Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Alfa Romeo 159 1.8 140 KM - GDAŃSK

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Renault
    Postów
    1

    Domyślnie Alfa Romeo 159 1.8 140 KM - GDAŃSK

    Witam

    Ogólnie nie interesuje mnie kupno alfy lecz nie ukrywam , że 159 podoba mi się bardzo zarówno w sedanie jak i kombi. Dziś szukając auta w ogłoszeniach trafiłem na taką Alfę gdzie link wstawiam poniżej. Auto tanie. Wiem , że nie da się kupić tanio dobrego auta i sam szukam auta za 20-25 tysięcy ( nie alfę ) ale w ogóle warto z ciekawości jechać zobaczyć jak mam 5 km do tego samochodu czy to z góry raczej skarbonka bez dna i nie ma sensu ? Ale na przyszłość mam kilka pytań.

    1.) Nie interesują mnie sportowe doznania i czy ten 1.8 MPI jest trwałą jednostką i taką " prostą " ? W golfie miałem 1.6 MPI i silnik pomimo , że muł to super tani w eksploatacji i trwały .

    2.) Jak koszty utrzymania takiej alfy ? Jak w marce VW , renault , Audi , Skoda się orientuje bo miałem styczność tak z Alfą nigdy w życiu. To drogie w serwisie auto ? Co można nazwać najdroższym jak " padnie " . Oczywiście pomijając silnik , skrzynie.


    Niestety nie mam 10 postów aby dodać link a więc sprawdzając ogłoszenie z tego serwisu OLX trzeba dodać początek adresu witryny.

    /oferta/alfa-romeo-159-1-8-140km-idealna-pod-gaz-CID5-IDvG4Yk.html#948c6202bc
    Ostatnio edytowane przez Tomek1990 ; 14-11-2018 o 18:15

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI - jest; Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140km - była
    Postów
    65

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o silnik, to jeśli nie masz ciśnienia, żeby ruszać jako pierwszy spod świateł, to w zupełności wystarczy. Da się nim dość dynamicznie wyprzedzić jeśli jedziesz sam, z pasażerami już gorzej, ale też nie ma tragedii. Spalanie na przyzwoitym poziomie, a jeśli chodzi o typowe problemy z silnikiem, to poczytaj forum opla - w Alfie ten silnik to rzadkość.

    Jeśli chodzi o eksploatację i awarie, to się nie wypowiem, bo jeszcze, tfu tfu, nic mi się nie zepsuło, więc wymieniam tylko olej i filtry.

    Jeśli oglądasz podejrzanie tani egzemplarz, to miej zapas gotówki na doprowadzenie go do stanu używalności, chociaż wyższa cena też nie gwarantuje braku problemów, wiadomo, jak z każdym używanym samochodem. Podsumowując: ja jestem zadowolony, to moja druga alfa i nie ostatnia. Grunt to kupić z głową, mieć świadomość tego, że w samochodzie za takie a nie inne pieniądze na 100% będzie coś do zrobienia. Złe opinie dotyczące marki są generowane głównie przez osoby, które widziały Alfę na parkingu, lub ludzi, którzy kupili i narzekają, że trzeba coś robić.

    Ps. Widzę w opisie, że kolega jeździ Renią - po przesiadce będziesz pan zadowolony ;-)
    Ostatnio edytowane przez Alf15 ; 15-11-2018 o 15:57

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Brera 3.2 - Gdańsk
    Utworzone przez RAziello w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-05-2018, 21:39
  2. Alfa 156 2.0 TS Gdańsk - byłem, jeździłem, coś za tanio - decyzja ?
    Utworzone przez arstherapia w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-04-2018, 18:56
  3. Gdańsk - diagnostyka
    Utworzone przez tomasz_ w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2017, 11:58
  4. ELM327 Gdańsk
    Utworzone przez xCinek w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 08:09
  5. [pilne] skradziono alfę romeo 159 - gdańsk
    Utworzone przez tomito w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 23:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory