Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa 159 Zamość

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    159
    Postów
    5

    Domyślnie Alfa 159 Zamość

    Witam Wszystkich. Jestem nowy na forum i bardzo chcę stać się użytkownikiem Alfy 159 JTD. Więc bardzo proszę o doradztwo a konkretnie jutro jadę oglądać tą o to Alfe: (niestety jeszcze nie mogę dodać linka więc nazwa na olx to: Alfa Romeo 159 1.9 JTD swiezo sprowadzony ASO czerwona skora polecam !!!, cena 15 900, Zamość przebieg 150 tys.

    Czy macie może jakieś zastrzeżenia do niej? Jak myślicie, ten przebieg to wiarygodny? I jak na coś jeszcze zwrócicie uwagę doświadczonym okiem to bardzo proszę mówcie. Z góry bardzo dziękuję za pomoc i mam nadzieję że niedługo dołączę do Waszego grona

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cóż.

    1. Sprawdź historię właścicieli - jeżeli pierwszy jeździł kilka lat i w pierwszych 2 latach robił po 30 tys km to nierealne by auto miało dziś 150 tys km.
    2. Możesz podłączyć się do komputera - w kilku miejscach są dane o przebiegu, sprawdź też ile razy programowany był sterownik. Chociaż jak ktoś będzie chciał to i to zmieni
    3. Przyjrzyj się wnętrzu auta - boczkom foteli, kierownicy, gałce, pedałom... Te elementy co prawda da się też zmienić

    Który to rocznik ?

    Z reguły diesle na zachodzie europy robią około 35-40 tys rocznie - przynajmniej przez pierwsze 3, 4 lata

    Nie ma rzeczy niemożliwych oczywiście
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    159
    Postów
    5

    Domyślnie

    Właśnie ten przebieg jest zastanawiający. Niby cuda się zdarzają ale jakoś nie jestem do końca przekonany Jest to 2009 rok, podobno pierwsza rejestracja 2010

  4. #4
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli mówimy o tej alfie https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...ID6BBrBx.html? to:
    1. jakaś kombinowana wersja - niby zwykła, a dołożone progi i lusterka od wersji TI. zwróć uwagę na lewy próg z przodu - widać jakieś śmieci na zdjęciu (chyba taniej nałożyć nakładki od TI, niż naprawiać zgniłe/uszkodzone w kolizji progi - także do dokładnego sprawdzenia antykorozyjnego podwozie). a może po prostu poprzedni właściciel miał taką fantazję.
    2. bezwypadkowa? dobrze z miernikiem obejrzyj lewy bok + tył. sprawdź, czy na tylnych nadkolach i drzwiach są przezroczyste naklejki. na zdjęciach nie widać, ale może niska rozdzielczość je zgubiła.
    3. na zegarach śnieżynka ostrzegająca przed śliską nawierzchnią w środku lata przymrozek?
    4. wnętrze na zdjęciach wygląda bardzo dobrze
    5. standardowo sprawdź mechanicznie auto (skrzynia M32!, sprzęgło/dwumas, turbo, dpf, zawieszenie)
    trochę tania jak na 2009/2010 z niskim przebiegiem

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    159
    Postów
    5

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za link

    Co do śnieżynki to tak, też od razu mnie to trochę zaczęło zastanawiać. Miernik lakieru będę miał jutro więc sprawdzę co piszesz
    I fakt trochę tania ale czasem na zdjęciach wygląda ciekawie a na żywo trup więc nie nastawiam się na razie na zakup do czasu oględzin na żywo

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    159
    Postów
    5

    Domyślnie

    Za 12 000 zł bym brał maks tą z ogłoszenia a może i 11 000. Przebieg to chyba o 300 tys cofnięty. A może ktoś z forumowiczów ma na sprzedaż koniecznie w dieslu i najlepiej sedan? Bo ciężko znaleźć zadbaną Alfę z dieslem widzę

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    159
    Postów
    5

    Domyślnie

    Jeszcze jedna się pojawiła w Zamościu. 2011 rok 123 tys przebiegu za 24 800 zł. Jeśli możecie to powiedzcie coś o niej. Jest na olx. Srebrna. Bo jeszcze trochę mi brakuje postów żeby dodać link. Myślicie że cena jeśli przebieg prawdziwy dobra? I czy alfa z jtd z takim przebiegiem jeszcze 100 tys. km pojeździ bez awaryjnie?

Podobne wątki

  1. Kosmetyka Wnętrza - Zamość
    Utworzone przez Alfa47 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-01-2018, 18:53
  2. Prośba o oględziny/informacje AR 156 Zamość
    Utworzone przez kwasnykuba w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-01-2015, 23:32
  3. Prośba o oględziny/informacje AF 159 Zamość
    Utworzone przez Bejkers w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 08:07
  4. [156] czy warto kupić ten egzemplarz ?? ZAMOŚĆ
    Utworzone przez procentt w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 20:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory