślnie

    Ja odpuszczam. Moze ktos jesli bylby zainteresowany, to do tej instalacji czesci brak. Jesli nawet sa to ceny kosmos. Lepiej zainwestowac w poliftowa wersje i zalozyc 4generacji sekwencje.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory