Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Alfa 166 ze Szwecji

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 3,0 '03; 75 3,0 '88
    Postów
    49

    Domyślnie

    Jak patrzę na to auto to jakbym widział swoją, nabytą pół roku temu, mały przebieg (105 tys.) ale zaniedbana, parę lat w garażu, wizualnie wyglądała gorzej niż zadbane 300 tysi. Także przebiegiem bym się nie sugerował tylko stanem. Przeglądy w skandynawii są dość rygorystyczne, więc mogła nie przejść np z powodu wycieków, co jest raczej nieuniknione po 20 latach. Jak masz blisko to zobacz ale za tą kasę to raczej byłbym ostrożny. Ja kupiłem za 5 tysi a dołożyłem już conajmniej drugie tyle a to jeszcze nie koniec, a nie robiłem nic w zawieszeniu.

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ale na prawdę nie ma lepszych ogłoszeń za te pieniądze? To żadna okazja.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Ale na prawdę nie ma lepszych ogłoszeń za te pieniądze? To żadna okazja.
    No własnie słabo z tym. Jest jeszcze jedna ale na sląsku a dla mnie to drugi koniec polski. Niestety warmińsko-mazurskie to zadupie jeżeli chodzi o używane auta z pod znaku AR. Wiem że to żadna okazja ale od jakis 2-3 msc się rozglądam po okolicy i ta jest jedyna jaka się pojawiła.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja nie wiem czy dla Ciebie "dycha" to dużo czy mało, ale myślę że kilkaset zł na paliwo to nie majątek w stosunku do ceny zakupu. A "w tej drugiej części polski" można za te pieniądze kupić bardzo fajną 166, która chociaż z ogłoszenia wygląda obiecująco a nie już przez ekran odstrasza. Możesz też poprosić o pomoc kogoś z okolic żeby obejrzał.

  5. #15
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Esco, tak jak ludzie piszą, nie ważne na ile bym wycenił - rynek i tak to weryfikuje. No chyba, że ktoś ma czas i sobie czeka na gościa z zajawką który zapłaci za to wszystko co zostało zrobione. Dla mnie to moja jest warta z 3 dychy, ale i tak jej bym za tyle nie sprzedał. Po prostu wartość emocjonalna. Najgorsze jest to, że nawet gdybym stracił moją 166 jakkolwiek, to i tak nikt mi za pieniądze nie zrobi w kolejnej tego wszystkiego co tam mam. A sam nie miałbym już czasu robić np. drugi raz manetek.

    Podstawowy błąd to ograniczanie się do rynku w PL. Popatrz trochę dalej, są świetne portale, choćby mobile. Tam można wyrwać naprawdę fajne sztuki w podobnych pieniądzach do tej co pokazałeś, ale w stanie o niebo lepszym. Wiem, że sprowadzenie kosztuje, ale IMO warto trochę dołożyć. Tym bardziej, że teraz nie trzeba jechać osobiście, są ludzie którzy to zrobią za całkiem rozsądne pieniądze za ciebie.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #16
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    troche po czasie tu trafiłem, ale imo to dosc ciekawy egzemplarz. Jak na 99 to wygląda na ladnei wyposażoną, skladane lusterka. tempomat, skory, xenon, felgi z polerowanego alu ktore juz slabo wygladaja wiadomo. PEwnie DSP tam znajdziesz . nawi nie ma bo brak antenki na dachu ale w pl i tak nie dziala.

    Szczeliny nadwozia ladne proste. Przód ładnei spasowany co przy ulepach odrazu widać po krzywych szczelinach nerek maski lamp i zderzaka.. Troszke maska w prawej strony do opuszczenia na zawiasie. Zlamany chrom na lampie w połowie = albo to ktoś chciał wyrwac albo pękł na skutek udzerzenia czegoś/ w coś.

    ogólnie wg mnie autko do kupienia z racji przebiegu. Ale nie nadaje sie do jazdy bez wiekszych inwestycji. tutaj napewno bedzie potrzebne klka tys pln na odszczurzenie auta i pakiet startowy.
    rozrząd do roboty na dzien dobry pomimo nalepki oleje płyny itp...

    co do zawiasy to ja w mojej z 1999 roku sprowadzonej w 2009 roku wymienialem zawias po 2 czy 3 latach jezdzenia po dziurawych polskich drogach. Co ciekawe moja miala oryginalne wahacze gorne z data 98( a przebieg na liczniku to było cos około 250 tys km w dizlu) wiec z tym zawiasem to nienoniecznie trza odrazu wymieniac wszystko "bo stare" (dolne mialem wymienione na jakis zamiennik. Czasami lepsze stare ale ori niz nowe tedgumy i inne szajsy... a z tego co wiem w szwecji drogi maja fajne wiec podwoziowo moze nie być zle biorac pod uwage przebieg... Dupa stoi prosto nei jest rozkraczona...

    Fajne autko na projekt.
    kupić rozebrac , odszczurzyć i cieszyć sie jazdą.
    Dobrze obejrzeć od strony elektryki czy tam jakies papraki łap nei wsadzali i nie lutowali kabli pod maską itp...
    a tak to pakiet startowy (+kilka k pln w V6) i licz sie z wymiana nagrzewnicy szybką, mozliwa wymianą wentylatora nawiewu...
    Także cena wyjsciowa za duża imo. za mniejsza kase może warto ale to po obejrzeniu bo widac ze neico zaszczurzona jest...

    w ogloszeniu mirek napisal ze to automat a to manual 6biegów- rarytas.

    wnętrze ogarniesz łatwo i tanio. zaboli :rozrząd i wazne zeby to robil ktos kto umi a nie jakiś kazmirz ze wsi obok co ma "warsztat".
    ogołnie wizualnei nie ma tragedii jak na 20 lat... Te wszystkie forumowe perełki sa już po grubych inwestycjach i w 99% maja powymieniane tapicerki kierownice i i nne rzeczy"beer:
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 13-11-2019 o 12:33
    [C

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory