Strona 456 z 501 PierwszyPierwszy ... 356406446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,551 do 4,560 z 5008

Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #4551
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Giulietta
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruś1 Zobacz post
    Wyraźnie droższa, ale po lifcie, malutki przebieg i TCT jak chciałeś. Jakbym dokładnie takiej nie miał, to bym już dzwonił ;-)

    [

    P.S. Z tekstu wynika, że tylko 200 sztuk było na Polskę tego modelu. Czy to prawda?
    Wydaje mi się że z tymi 200 sztukami to raczej naciągane, Veloce można było normalnie zamówić z 1.75 TBi ale i z Dieslem

  2. #4552
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Nie chciałbym przekroczyć budżetu 60k. Na roczniku mi specjalnie nie zależy, nie musi być poliftowa, ważne żeby jakaś nietuzinkowa wersja :p

  3. #4553
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Sprzedaje swoją i dla Alfaholików za okazyjne 7000Euro mogę oddać. Takiej wersji mało jest na rynku dostępnych w takim stanie.
    https://www.autoscout24.nl/aanbod/al...hId=-521890007
    https://www.marktplaats.nl/plaats/m1...reviousPage=lr
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 17-05-2021 o 19:19
    2010 Giulietta 1.4 TB progression + dodatki + SAVALI tuning 144KM / 257Nm

    2014 Giulietta 2.0 JTDM 175KM TCT Exlusive + (sportiva QV, premium, pakiet wlokna weglowego, dodatkowe spoilery)

  4. #4554
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM TCT
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich Alfaholików.
    Planuję zakup używanego samochodu. Od pewnego czasu moje myśli kręcą się wyłącznie wokół Giulietty. Typowe objawy zakochania. Mój budżet jest dość skromny, na zakup samochodu przeznaczyłem ok. 33 tys. zł. Codziennie sprawdzam portale ogłoszeniowe i liczba ofert jest niestety bardzo uboga. Szukam czegoś z benzynowym silnikiem 120-170 KM, w wersji Distinctive lub wyższej. Rodzaj skrzyni biegów jest dla mnie obojętny, nie mam wymagań kolorystycznych. Zdaję sobie sprawę, że w moim budżecie będzie o to ciężko, ale skórzana tapicerka w połączeniu z panoramicznym dachem to spełnienie marzeń
    Przede wszystkim zależy mi na zadbanym samochodzie w dobrym stanie technicznym, akceptuję zarysowania i otarcia parkingowe, nie rozważam zakupu samochodu pokolizyjnego/powypadkowego. Z zakupem mi się bardzo nie spieszy, mam ok. 3 miesięcy na zakup. Jeśli ktoś planuje sprzedaż lub wie o jakiejś perełce będę wdzięczny za informację lub ofertę. Obiecuję, że dobrze zatroszczę o nowy nabytek
    Pozdrawiam

  5. #4555
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Audi A4 B5
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlotek Zobacz post
    Witam wszystkich Alfaholików.
    Planuję zakup używanego samochodu. Od pewnego czasu moje myśli kręcą się wyłącznie wokół Giulietty. Typowe objawy zakochania. Mój budżet jest dość skromny, na zakup samochodu przeznaczyłem ok. 33 tys. zł. Codziennie sprawdzam portale ogłoszeniowe i liczba ofert jest niestety bardzo uboga. Szukam czegoś z benzynowym silnikiem 120-170 KM, w wersji Distinctive lub wyższej. Rodzaj skrzyni biegów jest dla mnie obojętny, nie mam wymagań kolorystycznych. Zdaję sobie sprawę, że w moim budżecie będzie o to ciężko, ale skórzana tapicerka w połączeniu z panoramicznym dachem to spełnienie marzeń
    Przede wszystkim zależy mi na zadbanym samochodzie w dobrym stanie technicznym, akceptuję zarysowania i otarcia parkingowe, nie rozważam zakupu samochodu pokolizyjnego/powypadkowego. Z zakupem mi się bardzo nie spieszy, mam ok. 3 miesięcy na zakup. Jeśli ktoś planuje sprzedaż lub wie o jakiejś perełce będę wdzięczny za informację lub ofertę. Obiecuję, że dobrze zatroszczę o nowy nabytek
    Pozdrawiam
    W sumie podobnie jak
    Tak z ciekawości spytam: czy uważacie, że jest w ogóle realne dostanie Julki QV 1.75 TBi z początku produkcji (2010r) za ~35k?
    Czy raczej w takiej cenie to tylko proszenie się o kłopoty i lepiej poprzestać i poszukać 1.4 TB MA 170 KM?

  6. #4556
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Obie odpowiedzi są poprawne

  7. #4557
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlotek Zobacz post
    (...) Mój budżet jest dość skromny, na zakup samochodu przeznaczyłem ok. 33 tys. zł. (...) Szukam czegoś z benzynowym silnikiem 120-170 KM, w wersji Distinctive lub wyższej. (...) Przede wszystkim zależy mi na zadbanym samochodzie w dobrym stanie technicznym, akceptuję zarysowania i otarcia parkingowe, nie rozważam zakupu samochodu pokolizyjnego/powypadkowego.
    Giuliettę Distinctive 1.4 MA 170 z 2012 roku i przebiegiem 90 tys. km ubezpieczyciel w AC wycenia na 38 tys. (nie znając tak naprawdę jej rzeczywistej kondycji technicznej). Więc jeżeli ktoś sprzedaje takie auto za 33 tys. to na pewno nie jest to zadbany, bezwypadkowy egzemplarz od pierwszego właściciela. Jakbym miał oddać moją za cenę niższą niż suma ubezpieczenia (tak wiem, po szkodzie będą zaniżać wartość, chociaż i na to są czasem zabezpieczenia w polisie), to chyba bardzie opłacałoby się ją rozbić niż sprzedać

  8. #4558
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    W poszukiwaniu Giulietty
    Postów
    2

    Domyślnie

    Mam dokładnie to samo, też jestem na etapie szukania Giulietty w benzynie do około 33 000 zł skłaniam się raczej ku wersji 120 KM z racji, że trochę się boję awarii MultiAir. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - w ogłoszeniach dochodzi sporo takich ogłoszeń w cenach 24-26 tys. zł. i nie bardzo wiem czego się spodziewać. Czy faktycznie jest to totalny szrot czy po prostu ktoś źle wycenia Alfę. Z drugiej strony gdyby kupić sporo taniej byłoby sporo nadwyżki budżetu, żeby ją doprowadzić do stanu bardzo dobrego (zakładam że nie była składana z 3 tylko ma usterki mechaniczne lub do poprawek blacharskich). Pozdrawiam

  9. #4559
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Audi A4 B5
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrykrz Zobacz post
    Mam dokładnie to samo, też jestem na etapie szukania Giulietty w benzynie do około 33 000 zł skłaniam się raczej ku wersji 120 KM z racji, że trochę się boję awarii MultiAir. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - w ogłoszeniach dochodzi sporo takich ogłoszeń w cenach 24-26 tys. zł. i nie bardzo wiem czego się spodziewać. Czy faktycznie jest to totalny szrot czy po prostu ktoś źle wycenia Alfę. Z drugiej strony gdyby kupić sporo taniej byłoby sporo nadwyżki budżetu, żeby ją doprowadzić do stanu bardzo dobrego (zakładam że nie była składana z 3 tylko ma usterki mechaniczne lub do poprawek blacharskich). Pozdrawiam
    Sam nie jestem specem i będzie to dopiero moja pierwsza alfa ale z tego co podpytywałem ludzi, to sam MultiAir nie jest na tyle straszny by przekreślać opcje zakupu z tym modelem silnika.
    W najgorszym wypadku musisz wliczyć w koszty zakupu samochodu dodatkowe 3-4k na wymiane tego modułu, po czym masz spokój na kolejne 100-150 tys. km. (zakładając, że będziesz przestrzegał interwałów wymiany oleju na poziomie 10-15 tys. km)

    Pytanie czy wzrost mocy względem 1.4 T-Jet będzie dla Ciebie wart poświecenia dodatkowej uwagi na utrzymanie MultiAir w dobrym stanie?
    Z tego co pamiętam to do 1.4 T-Jet łatwiej założysz LPG (łatwiej o pasującą instalacje), a jak masz chętke na wyciśniecie wiecej z tego silnika, to można pobawić się w tuning i kupić zestaw turbo TD04, downpipe, wtryski z opla corsy OPC, większy Intercooler, ewentualnie wałki rozrządu z silnika wolnossącego i ponoć taki zestaw ma potencjał na ponad 200 KM.

    Jako, że tuningowiec ze mnie żaden to zdecydowałem się poprzestać na tym 1.4 TB MultiAir i 170 KM.
    Ostatnio edytowane przez Jacky ; 24-05-2021 o 23:27

  10. #4560
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    W poszukiwaniu Giulietty
    Postów
    2

    Domyślnie

    Hmm, może też opcją wartą przemyślenia byłoby kupienie z uszkodzonym modułem, ale w niższej cenie np. za te 26 000 zł i po prostu zrobienie tego modułu - mamy wtedy pewność że któregoś pięknego dnia nam nie padnie albo zacznie dawać objawy uszkodzenia. Dlatego całkiem nie odrzucam MultiAir. Gazu nie zamierzam montować, dlatego dla mnie bez różnicy czy silnik dobrze go znosi. Co do T-Jet to podobno pancerna jednostka, jechałem jedną na oględzinach z tym silnikiem to na deficyt mocy raczej nie można było narzekać, przyspieszała całkiem przyzwoicie.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory