Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa Romeo 159 2.4jtdm co sądzicie

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 147 105KM
    Postów
    86

    Domyślnie Alfa Romeo 159 2.4jtdm co sądzicie

    Hej! Po krótkim rozstaniu z AR147 doszedłem do wniosku, że czas na powrót.. I szukam fajnej zadbanej 159 która sprawi mi dużo uśmiechu na twarzy.
    Szukam raczej 2.4jtdm od 2008 ze względu na moc, możliwość chipowania, lift etc. Dopuszczam też opcję jazdy z przyczepą, więc większa pojemność myślę, że jest tu wskazana.
    Byłem dzisiaj oglądać:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6zXheW.html
    Ale ma mieszane uczucia..
    Sprzedawca niby twierdzi, że nie jest handlarzem ale w trakcie rozmowy przyznał, ze sprowadził ją z niemiec jako delikatnie pukniętą z przodu - oba błotniki + zderzak. Później dodał, że zdarza mu się czasami przywieźć auto na sprzedaż ale tylko nowsze niż AR.
    Ogólnie fajnie, że niby ma wywaloną całą problematyczną ekologię...
    Na wszystkie rzeczy które wypisał w opisie nie ma kwitów... Auto zastałem ciepłe, silnik czyściutki.. Nie grzeją obie maty w siedzeniach (chociaż to może pierdoła). Dużo więcej usterek w elektronice nie stwierdziłem. Mechanicznie na pierwszy rzut oka ok, prowadzi się fajnie.. ale .. miałem wrażenie, że 2.4 powinno się fajnie zbierać. A tutaj nie czułem tego wgl. Jeździłem przez chwilę Brerą 1.75 i tam czułem jak mnie wgniata w fotel. Tutaj brak takich doświadczeń. Przyspiesza, idzie do 4k ale to tyle... Czy 200KM 2.4jtdm tak ma?
    Co sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez Blackchart ; 20-05-2018 o 22:11

  2. #2
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    1. 2008r. powinien mieć 210KM
    2. już 150KM może nie wgniata w fotel, ale od 1500obr ładnie przyśpiesza i powyżej 2000 czuć przyciśnięcie do fotela, ale swojej do 4000 to chyba jeszcze nie miałem potrzeby kręcić. po jest 6 biegów, i moment od 1500obr, żeby z tego korzystać.
    3. jak ktoś spierniczył robotę przy usuwaniu ekologii i wymianie softu, to może być auto zamulone. jak masz wątpliwości to poszukaj innej 2,4 w okolicy i się przejedź dla porównania. z 1,75TBi ciężko porównywać, bo to jednak benzyna i lżejsze auto.
    4. co do sprzedającego, to tak od razu bym się nie czepiał, że od razu handlarz. ja co roku sprowadzam sobie auto z Niemiec i jak jest miesiąc do końca przeglądu to sprzedaje. czy jestem handlarzem? Chociaż muszę przyznać, że jak ktoś w ogłoszeniu pisze "fszystkich" to włącza mi się światełko ostrzegawcze

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 147 105KM
    Postów
    86

    Domyślnie

    Adam, dzięki za odpowiedź. Właśnie mam podobne odczucia pod kątem tego co piszesz.. Na pewno poszukam teraz innej dla porównania.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blackchart Zobacz post
    Hej! Po krótkim rozstaniu z AR147 doszedłem do wniosku, że czas na powrót.. I szukam fajnej zadbanej 159 która sprawi mi dużo uśmiechu na twarzy.
    Szukam raczej 2.4jtdm od 2008 ze względu na moc, możliwość chipowania, lift etc. ?
    Do chipowania to lepiej 1.9 albo 2.0.
    Przy 2.4 nie ma za dużego przyrostu mocy przy chipowaniu. I do tego dość ciężkie to auto w tej wersji.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Wyszków, Mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD 210KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Mam 159 2.4 JTD z 2008r jeśli aktualne.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blackchart Zobacz post
    Hej!

    Na wszystkie rzeczy które wypisał w opisie nie ma kwitów... Auto zastałem ciepłe, silnik czyściutki..
    Co sądzicie?
    .....wszystko w temacie. Unikaj.

Podobne wątki

  1. Poduszki amortyzatora tylnego do alfa romeo 156.. co sądzicie ?
    Utworzone przez Sebuchooo88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 14:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory