Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Alfa Romeo Mito z Tychów - prośba o pomoc

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    5

    Domyślnie Alfa Romeo Mito z Tychów - prośba o pomoc

    Koleżanki i koledzy
    bardzo prosiłbym o waszą opinię na temat autka które stoi w Tychach i widać na poniższym linku:

    na Otomoto ogłoszenie stoi z ID: 6070782138

    Szukam Mito dla córki zakochanej w jednej słusznej marce, i nie chciałbym razem z nią wejść na minę.
    Auto obejrzałem, wygląda całkiem dobrze. Pomierzyłem lakier - wygląda na całe w oryginale. I cały lakier wygląda bardzo dobrze. Auto podobno stoi miesiąc nie jeżdżone.
    Przejechałem się i mam kilka uwag:
    - autko zapala jakby z nieśmiałością
    - ciągnie gorzej od mojej Julki z tym samym silnikiem (choć może to być bardzo subiektywne wrażenie)
    - tylne tarcze całe w rdzy, a przednie się błyszczą..
    - przy ruszaniu przy skręconych kołach słychać jakby pisk paska. Normalnie bym powiedział że kończy się albo pasek albo pompa wspomagania. Tylko że przecież tu mamy wspomaganie elektryczne
    - tak jakby koła skręcają trudniej niż w mojej Julce
    - biegi wchodzą jakby ciężej..

    pozatym jedzie prosto i hamuje prosto, zawieszenie łądnie wybiera. Auto jest po wymianie rozrządu oraz serwisie olejowym 5 tys km temu. A sprzedaje sam właściciel (prywatnie) komisu który używał go do lokalnego jeżdżenia..

    co myślicie ?? Na razie w poniedziałek jestem umówiony do stacji diagnostycznej na

    dzięki za każdą odpowiedź
    Mariusz

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    231

    Domyślnie

    auto wizualnie fajne, a te objawy o których wspominasz, to może, ale nie musi być do wymiany, lub regeneracji przekładnia kierownicza. Taka rada z mojej strony, szukaj MiTo z polskiego salonu, nawet, jeśli miałoby słabszy silnik. 1.4 78 hp w zupełności córce wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez Rost29 ; 16-02-2020 o 16:44

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Seicento
    Postów
    17

    Domyślnie

    Kopiując co mi wcześniej przekazał [MENTION=61216]KoŁoS[/MENTION]:
    Produkcja 10.3.2009, wersja Distinctive/Turismo
    Ostatni wpis w ASO jest na 19440km
    Sam oglądałem to Mito, wygląda dobrze tylko mnie trochę zniechęciła ta książka serwisowa, nie wiem czy zaglądałeś ale zaczyna się dopiero po kilku latach od pierwszej rejestracji, pierwszych kilku lat historii brakuje.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał oskid Zobacz post
    Kopiując co mi wcześniej przekazał [MENTION=61216]KoŁoS[/MENTION]:


    Sam oglądałem to Mito, wygląda dobrze tylko mnie trochę zniechęciła ta książka serwisowa, nie wiem czy zaglądałeś ale zaczyna się dopiero po kilku latach od pierwszej rejestracji, pierwszych kilku lat historii brakuje.
    Oczywiście że oglądałem, choć bardziej skupiłem się na stanie technicznym a nie na słowie pisanym. Ba, nawet autko kopiłem :-), z obowiązkową wizytą przed zakupem na stacji diagnostycznej. Wyszło ze trzeba wymienić poduszkę skrzyni (lizak) oraz hamulec ręczny. Reszta w doskonałym stanie, hamulce i amorki bardzo dobrze, podłoga zero korozji, buda i wnętrze też bardzo dobrze. Muszę trochę popracować nad usunięciem efektu "wiejskiego tuningu" w Niemczech i autko będzie super.
    Oczywiście zaprzyjaźniony serwis alfy już czeka

    M.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo BRERA - pomoc przy zakupie pierwszej Alfy.Prośba o pomoc przy oględzinach
    Utworzone przez Alficzka<3 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2017, 07:42
  2. [MiTo] Nawigacja w MiTO brak karty SD - prośba o pomoc
    Utworzone przez anika w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 21:34
  3. Alfa Romeo 33 1.7 IE - prośba o pomoc
    Utworzone przez Easy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 10:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory