Strona 1 z 37 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 363

Temat: [UWAGA!] Samochody z ogłoszeń - powypadkowe, po korektach liczników

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie [UWAGA!] Samochody z ogłoszeń - powypadkowe, po korektach liczników

    Witam,

    Wzorem Forum Forda, zakładam temat, który w przyszłości (mam nadzieję) ułatwi wielu naszym przyszłym i obecnym Alfaholikom, poszukiwania swojej wymarzonej Belli.

    Założenie tematu jest proste:

    Znalazłeś jakieś ogłoszenie z niejasnościami ?

    Byłeś na miejscu, oglądałeś samochód i coś jest nie tak?

    Masz dowody, że dane auto jest: powypadkowe / po korekcie licznika / od nieuczciwego sprzedawcy etc.

    Zamieść to tutaj i pomóż kolegom ustrzec się od nieudanego zakupu

    W praktyce powinno wyglądać to tak:

    - zdjęcia auta wrzucamy na serwer (ogłoszenie znika i link się przedawnia)
    - podajemy nr VIN (o ile takowy posiadamy)
    - zamieszczamy dowody na nieścisłości (link do licytacji, link do zdjęć sprzed wypadku etc.)

    Wzorem jest temat na http://forum.fordclubpolska.org - nie ukrywam, że przed zakupem Belli wahałem się między Mondeo i 159, a ten temat pomógł mi bardzo : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=139266

    Wspólnie możemy stworzyć świetną bazę informacji i przyczynić się do powiększenia grona zadowolonych użytkowników Alf



    EDIT

    BARDZO PROSIŁBYM O SKRUPULATNĄ MODERACJĘ TEGO TEMATU - JEST SZANSA NA STWORZENIE CZEGOŚ BARDZO POŻYTECZNEGO ! DARUJMY SOBIE WŁASNE PRZEMYŚLENIA ROZMYWAJĄCE TEMAT. MAM NADZIEJĘ, ŻE TAKIE POSTY BĘDĄ PRZEZ ADMINÓW USUWANE.


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mar0s ; 23-12-2012 o 00:47

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Dobra coś ode mnie
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-2-4...C25039704.html
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-2-4...C26539852.html

    Nie polecam, gość typowa handlarzyna, auto można znaleźć na dwóch ogłoszeniach przed Biedronką i w Komisie, dwa ogłoszenia dwie różne ceny. W komisie jak w chlywie, pełno aut, wszystko zapuszczone i zastane, sam komisant nie skłonny do rozmów,w sumie nic o autach na placu nie wie, mieszkam na przeciwko więc służę pomocą.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolin Zobacz post
    Dobra coś ode mnie
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-2-4...C25039704.html
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-2-4...C26539852.html

    Nie polecam, gość typowa handlarzyna, auto można znaleźć na dwóch ogłoszeniach przed Biedronką i w Komisie, dwa ogłoszenia dwie różne ceny. W komisie jak w chlywie, pełno aut, wszystko zapuszczone i zastane, sam komisant nie skłonny do rozmów,w sumie nic o autach na placu nie wie, mieszkam na przeciwko więc służę pomocą.
    Ta z niższa cena ma 12tyś wyświetlen a droższa tylko 276 więc pewnie coś dłubną przy niej albo podniósł bo cena niższa niż rynkowa i nikt się nie chciał skusić ):
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Wywalone przednie poduszki a w ogłoszeniu "Samochód sprowadzony. Uszkodzony był wahacz, który wymieniony jest na nowy. Technicznie samochód w bardzo dobrym stanie." - chyba coś więcej było uszkodzone bo od uszkodzonego wahacza nie wywala poduszek.
    Panowie - bo zrobicie z tematu kolejny śmietnik z tysiącami nic nie wnoszących uwag.
    Tak jak pisał założyciel tematu - widziałeś - opisujesz. Komentarze można naprawdę sobie darować. Konkrety, kawa na ławę, jak najmniej lania wody.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    był: opel astra h, jest bella 159 8v
    Postów
    18

    Domyślnie

    no i chyba chodziło też o wrzucanie fotek na serwer, bo tak za 2 tygodnie aukcja wygaśnie i nikt z opisu nie skorzysta...

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar nico
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Panowie - bo zrobicie z tematu kolejny śmietnik z tysiącami nic nie wnoszących uwag.
    Tak jak pisał założyciel tematu - widziałeś - opisujesz. Komentarze można naprawdę sobie darować. Konkrety, kawa na ławę, jak najmniej lania wody.
    Dokładnie, też byłem na wspomnianym forum forda i śledziłem wątek. Niestety czasem wpadały posty, gdzie ktoś oceniał na "widzi mi się". Nie o to chodzi, chodzi o udokumentowane próby przekrętów.
    pzdr
    nico

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szczepan Zobacz post
    Jak dla mnie temat bez sensu.. znam paru znawców co przyjeżdzało po auta i wymyślali nie wiadomo co, żeby zejść z ceny... Dla mnie nie ma to sensu, bo zaraz się zacznie.. bezpodstawne oskarżenia, straszenie sądami i inne bzdury. Nie jest to dobry pomysł jak dla mnie, ale jak pociągniecie wątek będę się przyglądał

    Jak "pociągniemy" ten wątek to zależy tylko od nas - forumowiczów.

    Zanim skrytykujecie pomysł, jego formę etc. proponuję przeglądnąć TEMAT WRZUCONY W PIERWSZYM POŚCIE - temat z forum forda. Potem niech mi ktoś powie, że taka "baza" jest bez sensu...

    Lepsze to niż stek tematów "zakupowych" w których ludzie oceniają auta na podstawie zdjęć z otomoto Jak się ktoś przejedzie, zobaczy, poklepie furkę to już jest to jakiś kapitał wiedzy, lepszy niż doszukiwanie się ubytków lakieru na fotkach z allegro...


    Pozdrawiam

  8. #8
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    EDIT

    BARDZO PROSIŁBYM O SKRUPULATNĄ MODERACJĘ TEGO TEMATU - JEST SZANSA NA STWORZENIE CZEGOŚ BARDZO POŻYTECZNEGO ! DARUJMY SOBIE WŁASNE PRZEMYŚLENIA ROZMYWAJĄCE TEMAT. MAM NADZIEJĘ, ŻE TAKIE POSTY BĘDĄ PRZEZ ADMINÓW USUWANE.


    Pozdrawiam
    No to spróbujmy coś z tego zrobić.

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    Witajcie !

    Na wstępie zaznaczam, że wyjątkowym znawcą nie jestem. Napiszę, co widziałem i co jest wg. mnie nie tak.

    OSTRZEGAM przed wycieczką po to auto:

    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-15...950764289.html

    TABLICE: KR3540R / KR 3540R /
    TELEFON KONTAKTOWY: 516309673

    Gość przez telefon świetnie ubarwia. Mówię, że mam 600km w obie strony, więc chciałbym wiedzieć wszystko szczerze ... "Technicznie igła"; "spód igła"; "tylko górne wahacze do wymiany"; "bezwypadkowa; nawet pasa nie malowałem, żeby było widać, że nie walona"

    Przebieg 145000km … Może i tak … Nie sprawdzałem.

    Zajeżdżam na miejsce (warsztat wulkanizacyjny) ... stamtąd jego znajomy prowadzi nas samochodem do warsztatu blacharsko-lakierniczego, gdzie stała AR... Tam okazuje się, że "brat potrzebuje kasy, bo dziecko w drodze" i że jeszcze "klima nie działa... coś z elektroniką musiałbyś zobaczyć". ( Właściciel natomiast twierdzi później, że kasa potrzebna mu na rozbudowę warsztatu, a to "kupiłem za 4tysie, dołożyłem 14, ale potrzebuję kasy, bo widzisz k**** ... trochę sprzętu muszę dokupić" )

    Obejrzałem i wizual z zewnątrz ok poza pęknięciami lakieru na styku progów z nadwoziem - "robiłem to masą, a później lakier, ale to tylko w tym miejscu" ... Dziś tylko w tym, jutro w innym ... Na moje pytanie, co w syt. kiedy miałbym sobie to poprawić... Jaki to lakier ? - "Lakier Subaru BLA BLA BLA" To akurat możliwe.
    Nawet nawet to wygląda (lekko doregulować tylko tylny zderzak z prawej).

    Przednia prawa lampa z połamanymi zaczepami i pęknięta (w późniejszej rozmowie właśc. twierdzi, że kupił je za 900zł i jedna "upadła mu przy montażu")

    Auto wg. niego bezwypadkowe ( "dlatego jak malowałem, nie malowałem tego pasa z przodu, żeby było widać, że nie walona" ). Co ciekawe na miejscu zastaje się auto, które ma szybę w drzwiach kierowcy z roku 2002, przednią z 2012, a lewa podłużnica pokryta jakimś a'la barankiem ukrywającym nierówności, co nieco podmalowane minią (pędzlem). Przedni lewy błotnik też nie jest idealnie spasowany. Nie zapominajmy, że "auto jest świeżo malowane" (brat właściciel i brat lakiernik niestety mają rozbieżne zdania co do świeżości Jeden twierdzi, że dobry rok temu ją malował, drugi zaś, że niecałe pół roku temu).

    Przednia szyba wymieniona, bo "była wycinana do malowania dachu i mi pękła".

    Poducha po wystrzale (nawet nie wiem, czy tam była – świeciła się kontrolka), są nawet ślady na kokpicie – pęknięcie nad nią.

    Szyba drzwi pasażera 'wyjeżdża' przy podnoszeniu - coś z prowadnicami.

    Warto wspomnieć, że wycieraczki nawet na najwyższym biegu chodziły jakby chciały a nie mogły – szyby podobnie.

    Chciałem podjechać na zbieżność ... zaproponował mi jakiś warsztat, który mimo późnej wg. nich godziny (16.30) pewnie będzie otwarty. Pojechałem tam z kolegą właśc. na oparach (jakieś 1,5-2km) (w międzyczasie dziewczyna i znajomi, z którymi byłem, słyszeli, że właśc. dzwoni do warsztatu, że my przyjedziemy) ... Auto zgasło, bo skończył się gaz i Pb ... Telefon do właśc., który przysyła innego kolegą z 3'ema litrami paliwa.
    (Problem z otwieraniem klapki - dźwignia od bagażnika i wlewu lata - przydaje się karta bankomatowa. Korek wlewu ukazuje się po magicznym podważeniu kartą z chipem )

    Auto odpala... idę zapytać, ile $$$ za sprawdzenie zbieżności ? "120, ale dzisiaj tego nie zrobimy. Dopiero za tydzień gdzieś" ... "Ale ja nie chcę ustawiać, tylko sprawdzić ... 120 ? Zresztą... za tydzień mnie nie ratuje, bo po auto przyjechałem 300km... Trudno...".
    Odchodzę, odjeżdżam z zastrzeżeniem "nie deptaj, żeby się paliwo nie skończyło".

    ŚMIECH NA SALI ! Żeby nie zalać gazu i benzyny za 20-30zł, to są JAJA. Do stacji benz. bym nie dojechał nawet. Nie mogłem nawet zostawić auta, żeby silnik się rozgrzał, "bo paliwo się skończy i nawet nie przestawię".

    Zawieszenie: miały być tylko górne wahacze. Szczerze mówiąc nie wierzę w to … za bardzo wszystko tłukło (ale jeździłem niewiele – łącznie ok. 4km i to na drodze, gdzie nie szło sprawdzić zawieszenia; ale nie miałem wyboru – paliwo było wyliczone )

    Z pierdół: zewnętrzna klamka drzwi tylnych złamana, brak ogranicznika drzwi pasażera, kierunek w błotniku lata, brak pokrywy silnika, nie odskakuje rączka od maski przód (nie mógł jej zamknąć przez dłuższy czas… po tym jak było kilka nieudanych prób odpalenia, bo akumulator nie był dokręcony), popielniczka jak z kotłowni, jakaś wypalona dziura na fotelu.

    Oprócz tego po przymocowaniu błotników przednich i skręceniu, śruby pomalowane pędzlem (błotnik też upaprali), pas przedni i maska od spodu białe-kremowe, czyli nie lakierowane „bo bezwypadkowe jest, to nie chcieliśmy, żeby ktoś nam później coś wmawiał, że klepane”, zawiasy maski ‘pędzlowane’.

    Spód był zrobiony – to fakt. Wspawanych kilka łatek, ale nawet dokładnie się nie przyglądałem widząc, jak wygląda reszta.

    Hamulce miały być „igła” … i były … na jednej osi … na drugiej … nooooo na drugiej nie były igła – tyle powiem …

    Czekałem po przyjeździe do gościa przed jego warsztatem ładny kawałek czasu na mrozie (i nie było to 5 czy 10 minut …). Widział, ale chyba średnio się zainteresował… Ale rozumiem… Był zajęty, a skoro przyjechałem 300km w jedną, to i poczekać mogę.

    W końcu przyszedł i kiedy zacząłem pytać, czemu mnie zrobił w … ‘człona’ … odrzekł: „A o czym Ci nie powiedziałem ?” …

    BEZWYPADEK nie miałby tylu kombinacji … znawcą nie jestem, oczerniać nie chcę… Ale szyba w drzwiach kierowcy 2002 (auto 1998), przednia 2012, błotnik nie do końca spasowany, podłużnica podejrzana, rozmowa, w której powiedział gościowi z tej stacji, że my jedziemy … - podejrzane ‘lekko’

    KLIMATYZACJA… „no tak… o tym Ci nie powiedziałem, bo zapomniałem”

    KASETA LEWARKA też rozd00pczona, ale „kolega mi mówił, że wszystkie Alfy tak mają” … Odparłem, że miałem 5 i w żadnej takiego czegoś nie było. Odpowiedź na bezczelnego: „A ja mam jedną i u mnie tak jest”

    SZYBA ‘wyjeżdża’, KLAMKA tył do wymiany, POKRYWA SILNIKA – brak, OGRANICZNIKA DRZWI brak itp. itd.

    - „I co Ty na to ? … ja rozumiem, że włożyłeś w to auto kasę, ale oszukałeś mnie wiedząc, że muszę wydać ~400zł na podróż do Ciebie”

    - „Nie wiem. Ja 50zł nawet nie spuszczę, bo mnie kosztowała –powiem ci szczerze- 4000zł zakup i 14000zł w nią włożyłem”

    Odwróciłem się, zapakowałem do auta i odjazd… Po przejechaniu ok. 15km przychodzi sms: „JAK CHCESZ, TO ZA 6000 CI JĄ ODDAM” … Oddzwoniłem nieco nakręcony, obiecując, że zareklamuję jego perełkę … Niestety nie wiem, czy o tym wie, ponieważ nie zwróciłem uwagi, w którym momencie się wyłączył.


    Nie wiem, czy opisałem wszystko, ale chyba tak.

    Jedyne czego żałuję to to, że nie poprosiłem naszego formowego Kolegi – Tomka (Tomek_KRK) o sprawdzenie tej sztuki, bo miał do niej blisko (być może i coś o niej wiedział) … ale napaliłem się i wyszło jak wyszło …

    PS. Tomek – mijałem po drodze komis, w którym stała masa włoskich furek… Aż w szoku byłem Po chwili dopiero zobaczyłem napis: AUTKA.PL i zajarzyłem

    - - - Updated - - -











    Cena w chwili obecnej to 6500zł ...

    - - - Updated - - -

    Auto zarejestrowane w kraju, nawet "ze świeżym rozrządem" - jakoś bałbym się w to uwierzyć na słowo po tym wszystkim.
    Ostatnio edytowane przez Barus91 ; 20-01-2013 o 22:53

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Do postu powyżej dołączam zdjęcia opisanego samochodu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alfa1.jpeg
Wyświetleń:	390
Rozmiar:	92.8 KB
ID:	83453Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa2.jpeg
Wyświetleń:	329
Rozmiar:	61.7 KB
ID:	83454Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa3.jpeg
Wyświetleń:	714
Rozmiar:	107.8 KB
ID:	83455Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa4.jpeg
Wyświetleń:	387
Rozmiar:	32.5 KB
ID:	83456Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa5.jpeg
Wyświetleń:	400
Rozmiar:	68.9 KB
ID:	83457'

    Zdjęcia pochodzą z ogłoszenia.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [UWAGA!] Samochody z ogłoszeń - powypadkowe, po korektach liczników
    Utworzone przez mar0s w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 13:50
  2. UWAGA UWAGA!!! Mój własny film o mojej 145-ce
    Utworzone przez kiler w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2007, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory