Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 102

Temat: Alfa Romeo Brera 3.2JTS Q4 Warszawa

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Bo to jest całkowicie nie praktyczny samochód, wielbiciele strzałów z pod świateł obejdą się smakiem (3.2 oraz 1.75 jeszcze jakoś ujdą), przestrzeń dla pasażerów nie gwarantuje komfortowych warunków podróży dla wszystkich pasażerów i można byłoby tak wyliczać. Każdy normalny i racjonalnie myślący człowiek wybrał by pewnie coś co na papierze ma lepsze osiągi. No właśnie, ale jest to Alfa i nie chcę tu robić jakiegoś sanktuarium - po prostu, jeżeli samochód Ci się podoba i przymkniesz oko na koszty to nie zastanawiaj się dwa razy, jest jedno życie i trzeba z niego czerpać całymi garściami bo później może być za późno...
    Amen

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    wydaje mi się ze ktoś ta brera już ogladal i rzeczywiście wyszlo ze jest bezwypadkowa ale tez ktoś wynalazł ze oryginalnie na niemieckim Ebayu miała 160k przebiegu oryginalnie i była sprzedana z haslem motor shade co oznacza pewnie problemy z lancuchem rozrządu. Poszukaj na forum, może odnajdziesz, ja teraz nie mam czasu bo wlasnie wyjezdzam a na komórce nie chce mi się szukac, bo niewygodnie a nie biore ze sobą laptopa
    Tak tak, to ja ją wytropiłem i analizowałem. Był nawet wątek, ale większość postów poleciała przy okazji awarii forum.

    Nie byłem z nią u Tomka, ale jestem zaintrygowany w jakim jest stanie, więc jeśli się wybierzesz, to koniecznie się pochwal.

    W Niemczech miała 165kkm bodajże i check'a z łańcuchem. Może być łańcuch, może być czujnik (różnica w cenie naprawy to lekko licząc 10:1). Bez ostatecznej diagnozy - nie odważyłbym się kupić.

    Sprzedający robi Cię lekko w konia, z tą nagłą koniecznością sprzedaży, bo, gdy pierwszy raz wystawił był grudzień - zadzwoniłem do niego wtedy i była podobno sprowadzona pod koniec listopada. Więc nie 2 miesiące. A i ten jego przyjaciel nazywa się "ebay.de".

    Aaa, i nie daj się zwodzić, że to takie caaałkie ogłoszenie prywatne - sprzedający miał przez ostatnie kilka miesięcy jeszcze chyba 3 czy 4 inne samochody w sprzedaży. Smarta, 2 Chevy i chyba jeszcze coś. Co ciekawe - wszystko poza smartem miało przebiegi prawie 100kkm. Więc nie jest to komis, ale często zagląda do Rzeszy.

    Alfa ciągle (i w grudniu, i na fotkach spod Lidla na Bemowie) na niemieckich blachach, niezapłacona akcyza (18,6%), pamiętaj o tym. Gdy ją widziałem na żywo (grudzień) stała pod blokiem na Kazubów 4 czy 6, więc jak chcesz zrobić cichy rekonesans to tam bym szukał.
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 25-02-2014 o 23:52

  3. #13
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Może kiedyś Alfa
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dzięki wielkie! Szukałem sam historii auta gdzieś w google jednak nic nie znalazłem, dobrze że napisałem na forum.
    Człowiek naprawdę dobrze ściemnia, w ogłoszeniu napisane że kraj rejestracji- polska, tylko że blachy zamazane.
    Naprawdę dobra robota chłopaki, dobre piwo się należy!

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Zawsze można podjechać, wyłożyć kawę na ławę i zbić porządnie cenę.

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie należy tej Alfy skreślać. Być świadomym wad, ale nie skreślać. A opinia Tomka Twardowskiego może być świetnym argumentem przy negocjacjach ceny. Gość kupił ją za te 6k Ojro, więc pewnie poniżej tego zejść nie będzie chciał.

  6. #16
    Użytkownik Ogier Avatar lizard
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    lodz
    Auto
    alfa romeo gt 1.9 jak i 147 1.9 jtdm BRERA 3.2 MITO 1.4 155 km
    Postów
    162

    Domyślnie

    jesli by interesowala cie srebna strzala z polskiego salonu z pewnym przebiegiem nie przekraczajacym 100 tys nie malowanym zadnym elementem zapraszam do mnie.....a jesli ci sie marzy czerwony kolor i kot w worku to szukaj szczescia na otomoto

    wolalem brzydkie kaczatko niz wytapetowana lalunie (-=

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Hej wrocilem,
    Jak widac kwestia sie wyjasnila, wziawszy pod uwage wszystkie przytoczone wyzej argumenty to jak widac zadna okazja, bo po oplatach i ewentualnych naprawach wyjdzie ze brera z ropie 2.0 jest niewiele drozsza a mniej problematyczna.
    Zreszta tutaj pokazuje sie problem aut z 3.2 jts czy 2.4 w ropie. Sa to jednostki ktore wymagaja odpowiedniego poziomu dofinansowania jak na segment premium przystalo. Ogolnie AR jest relatywnie tania w zakupie, ale jak cos sie popsuje to ceny w segmencie premium sa zblizone wiec nie specjalnie idzie nic po taniosci zalatwic, bo to nie tedy droga. A jak budzet sie konczy to zaczyna sie druciarstwo a jak to sie ostatecznie konczy to wiemy

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Wiesz, ja to trochę inaczej widzę... Wydaje mi się, że każdy powinien na początek określić jaki rodzaj paliwa go interesuje. Myślę, że jak ktoś rozważa 2.4 to nie wybierze 3.2, chociażby-nie-wiem-co. I tak samo vice versa. Rozumiem, że można podchodzić elastycznie do konkretnej wersji (przykład nie bazowany na Brerze, tylko na 159) - np. 1.9 8v i 16v, albo 2.0 i 2.4, analogicznie w "beni", ale rodzaj paliwa jest dość kluczowy.

    A nakłady, no coż. Nie można o tym zapominać. Zakup samochodu to dopiero połowa sukcesu/wydatkow, potem trzeba o niego zadbać. Dlatego nie popieram pomysłów w stylu "uzbierałem 24000 zł, max 25000 zł, to znajdźcie mi ładną 159, tylko, żeby nie trzeba było w niej nic robić". Żadna sztuka kupić samochód za wszystkie oszczędności, a potem kupować używane klocki.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Sprzedawca ukrył VIN i nie oferuje już zwrotu kosztów podróży i pysznego obiadu
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-brera-3...C32443463.html

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Dokładnie...

    Ale nadal nasz "prywatny sprzedający" ma w ofercie Smarta, pewnie też sprzedaje, bo 1 - żona (za mały?) i 2 - łódka (brak haka). Ah, te zakupy pod wpływem emocji - i już ma 2 nietrafione samochody. A może przy Smarcie jest inna bajeczka.

    http://otomoto.pl/smart-fortwo-passion-C32428351.html

Podobne wątki

  1. Brera 2.2JTS Sosnowiec
    Utworzone przez szyszu w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 18:07
  2. Alfa Romeo Brera Warszawa od pierwszego właściciela
    Utworzone przez mnd017 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-04-2015, 00:40
  3. [Brera]Alfa Romeo Brera 2.2JTS warto kupić?
    Utworzone przez leon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 14:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory