Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: 166 2,4 TI Azzuro Nuvola

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Lightbulb 166 2,4 TI Azzuro Nuvola

    Jeżeli moderator uzna, że ten post bardziej nadaje się do "Aut z ogłoszeń", poproszę o przeniesienie. Wg mnie, auto o którym za chwilę napiszę to w pewnym sensie rarytasik, o którym warto, żeby usłyszało jak najwięcej osób!


    Czarnuch wciąż bez serwisu, meches pozbył się możliwości wjazdu na teren warsztatu Robi nowe utwardzenie podwórka, mam nadzieję, że skończy z remontem zanim p**********ę kasę na głupoty, a pokus jest sporo
    Szaroniebieska z postu powyżej sprzedała się, ale nie mi

    Powodowany kasą palącą w kieszeni szukam zatem nowych wrażeń.
    Dzisiaj na ten przykład udałem się z kolegą z Forum na oględziny ciekawego egzemplarza Azzuro Nuvola w poliftowej wersji z dodatkowym smaczkiem "Ti"

    Samochód z tego ogłoszenia: https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDzXmWt.html

    Sprzedaje handlarz, ale nie makroskalowy, raczej detalista. Alfa tkwi u niego parę miesięcy, ogłoszenie mignęło mi w sieci ze trzy miesiące temu.
    Kojarzyłem ten wóz, ale chciałem się przekonać czy dobrze.

    Po zajechaniu na miejsce zastany stan wygląda następująco:

    Samochód w wersji "Ti". Sprowadzony do PL w 2011 roku. Naklejka na klapie świadczy o tym, że z Holandii. Po sprowadzeniu jeździła nim jakaś dziewucha, w 2014 albo 2015 kupił go szwagier sprzedającego.
    Na blacie 258 kkm. Jeżeli miała coś skręcone, to przed 2014 rokiem, gdyż baza państwowa nie wykazała manipulacji od tego roku.

    Karoseria: 4-. Dlaczego taka ocena?

    -Samochód posiada zaprawki w typowych dla 166 miejscach wykonane zwykłym, błękitnym kolorem i ślady korozji na podwoziu. Miał kolizję frontową. Malowano maskę, błotniki, naprawiono przedni zderzak, pozostała połamana pokrywa silnika (plastik JTD 20V). Cieniowane lewe przednie drzwi, widać to. Podobnie jak zaprawkę na prawym błotniku, tam gdzie lakier wypłukuje woda.
    -Odparzenie lakieru na dachu, przy antenie.
    -Nie wiem czy działają spryskiwacze lamp, nie było płynu w zbiorniczku.
    -Tylna prawa lampa popękana, suche wsteczne. Nie działające tak notabene podobnie jak i przeciwmgłowe tylne. Lewe przeciwmgielne z przodu zgniłe, ma jakąś customową szybkę.

    Ten wóz na 99% był do wzięcia jakieś trzy lata temu właśnie z rozbitym przodem, ktoś go kupił, naprawił, pojeździł i teraz wypycha.

    Wnętrze: 4=.

    -Skóry są wysuszone i złachane. Nie ma tragedii, ale widać na nich upływ czasu i eksploatację. Fotele wygniecione, przetarcia lakieru. Na żywo gorzej niż na foto.
    -Kierownica do malowania.
    -Mieszek biegów nieświeży.
    -Skórka podłokietnika popękana.
    -Elektryka działa.
    -Uszczelka drzwi kierowcy odkleiła się od drzwi i sterczała żalośnie.

    -Przyciski szyb w drzwiach kierowcy wygmerane (standard )

    Silnik: 3.

    -Odpaliła ładnie, puściła bąka. Po około dwóch minutach pracy przy lekkich przegazówkach (2000 obrotów) przydymiał na czarno. Popiskiwała delikatnie jakaś rolka od strony rozrządu.
    Podczas jazdy testowej dynamika była mierna. Teoretycznie jest to wersja 175, więc powinna iść jak trzeba, w realnej jeździe mój 175 konny automat jest sporo szybszy. Nie było czuć przyrostu mocy wraz z nabieraniem obrotów przez turbinę. Alfa przyspieszała liniowo. Trochę dymiła na czarno, ale bez tragedii.
    Po otwarciu korka wlewu oleju przy pracującym silniku dymiła na biało. Nie był to jednak zapach spalonego oleju, lecz jakiś chemiczny, nie określiłem składu. Tłumik końcowy na wykończeniu, ma przeżarty zewnętrzny płaszcz. Nieznany stan rozrządu. Wyjący wiatrak chłodnicy.
    Silnik suchy z zewnątrz, zapocenie w okolicach wlewu oleju i przy odmie.

    Prowadzenie: 4=

    -To wersja "Ti", więc powinna być teoretycznie sztywniejsza niż mój czarnuch... W realu zaś, zawieszenie nosi oznaki zużycia, jest gumowate. Któraś felga bije . Na pewno prawa przednia jest podbita na rancie. Czarnuch sprawia lepsze wrażenie, jest mniej wytłuczony.
    Lewy przegub (zewnętrzny) wymaga atencji, coś tam metalicznie strzela przy hamowaniu/ruszaniu. Tarcze hamulcowe są lekko skorodowane, nie mam pewności czy dotrą się, czy będzie niezbędna ich wymiana.
    -Opony chińskie, lecz mięsne i całkiem świeże, choć tylne dojechane od wewnątrz. Kłaniają się banany.

    Koniec znęcania się:

    Zalety:

    -Wersja "Ti"
    -Działające czujniki parkowania z tyłu
    -Wóz kompletny i nie spaprany do końca druciarstwem
    -Ładne lampy przednie
    -Arcyciekawy kolor
    -Ładnie działająca skrzynia (manual) i dobre sprzęgło
    -Cichutkie wspomaganie
    -Wydajna klimatyzacja, mroziła - serio!
    -Marka z tradycjami

    Reasumując. W szkolnej skali oceniam auto na 3+. Nie jest ulepem, ale wymaga sporo pracy, by doprowadzić go do ładu.
    Nie warta oczekiwanych w ogłoszeniu 7.5kPLN. Sprzedawca proponował 6k. na odjezdne.

    Moja cena to 4k, tyle byłbym w stanie zaryzykować, żeby mieć to cudo, ale się z nią nie wychylałem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190727_121610.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	175.8 KB
ID:	260697
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190727_121631.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	99.3 KB
ID:	260698
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190727_121649.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	128.8 KB
ID:	260699
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190727_121740.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	64.7 KB
ID:	260700
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190727_121749.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	68.4 KB
ID:	260701
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190727_121730.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	71.9 KB
ID:	260702
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190727_121814.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	176.6 KB
ID:	260703
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190727_121851.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	87.4 KB
ID:	260704
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190727_121904.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	136.3 KB
ID:	260705
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190727_122005.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	157.4 KB
ID:	260706
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190727_122027.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	97.6 KB
ID:	260707
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190727_122035.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	27.5 KB
ID:	260708
    Ostatnio edytowane przez Garwanko ; 27-07-2019 o 23:38
    AR 166 2.5V6
    AR 166 2.4R5

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To jest jednak lepsze miejsce dla tego tematu. Ale z powodzeniem można podać link w "rarytasach" działu 166.

    Jeżeli chodzi o samo auto to faktycznie w bardzo ciekawej konfiguracji. Jest tylko jeden szkopuł. Tego typu lakier nie podlega żadnym zaprawkom ani nawet lakierowaniu pojedynczych elementów. Albo lakierujesz całość od nowa albo nie robisz nic. Nie ma przy takich lakierach półśrodków. Efekt? Nikt nie weźmie takiego auta żeby zrobić mu lakier za jakieś 10k. Co powoduje że to auto pójdzie na żyletki. Chyba, żę jeszcze ktoś postanowi jakiś czas pomęczyć je w stanie takim jakie jest.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    świetny opis. przyjemnie sie czyta.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Fajny opis

    4k to trochę przesada w drugą stronę, choć rozumiem podejście. Jednak warto wziąć pod uwagę, że ma felgi TI (warte same w sobie circa 2k), sprawne skrzynię i sprzęgło, być może wymaga tylko ogarnięcia silnika + regeneracji zawiechy. Oczywiście wnętrze swoją drogą. Po opisie dałbym 5k+, pod warunkiem że komuś chce się bawić.

    Ty Garwanko już masz lepszą, to zaburza twój punkt widzenia
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar herbig
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 20v, CLS 350 CDI, JEEP Grand 5.2, Q7
    Postów
    227

    Domyślnie

    Garwanko 4-ry ? Serio ? Udany jesteś Te fele z 2 koła, silnik powiedzmy tyle samo. A Gdzie reszta ? Później płacz, bo następna na "żyletki" pójdzie. Ja nawet za 6 koła bym nie oddał, aczkolwiek za "cudo" zapłaciłbym z pocałowaniem ręki...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Niee, to jest manual, a Garwanko wyszarpał Ti w automacie. Czekamy na wieści

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    AR 147
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dodam coś od siebie - to moje byłe auto. Piękny kolor - miała zostać na dłużej no ale... Miała robiony prawy i lewy przód (oba xenony wymieniane, lakierowany zderzak, maska i błotniki) a następnie dostała strzała w tył. Efektem tego było poszerzenie się nadwozia - zablokowane tylne drzwi, popękana podłoga w bagażniku pod kołem zapasowym, uszkodzone czujniki parkowania. Na zderzaku nawet nie było tego za bardzo widać. W taki stanie ją sprzedałem jako wrak po szkodzie całkowitej.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    A to niezła historia.
    Garwanko a otwierałeś tylne drzwi?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Otwieralem. Tył też miał faktycznie coś robione, ale pod kołem zapasowym nie gmerałem nie chciało mi się po tym jak zobaczyłem, że dymi spod korka oleju
    AR 166 2.5V6
    AR 166 2.4R5

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory