Witam
Byłem wczoraj ogladać AR 166 z tego ogłoszenia https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...tml#f1179e76b0
Pisze tego posta bo moja cierpliwość się skończyła, to juz trzecia Alfa której stan nie zgadza się z opisem w ogłoszeniu, po tąjechałem 600km z zamiarem zakupu bo wszystko wydawało się ok ale na miejscu okazało się inaczej mimo że w ogłoszeniu właściciel piszę o stanie doskonałym, no to po kolei:
BLACHARKA - samochód miał być bez rys i wgniotek niestety tak nie jest - mocne zarysowania a tylnym i przednim zderzaku i odprysk lakieru na drzwiach kierowcy do zaprawki, przedni zderzak był na 100% wymieniany bo od węnętrznej strony jest data napisana markerem (typowe oznaczenie ze szrotów) po za tym zderzak nie jest dobrze spasowany względem maski a i maska nie jest dobrze spasowana z błotnikami, na brzegu maski miernik pokazał 370. Jeżeli chodzi o profesjonalną konserwację to była na pewno ale nazwać tą usługę profesjonlną to mocne naciągnięcie - konserwacja wypływa z każdego zakamarka - masakra. No i te lusterko od strony pasażera ma kompletnie inny odcień.
WNĘTRZE - fotel kierowcy do regeneracji, mocno porysowany. Wszystkie panele obdrapane, przełacznik świateł został mi w ręku, wszędzie są jakieś zadrapania, reszta skór w stanie bardzo dobrym.Mieszek lewarka do wymiany.
SILNIK - pracuje ładnie, nie słychać nic nie pokojącego ale jest chyba strasznie zamulony bo przy 100km/h i 6 biegu po wciśnięciu gazu nic się nie dzieje, samochód nie chce jechać. Na postoju też jakoś ospale wchodzi na obroty. Sprzęgło bierze bardzo wysoko więc pewnie się juz kończy. Skrzynia pracuje bez zarzutów. Na zimnym było przez dłuższą chwilę słychać popychacze.
ZAWIESZENIE - z tyłu negatyw, amortyzatory po blisko 60% sprawności z tyłu i p0 67% z przodu. Tylna zawiecha do roboty tak samo jak tylne hamulce - klocki i tarcze do wymiany. Z przodu górne wahacze maja już lekki luz ale tragedii jeszcze nie ma. Przy przglądzie strasznie czuc było paliwem a winowajcą była wklejona na silikon do baku rurka od powrotu paliwa - saczyło sie paliwo - ten samochód nie powinien miec ważnego przeglądu z taką usterką.
Najlepsze są te super opony o których chwali się sprzdający - zimówki rocznik 2012!!! letnie rocznik 2012!!! oprócz jednej - ta od strony pasażera gdzie wymienione jest lusterko była z 2014 - wnioski łatwo wyciągnąć...Felgi na zime ok, felgi letnie zajechane!!!
Ogólnie samochód warty uwagi ale nie za 16.5k zł. Zaproponowałem 14k co i tak jest za dużo ale gość powiedział że nie opuści nawet zlotówki mimo tych wszystkich wad.