Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    przyszły Alfiarz

Post Alfa Giulietta 1.4TB 170KM - opinie, wady?

Hej, przeglądam to forum i próbuje przebrnąć przez wątki mające po 300 stron ale nic specjalnego nie znajduje odnośnie tego na co uważać w używanej Giuliettcie 1.4TB 170KM.
    Czy uważacie, że to auto jest warte zakupu?
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-alfa-romeo-giulietta-bezwypadkowy-pierwszy-wlasciciel-salon-pl-ID6D9na6.html

1.4TB 170KM, 2012r, z Polskiego salonu wersja Comfort (to coś więcej niż bazowa?) a to wszystkie z przebiegiem lekko ponad 40 tys.
    VIN ZAR94000007179522

Byłaby to moja pierwsza Alfa stąd w ogóle nie wiem na co zwracać uwagę przy ich przeglądaniu. Ta linia Giuliett mi się podoba i w sumie tylko ten model biorę pod uwagę a że dynamiczne auto też jest ważne to i zastanawiam się nad tym 1.4TB 170KM lub QV z 200+.

› Więcej...: Alfa Giulietta 1.4TB 170KM - opinie, wady?

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Yarek
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Stelvio, Giulietta.

Domyślnie

Na jakim oleju śmiga.
    Czy były robione wiązki elektryczne w klapie bagażnika.

Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v

Domyślnie

Sam osobiście powoli noszę się z zamiarem kupna giulietta i z tego co nasłuchałem się od mechaników i nie tylko to osobiście odpuściłem 1,4 170 kM. Samochód musiałby być naprawdę z pewnych rąk.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa 159

Domyślnie

A co ci mechanicy opowiadają?
    Bo giulietta ma znakomitą opinię i mocno trzyma ceny, jak żaden chyba model AR

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar michalczewski84
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14

Smile AR Giulietta Exclusive/Sportiva 170KM TCT

Cytat Napisał www156 Zobacz post
    Sam osobiście powoli noszę się z zamiarem kupna giulietta i z tego co nasłuchałem się od mechaników i nie tylko to osobiście odpuściłem 1,4 170 kM. Samochód musiałby być naprawdę z pewnych rąk.
    Jakby co to z naprawdę dużym żalem będę musiał pozbyć się swojej - siła wyższa. W razie czego zapraszam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7789.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	140.9 KB
ID:	275277  

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Kraków

Domyślnie

Sam jestem posiadaczem 1.4TB MA i nie mogę jej nic zarzucić, znajdź mechanika, który kocha te samochody, a nie tylko Golf bo na naprawię innych się nie zna. A Multiair to nic strasznego, o ile ktoś serwisuje samochód z głową i nie oszczędza. Ludzie się naczytali o wadliwych i drogich Multiairach, a nie są to elementy, które się wymienia co roku. Koszt i tak jest mniejszy niż choćby wymiana łańcuchów rozrządu w starym A6 czy E90 :-D

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar michalczewski84
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14

Domyślnie

Cytat Napisał scudettokrk Zobacz post
    Sam jestem posiadaczem 1.4TB MA i nie mogę jej nic zarzucić, znajdź mechanika, który kocha te samochody, a nie tylko Golf bo na naprawię innych się nie zna. A Multiair to nic strasznego, o ile ktoś serwisuje samochód z głową i nie oszczędza. Ludzie się naczytali o wadliwych i drogich Multiairach, a nie są to elementy, które się wymienia co roku. Koszt i tak jest mniejszy niż choćby wymiana łańcuchów rozrządu w starym A6 czy E90 :-D
    Święta prawda !!!
    Przelatałem moją Julką ponad 3,5 roku i szczerze mówiąc nigdy mnie nie zawiodła.
    Jak w każdej marce klucz do sukcesu jest jeden -
    nie oszczędzać na serwisie i dbać. Jak czyta się opinie ludzi którzy wymieniali olej co 30000km to nigdy obraz nie będzie zbyt ciekawy i nie ważne czy będzie to Alfa, czy np. Renault, które w 1.6hp 205KM też ma interwal wymiany oleju 30000km... żenada

Użytkownik Rowerzysta
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA

Domyślnie

Cytat Napisał michalczewski84 Zobacz post
    Jak w każdej marce klucz do sukcesu jest jeden -
    nie oszczędzać na serwisie i dbać. Jak czyta się opinie ludzi którzy wymieniali olej co 30000km to nigdy obraz nie będzie zbyt ciekawy i nie ważne czy będzie to Alfa, czy np. Renault, które w 1.6hp 205KM też ma interwal wymiany oleju 30000km... żenada
    Ja mam swoją od blisko 8 lat. Sprzedawca od razu powiedział mi, żebym olej zmieniał co 15 tysięcy, a nie tak jak jest w instrukcji. I tak robię.
    Nie należy też wierzyć w wymianę filtra powietrza co 60 tysięcy. U mnie oznaczałoby to wymianę prawie co 4 lata (!).

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Kraków

Domyślnie

Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Ja mam swoją od blisko 8 lat. Sprzedawca od razu powiedział mi, żebym olej zmieniał co 15 tysięcy, a nie tak jak jest w instrukcji. I tak robię.
    Nie należy też wierzyć w wymianę filtra powietrza co 60 tysięcy. U mnie oznaczałoby to wymianę prawie co 4 lata (!).
    W każdym swoim samochodzie wymieniałem olej co 8-10kkm i żaden nigdy mnie nie zawiódł. Ludzie z pracy pytali się, czy nie boje się Alfy. Nie boje się, a nawet sprawiłbym sobie drugą. Dodatkowo przy MA należy pamiętać przy każdej wymianie oleju o filtrze Multiair oraz śrubie z filtrem przy turbo.
    Ostatnio edytowane przez scudettokrk ; 15-01-2021 o 12:28