Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa GT dobra i niedroga

  1. #1
    mich4ł
    Gość

    Domyślnie Alfa GT dobra i niedroga

    Witam serdecznie wszystkich klubowiczów i nie tylko.
    Od zawsze alfy były dla mnie najpiękniejszymi autami.
    Obecnie przymierzam się do zakupu, chciałbym 159 jednak jeszcze budżet nie ten, więc myśle o GT jak z ogłoszenia poniżej:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-gt-1...C24206456.html
    jest uszkodzona jednak mogę ją zrobić po kosztach a mój budżet nie jest zbyt wielki,
    rozmawiałem z gościem przez tel. jest do opłat, dodatkowo w cenie dokłada błotnik i lampę, sprowadzona z Włoch.
    Od razu powiem że jestem zwolennikiem benzyny czyli 2.0 będzie optymalne.
    Proszę was jako prawdziwych fachowców o opinie czy warto się w ogóle interesować tym ogłoszeniem.
    Może ktoś z Was ją widział lub ma dojście do niegroźnie uszkodzonych Alf.
    Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie uszkodzonego egzemplarza.
    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i rady.
    Pozdrawiam,
    Michał

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Szczerze Ci powiem, że jeśli nie masz żadnego doświadczenia w naprawie aut po wypadkach, to na oględziny takiego samochodu zabierz jakiegoś blacharza. Na moje oko to samochód ma już wymienione całe drzwi - nie ma cudów, nie da się tak pomiąć błotnika bez uszkodzenia drzwi. Pytanie - co z osadzeniem drzwi - GT nie ma ramek na szyby, więc drzwi muszą pasować perfekcyjnie do nadwozia, bo inaczej będziesz miał różne świsty i gwizdy przy większych prędkościach. Tak samo nieznany jest na razie temat stanu podłużnic/zawieszenia - czasem nawet przy tak nieznacznych uszkodzeniach dochodzi do przedstawienia podłużnic tudzież elementów mocowania zawieszenia - i z prostej naprawy może się zrobić lekki horror.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #3
    mich4ł
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz. Rozmawiając z tym gościem zapytałem o drzwi, stwierdził ze są całe- nietknięte, tak samo powiedział o zawieszeniu. Jednak jeżeli sam nie zobacze i nie ocenie to się nie dowiem. W kwestii uszkodzonych aut to mam pewne doświadczenie, a blacharzy w rodzinie mam dwóch, stąd zainteresowanie tym autem To uszkodzenie wygląda na niegroźne, choć mogę się mylić.

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    w sumie faktycznie ciekawe - uszkodzony przód znacznie , drzwi nic , tył nieco ...
    brak znaczków "bertone" na obu bokach auta
    uszkodzony jts , bez skóry , bez parktronika , bez kierownicy multi .
    no ale nie wiem , nie widziałem , nie znam .


    no ale sprawdzić zawsze można
    tym bardziej że kolega pisze że ma kolegów blacharzy to może i koszta naprawy będą niższe niż dla zwykłego kupca
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 11-06-2012 o 08:57








  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ostatnio oglądałem z kumplem podobnego Passata R36- rozwalony przedni błotnik, po chłodnicach i zderzakach ani śladu i rozwalony tylny, reszta bez ryski a i lampy nie ruszone.
    Ogólnie po za tym że samochód kolegi który jest za granicą i poprosił zioma o pomoc w sprzedaży to samochód (poobijał się na barierkach na autostradzie) był całkowicie roztrzaskany i przygotowany pod jakiegoś dzięcioła, lampy to był miks od 2006 do 2009, szyby tak samo,a jedne drzwi to nawet były tak przykręcone do nadwozia ze ktoś musiał kawał blachy przyspawać żeby to dobrze chodziło, miernik się nie miał skali żeby pokazać grubość
    Zresztą co będę gadał taki kraj czarodziei,w mojej okolicy słabszych nie ma, chłopaki ostatnio reanimują Passata CC, fotki dam potem

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Nie wiem, czy się opłaca - same części, rejestracja, ubezpieczenie, transport - i ze 22 pęka.
    Gdyby jeszcze wersja wyposażenia była lepsza, ale to totalny golas.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Kiedyś widziałem Peugeota 206 ze Słupcy (z tego co widzę to kolejne zagłębie komisów) który na ogłoszeniu miał nieco uszkodzony błotnik, ale na wypadkowe.net znaleźli jego prawdziwe zdjęcie powypadkowe. Wóz nie miał przodu. Byłym ostrożny z takimi niby lekko uszkodzonymi samochodami. Dlaczego jakiś Niemiec miałby tak delikatnie uszkodzony wóz sprzedać handlarzowi za jakieś 3000 euro (bo chyba handlarz nie robi tu za organizację charytatywną i musi mieć zysk)?
    Kiedyś czytałem, że często wymieniają lub klepią parę części żeby wóz wygladał atrakcyjnie,a po bliższym przyjrzeniu się to jeden wielki szrot.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156. Dobra dla mnie?
    Utworzone przez krzakk89 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 06:27
  2. czy znacie niedroga hamownie w Wawie ?
    Utworzone przez szewi w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 08:18
  3. Dobra Alfa czy nie??
    Utworzone przez DASERT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 22:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory