Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: AR 164 Kutno, VIN ZAR16400006272888

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    AR164
    Postów
    3

    Domyślnie AR 164 Kutno, VIN ZAR16400006272888

    Cześć
    Byłem, widziałem, co godzinę zmieniam zdanie czy kupić czy nie...

    Alfa Romeo 164 2.0 TS, rok 1993, sprowadzona do PL w 2006 i od tego czasu jeden właściciel. Benzyna z LPG.
    VIN: ZAR16400006272888, cena w ogłoszeniu na olx 3700 zł
    Z CEPIK wynika że samochód od ok 3 lat stoi, osoba sprzedająca to potwierdza. Od 2018 do 2020 zrobiło 100 km. Samochód stoi pod blokiem na kostce brukowej.

    PLUSY:
    - auto bezwypadkowe, oryginalny lakier + ocynk (sprawdzone miernikiem wykrywającym ocynk)
    - oglądałem podłogę na tyle ile się dało pod blokiem i wygląda bardzo dobrze
    - całkiem ładne wnętrze, bez dziur w fotelach, do wyprania oczywiście, lekko lata panel klimy, sporo rys w okolicy klapki od radia, nie śmierdzi
    - elektryczna antena działa
    Minusy:
    - auto nie odpala. Zapaliło dwa razy na LPG na 3 sekundy, za drugim razem jak gasło i dodałem gazu to strzelił LPG i tyle było z odpalania
    - przy oględzinach dolano 5 litrów benzyny, ale samochód nie chciał zapalić, bak prawdopodobnie pusty. Moim zdaniem zatarta pompa paliwa bo jej nie słychać przy zapłonie.
    - solenoid od klapki paliwa nie działa
    - dołożone jakieś dwa czerwone przyciski na kolumnie kierownicy
    - opony nie wiem z którego roku, ale mają mało powietrza i auto stoi w miejscu conajmniej 6 mc wiec jak dla mnie nadaja się na śmieci
    - hamulce na śmieci, całe zgnite
    - brak akumulatora, musiałem zabrać swój na oglądanie xD
    - ukradziony katalizator wraz z kawałkiem wydechu + wyrwana sonda lambda
    - dużo rudego nalotu na całym zawieszeniu
    - miedzy scianą grodziową a silnikiem jest założony na drucie drewniany klocek, nie wiem po co...
    - karoseria mimo że oryginał ma jakieś tam rdzawki np tylna klapa, maska, doły drzwi. Auto było brudne od stania wiec trudno dokładnie ocenić stan lakieru.
    - wnęka tylnych drzwi z lewej mala dzura od rdzy, z prawej ok
    - patenty typu przyklejona na taśmę uszczelka dolna drzwi
    - dach do malowania na już, przez całą szerokość jest pasek rdzy na łączeniu z przednia szybą, szerokości ok 0.5 cm
    - klamki nie wracają po otowrzeniu drzwi, klamka kierowcy koloru czarnego
    - auto pokryte mchem w wielu miejscach
    - klima jest, ale nie było jak sprawdzić
    - silnik brudny, zalany olejem, na 100% do wymiany uszczelka pokrywy zawrów

    Wiecej nie pamietam, jak coś mi się przypomni to napisze.
    Negocjowałem, staneło na 2000 zł, odbór lawetą. Sam nie wiem, niby niewiele, ale kupujesz kota w worku.
    Oczywiście wbrew temu co jest w ogłoszeniu, auto nie jeździ i nie przejdzie przeglądu
    Ostatnio edytowane przez ar164gruz ; 11-07-2021 o 11:24

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Łuków
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 24 V 1994 ,164 3,0 V6 12v 1996,164 Q4 1994 rok
    Postów
    119

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiedź czego chcesz,tych samochodów więcej nie będzie ,pracy będzie dużo z niektórymi czesciami problem ,ale czego wymagać za te pieniądze.Co do rzeczy wartych sprawdzenia masz poprzedni pist

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Zasadniczo to już po samych zdjęciach i opisie można się było spodziewać takiego stanu jaki opisujesz.
    Tutaj nie liczył bym na to, że zrobisz z niej igłę i w przyszłości weźmiesz za nią xx kasy.
    Jeśli Ci się podoba, to bierz. Dasz 2 tyś, wsadzisz pewnie 4tyś i zacznie jeździć. Olać szczegóły i niedociągnięcia, z czasem to i owo sam naprawisz doczyścisz i będziesz miał sprawny i co ważne fajny wóz. Ze względu na stan i wiek, pewnie raz na jakiś czas coś się sypnie, ale nie powinno to rujnować kieszeni. Będzie to na pewno fajna zabawka jako yountimer, choć przy odrobinie zaparcia może stać się i wozem do jazdy na codzień.
    Ogólnie 164 nabierają wartości, ale jak wszystkie Alfy w naszym kraju nie są aż tak cenione jak na zachodzie. Wersja 2.0 również nie podnosi jej atrakcyjności więc, nie ma sensu wkładanie w to auto 8 czy 10 tyś, aby było jak z salonu. Kupić tanio, porobić co najpilniejsze, cieszyć się wozem który wyjdzie 6 tyś i jeździć nie przejmując się duperelami. Jeśli jednak chcesz coś naprawdę ładnego, to od razu szukał bym czegoś za kwoty rzędu 13 - 14 tyś zł i zapewne coś sie z czasem trafi.

Podobne wątki

  1. OKSP Kutno, Gostynin
    Utworzone przez Radinho w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2018, 08:23
  2. OKSP Kutno, Gostynin
    Utworzone przez Radinho w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2018, 08:22
  3. Potrzebna pomoc przy AR 159 Kutno
    Utworzone przez zwoli w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 14:59
  4. Zbliża się ślub :-) - czerwiec - Kutno
    Utworzone przez rafaello w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-04-2008, 22:55
  5. ASO Kutno/Gostyniń
    Utworzone przez D.D w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-11-2007, 13:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory