Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa Romeo 156 FL

  1. #1
    Dumel
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 FL

    Ok, póki co z Wasza pomocą udało mi się dwóch motoryzacyjnych "min", więc radzę się po raz kolejny. Na przyszły tydzień planuje raid za własną Bellą i kolejno skracam listę.

    Kilka aut do oceny:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-bey...C15830713.html

    Błąd w ogłoszeniu do czego sprzedawca się przyznał, najsłabszy diesel 115 KM. Ze zdjęć bije po oczach niemiłosiernie no ale w końcu auto z komisu...

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-2-4...C18915202.html

    Moja faworytka, do zrobienia opłaty. Samochód miał lakierowany prawy błotnik. Brak skóry ale to się da zmienić. No i 2.4

    http://moto.allegro.pl/piekna-alfa-1...601884554.html

    Była już kiedyś na forum. Przy takiej cenie zastanawia mnie czemu hmm... "nie poszła". 2.4 MJTD, skóra, kombi. Jak dla mnie ideał ale trochę daleko żeby jechać i obmacać, benzyna nadal w cenie kosmicznej.

    Może ktoś z Was oglądał te auta? Lub zauważy na zdjęciach coś czego nie widzę, w temacie 156 jestem zielony. Z góry dzięki za pomoc. Ze swojej strony mogę zaoferować ostrzeżenie przed 166 z Bydgoszczy i 156 "prawie TI" z Brzozy.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rain
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Niziny
    Auto
    Stilo 1.9 JTD, Brava_HGT
    Postów
    734

    Domyślnie

    1. Wysokiej klasy nagłośnienie. Na pewno nie fabryczne... bo BOSE nie ma. Może coś wstawione? Świetne wnętrze. Na błotnikach brak znaków Giugiaro.

    2. Ze zdjęć nie mam zastrzeżeń.

    3. Troszkę poobijana i razi znaczek 156 który jest nie z tej strony co powinien być.
    Co posiadam: Fiat Brava 2.0 20V 155KM, Opel Meriva A
    Co mi się przez łapki przewinęło:
    Alfa Romeo: 156 1.8 TS, 156 2.4 M-JET, 166 3.2 V6 24V Lancia: Lybra 2.4 JTD, Delta 1.8ie, Thesis 2.4 JTD Hyundai: Lantra 1.6 GLS, BMW: E90 320d, Fiat: Stilo 1.9 8v, Brava 80 16v, Brava 80 16v, Brava 100 16v, Marea 155 20v, Renault: Laguna III 2.0 16v

  3. #3
    Dumel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rain Zobacz post
    1. Wysokiej klasy nagłośnienie. Na pewno nie fabryczne... bo BOSE nie ma. Może coś wstawione? Świetne wnętrze. Na błotnikach brak znaków Giugiaro.
    Masz oko stary, zaraz będę molestował komis o ten szczegół

    Cytat Napisał rain Zobacz post
    3. Troszkę poobijana i razi znaczek 156 który jest nie z tej strony co powinien być.
    O znaczek wczoraj dzwoniłem. Właściciel twierdzi że nie zwrócił na to uwagi. Mimo wszystko wydawał się rozsądny, sądząc po ogólnym wrażeniu z rozmów. Chyba jednak skorzystam z usług PKP i obejrzę ta Bellę.

    BTW, czy przekładna tapicerki na skórę w sedanie jest w miarę bezbolesna do wykonania samemu? Czy to wyższa szkoła jazdy? Bo tapicerka typu welur itp odpada, po jednym przejeździe z psem będę musiał zgadywać jaki ma naprawdę kolor...
    Ostatnio edytowane przez Dumel ; 20-05-2011 o 13:31

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rain
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Niziny
    Auto
    Stilo 1.9 JTD, Brava_HGT
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dumel Zobacz post
    BTW, czy przekładna tapicerki na skórę w sedanie jest w miarę bezbolesna do wykonania samemu? Czy to wyższa szkoła jazdy? Bo tapicerka typu welur itp odpada, po jednym przejeździe z psem będę musiał zgadywać jaki ma naprawdę kolor...
    Kanapa z tyłu to 15 minut maks

    Gorzej z boczkami, trosze trzeba na spinki uważać, ale da się. Po browarku na boczek i jest git.

    Natomiast fotele przednie to zależy: jak z anglika to zabawa w zamianę stelaży, jak z europejskiego to na zasadzie plug&play
    Co posiadam: Fiat Brava 2.0 20V 155KM, Opel Meriva A
    Co mi się przez łapki przewinęło:
    Alfa Romeo: 156 1.8 TS, 156 2.4 M-JET, 166 3.2 V6 24V Lancia: Lybra 2.4 JTD, Delta 1.8ie, Thesis 2.4 JTD Hyundai: Lantra 1.6 GLS, BMW: E90 320d, Fiat: Stilo 1.9 8v, Brava 80 16v, Brava 80 16v, Brava 100 16v, Marea 155 20v, Renault: Laguna III 2.0 16v

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dumel Zobacz post

    BTW, czy przekładna tapicerki na skórę w sedanie jest w miarę bezbolesna do wykonania samemu? Czy to wyższa szkoła jazdy? Bo tapicerka typu welur itp odpada, po jednym przejeździe z psem będę musiał zgadywać jaki ma naprawdę kolor...
    EUROPEJSKA -> EUROPEJSKA: bezbolesna

    EUROPEJSKA -> ANGLIK: jeśli ma być full profesjonalnie, to troszkę grzebania przy jednym fotelu, ale ja przerobiłem ten temat w trzech 156-tkach, wiec w razie czego służę chętnie pomocą


    Kanapa tylna parę min. ... boczki i fotele przednie to samo... Ogólnie bardzo prosta sprawa
    Ostatnio edytowane przez Barus91 ; 20-05-2011 o 19:02

  6. #6
    Dumel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dumel Zobacz post
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-bey...C15830713.html

    Błąd w ogłoszeniu do czego sprzedawca się przyznał, najsłabszy diesel 115 KM. Ze zdjęć bije po oczach niemiłosiernie no ale w końcu auto z komisu...

    Za każdym telefonem się nowych rzeczy o tym aucie dowiaduję się. Dziś BARDZO miły Pan, BARDZO miłym tonem, BARDZO uprzejmie mnie poinformował że samochód jest do opłat...

    Czy tylko ja mam takie przeboje czy to normalne kupując alfę?

    Na marginesie: czy to normalne że po rozkodowaniu numeru VIN jedyną informacją jest nr seryjny?

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW fl 2.4 TI 2004
    Postów
    4

    Domyślnie

    3. Oglądałem wczoraj. Poobijana mocno i kiepsko zrobiona. Malowany prawy próg (grudki pod lakierem bezbarwnym) drzwi nie lepiej. Przód: zderzak maska do spasowania, ale nie wyglada zachęcająco połamane mocowanie lewej lampy, odkręcany pas przedni. Kolor zderzaka tył odcina się od klapy. Trochę za dużo jak na mnie tych przygód wiec już go miernikiem nie mierzyłem.

    Odradzam też egzemplarz z Wrocławia

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-2-4...C18955164.html

    Na prawym tylnym nadkolu nałożono tyle szpachli że zabrakło skali na mierniku (ponad 1500μm) Sprzedawca zapewniał, że jest tylko malowane.
    Całe auto do okoła robione, mało który element się zchodzi. Oryginalny lakier tylko na dachu i lewym tylnym nadkolu.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory