Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa 156, 1.9 JTD 150KM - prosba o opinie

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie Alfa 156, 1.9 JTD 150KM - prosba o opinie

    Witam, co powiecie o tym egzemplarzu ?

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-spo...C24606981.html

    vin: ZAR93200001378452 - prosba do Was o sprawdzenie, korzystam z Mac'a Apple'owego wiec na epr raczej marne szanse

  2. #2
    defx
    Gość

    Domyślnie

    Ze zdjęć wydaje się ładna, ale bardzo długo jest na allegro. Śledzę pojawiające się alfy ok kwietnia bo również takowej szukam. Ta jest cały czas tylko cena się zmienia. Widocznie musi być jakiś feler, skoro jeszcze się nie sprzedała.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał defx Zobacz post
    Ze zdjęć wydaje się ładna, ale bardzo długo jest na allegro. Śledzę pojawiające się alfy ok kwietnia bo również takowej szukam. Ta jest cały czas tylko cena się zmienia. Widocznie musi być jakiś feler, skoro jeszcze się nie sprzedała.
    Ogladalem ja w sobote z bliska i moge powiedziec, ze niemiecki wlasiciel raczej nie dbal, auto raczej sporo przejechalo, siedzenie kierowcy ma przetarcia, pod tylna wycieraczka niemaly jak dla mnie ubytek lakieru i korozja, krawedz wew. tylnego nadkola lekko powyginana, prog przy tylnych lewych drzwiach na narozniku ma starty lakier do blachy + korozja. Lakier ogolnie ma nie malo zarysowan.
    Z kolei pod maska nie bylo nic czyszczone, nie myte, sporo wysuszonych lisci.
    Skora w rzeczywstosci nie jest az tak mocno czerwona, nie jest taka 'zywa' jak wyglada na zdjeciach - raczej jak przybrudzona, lekko sprana czerwien, co mi akurat pasowalo. Opony jak dla mnie w kiepskim stanie.
    Niestety nie moglem sie przejechac, auto bez blach, nie stoi u wlasciciela, tylko u znajomego.
    Rozrzad wymieniony, widzialem rachunek.
    O ile mi wiadomo przy xenonach powinny byc spryskiwacze (?) - tutaj ich nie ma, byc moze wlasciciel w Niemczech zmienil, ale niech ktos madrzejszy potwierdzi/zaprzeczy.

    Alfa jest z lipca 2004 jak pamietam, jest to w papierach. Wszystkie szyby z wyjatkiem jednej to '04, ta jedna (prawa tylna miedzy drzwiami a klapa) jest '03.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    jak nie ma spryskiwaczy jak widać że są? to takie zaślepki na zderzaku pod lampą co z pod nich pryska płyn.To musiałeś ją słabo oglądać że ich nie zauważyłeś. A poza tym jaka cena takie auto.Ludzie cenią te alfy po 19-20 tys na spokojnie ,zadbane,sprawne i ładne więc cena za 16 za taką co jest w słabym stanie jest rozsądna.jeśli jeździ ok a tego nie wiemy. Jak ktoś nie ma kasy a chce kupić ideał to powodzenia

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Cytat Napisał longmanpl Zobacz post
    Ogladalem ja w sobote z bliska i moge powiedziec, ze niemiecki wlasiciel raczej nie dbal, auto raczej sporo przejechalo, siedzenie kierowcy ma przetarcia, pod tylna wycieraczka niemaly jak dla mnie ubytek lakieru i korozja, krawedz wew. tylnego nadkola lekko powyginana, prog przy tylnych lewych drzwiach na narozniku ma starty lakier do blachy + korozja. Lakier ogolnie ma nie malo zarysowan.
    Z kolei pod maska nie bylo nic czyszczone, nie myte, sporo wysuszonych lisci.
    Skora w rzeczywstosci nie jest az tak mocno czerwona, nie jest taka 'zywa' jak wyglada na zdjeciach - raczej jak przybrudzona, lekko sprana czerwien, co mi akurat pasowalo. Opony jak dla mnie w kiepskim stanie.
    Niestety nie moglem sie przejechac, auto bez blach, nie stoi u wlasciciela, tylko u znajomego.
    Rozrzad wymieniony, widzialem rachunek.
    O ile mi wiadomo przy xenonach powinny byc spryskiwacze (?) - tutaj ich nie ma, byc moze wlasciciel w Niemczech zmienil, ale niech ktos madrzejszy potwierdzi/zaprzeczy.

    Alfa jest z lipca 2004 jak pamietam, jest to w papierach. Wszystkie szyby z wyjatkiem jednej to '04, ta jedna (prawa tylna miedzy drzwiami a klapa) jest '03.
    Kolego oglądałem tą AR dla kolegi z Wa-wy więc:
    Jeżeli Niemiec nie dbał to podaj chociaż przykład gdzie to wnętrze miałeś zużyte ??? Podpiąłem kompa i przebieg rzeczywisty 224tys.km. Skóra w 3 miejscach uszkodzona ewidentnie od guzików na spodniach itp. Kierownica, przyciski jak i pozostałę fotele bez uwag więc gdzie to niedbalstwo !!!!!

    Ubytek pod wycieraczką ok 2cm (standard) złe odprowadzenie wody, gość nie ukrywa że tylne nadkole było uszkodzone (całość sprawdziłem czujnikiem lakieru). Uszkodzenia lakieru we wnękach to norma (rodzaj uszczelki - twarda, czasami wymieniane na gwarancji). AR nie polerowana mechanicznie.
    Pod maską wyglądała normalnie, nie picowana !!! A że liście znalazłeś na podszybiu to problem nawet śrubki nie ruszane.
    Skóra nie jest przybrudzona tylko to jej naturalny odcień.
    Co do jazdy to słabo się starałeś, jeździ pięknie, brak luzów w zawieszeniu, hamulce niezłe (klocki przód można pomysleć), nie dymi, klima sprawa jak i wszystkie elementy elektryczne w tym XENONY I SPRYSKIWACZE (są w zderzaku).
    Kolego widziałeś tylko rachunek za części od rozrządu a nie od wymiany, robił to mechanik po godzinach u którego byłem osobiście i nie wystawiał rachunku za robociznę.

    Pozdrawiam i tyle mam na temat tej AR, jeżeli szukasz super ideału to nie za taką kasę, okej.
    Ja osobiście uważam, że ktoś kto przyjedzie oglądac tą AR wróci z nią do domu.
    Jest:
    Maserati Quattroporte V

    Były:
    AR Spider 916 / Maserati Quattroporte V / Maserati 3200 GTA / AR 159 SW JTDm / AR 156 GTA / AR 159 SW 1,9 JTDm / AR GTV 3,0 V6 24V / AR 147 1,6 TS / AR 166 2,4 JTD / AR 156 SW 1,9 JTD / Lancia Lybra SW 1,9 JTD

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greciu Zobacz post
    Kolego oglądałem tą AR dla kolegi z Wa-wy więc:
    Jeżeli Niemiec nie dbał to podaj chociaż przykład gdzie to wnętrze miałeś zużyte ??? Podpiąłem kompa i przebieg rzeczywisty 224tys.km. Skóra w 3 miejscach uszkodzona ewidentnie od guzików na spodniach itp. Kierownica, przyciski jak i pozostałę fotele bez uwag więc gdzie to niedbalstwo !!!!!

    Ubytek pod wycieraczką ok 2cm (standard) złe odprowadzenie wody, gość nie ukrywa że tylne nadkole było uszkodzone (całość sprawdziłem czujnikiem lakieru). Uszkodzenia lakieru we wnękach to norma (rodzaj uszczelki - twarda, czasami wymieniane na gwarancji). AR nie polerowana mechanicznie.
    Pod maską wyglądała normalnie, nie picowana !!! A że liście znalazłeś na podszybiu to problem nawet śrubki nie ruszane.
    Skóra nie jest przybrudzona tylko to jej naturalny odcień.
    Co do jazdy to słabo się starałeś, jeździ pięknie, brak luzów w zawieszeniu, hamulce niezłe (klocki przód można pomysleć), nie dymi, klima sprawa jak i wszystkie elementy elektryczne w tym XENONY I SPRYSKIWACZE (są w zderzaku).
    Kolego widziałeś tylko rachunek za części od rozrządu a nie od wymiany, robił to mechanik po godzinach u którego byłem osobiście i nie wystawiał rachunku za robociznę.

    Pozdrawiam i tyle mam na temat tej AR, jeżeli szukasz super ideału to nie za taką kasę, okej.
    Ja osobiście uważam, że ktoś kto przyjedzie oglądac tą AR wróci z nią do domu.
    Kolego,
    nie pisalem przeciez ze ta Alfa jest be, fuj i nic z niej nie bedzie. Nie szukam idealu za takie pieniadze, napisalem jedynie swoje spostrzezenia, bez negatywnych odczuc.
    Wyglad pod maska i liscie to dla mnie nie problem, akurat to dziala in plus, odcien skory jaki jest, rowniez mi odpowiada o czym z reszta napisalem - nie napisalem, ze skora jest przybrudzona a tylko tak wyglada, o jej kolorze nie pisalem w wymiarze negatywnym, a czysto informacyjnym. Co do przetarc - dla jedngo to norma, dla innego zaniedbanie (o gustach sie nie dyskutuje ), wiec peace
    Chcialem sie przejechac, ale jak napisalem auto nie stoi/nie stalo u wlasciciela tylko u jego znajomego (na chodniku przy glownej drodze), wiec zdjecia nie pokazuja aktualnego miejsca postoju auta. Wlasciciel nie mogl przyjechac (w Jarocinie bylem niestety krotko), natomiast znajomy nie byl chetny do przejazdzki bez tablic. Braku przejazdzki zaluje. Owy znajomy tez nic nie mowil, ze nadkole bylo uszkodzone, stwierdzil ze tego nie wie, ale VIN mi podal.
    Co do spryskiwaczy, to wczesniej nie zwracalem na to zbytnio uwagi, nie weryfikowalem jak wylgadaja spryskiwacze w Alfie (szukam od niedawna), wiec te 'zaslepki' uznalem jako ich brak.

Podobne wątki

  1. Prosba o opinie na temat silnika jts 2.0 w Alfa Romeo GT
    Utworzone przez Karol11 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-09-2020, 10:40
  2. Alfa 147, 1.9 JTD 115KM - prosba o opinie
    Utworzone przez longmanpl w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 22:30
  3. Alfa 147 1.6 w benzynie - prosba o opinie
    Utworzone przez longmanpl w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 11:18
  4. 156-ki. Prosba o opinie
    Utworzone przez longmanpl w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 18:27
  5. zakup Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 150km 2006r - proszę o opinie
    Utworzone przez emperror84 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 12:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory