Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 106

Temat: Alfa 156 GTA

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#e2aa8b19f4

    Co jest przy niej do zrobienia? Jak wygladą podłoga i miejsca w, których robileś wyprawki? Które elementy malowałeś?Jak oceniasz kondycję silnika i pozostałych podzespołow? Jakie elementy wymagają dopieszczenia?
    Podłoga petarda - zero korozji. Poprawki lakiernicze były robione w klasycznych dla GTA miejscach - ranty błotników, tylna klapa, były też trochę zmęczone życiem zderzaki, szczególnie przedni. Wszystkie elementy przed lakierowaniem obfotografowałem, żeby nie było później niedomówień. Silnik - pracuje tak jak ma pracować, więc na razie nie widziałem potrzeby, żeby go rozbierać na części pierwsze. Dostał nowy rozrząd kompletny z pompą, nowy olej i filtry i ma się dobrze. Auto miało uszkodzoną obudowę skrzyni i dyfer. Dyfer poszedł nowy - Q2, obudowa skrzyni wymieniona, mechanizmy wewnętrzne skrzyni - były całe, więc zostały. Zawieszenie - NIC do roboty. Wymieniłem przednie wahacze, bo miały już luzy, obejmy i łączniki stabilizatora przedniego. Teraz auto ma jeszcze w pełni odnowione felgi, bo stare miały już sporo rys. Co wymaga dopieszczenia - nakładki progowe są przy tylnych błotnikach nieco wypiaskowane. Na progach po otwarciu drzwi widać obtarty od uszczelek lakier. Te rzeczy będą robione w najbliższej przyszłości, jak się odrobię z drugą GTA Wnętrze kompletne, nic nie połamane, nie poniszczone, nic nie trzeszczy, nie stuka, generalnie auto jeździ praktycznie wzorowo. Odnowione przednie lampy. Nowe sprzęgło - założyłem przy okazji składania skrzyni, bo stare mi się po prostu nie podobało "na oko", a nie chciałem drugi raz targać skrzyni z auta. Wycieków zero.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Kurde sam już nie wiem. Rozum podpowiada żeby zostawić 159 a serce jest za GTA. Dzisiaj odbyłem dyskusje z żonką i uświadomiła mnie że włożyłem ponad 10tys aby doprowadzić belle do porządku. Najbardziej martwi mnie przedni zawias 156 który szybko się wybija i ewentualna korozja.Zawsze mam dystans do aut.Niby wszystko dobrze na pierwszy rzut oka a po chwili otwiera sie skarbonka.Ehh.. sam nie wiem.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    Kurde sam już nie wiem. Rozum podpowiada żeby zostawić 159 a serce jest za GTA. Dzisiaj odbyłem dyskusje z żonką i uświadomiła mnie że włożyłem ponad 10tys aby doprowadzić belle do porządku. Najbardziej martwi mnie przedni zawias 156 który szybko się wybija i ewentualna korozja.Zawsze mam dystans do aut.Niby wszystko dobrze na pierwszy rzut oka a po chwili otwiera sie skarbonka.Ehh.. sam nie wiem.
    Tyle, że przedni zawias (4 wahacze + stabilizator) w 156 nawet GTA robisz w cenie mniej więcej takiej, jak wymiana jednego dolnego wahacza w 159. I moim skromnym zdaniem - GTA lepiej trzyma wartość
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar radexon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Alfa 156 GTA SW
    Postów
    290

    Domyślnie

    Ostatnio miałem dylematy czy nie odmłodzić auta i swojej 156 GTA SW na 159 nie zmienić. Ale silniki benzynowe w 159 nie dały by tyle frajdy i dźwięku co V6 w GTA a diesli nie lubie

    Więc 156 GTA u mnie ma dożywocie 2 lata śmigam i mechanicznie nic wa ucie nie robiłem .Zawias wiadomo jakieś tuleje itp ale to polskie drogi robia swoje.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Co do trzymania wartości to się zgodzę.Topowe wersje są ponad czasowe.3 dychy za GTA to spora inwestycja.Wiem że powymieniałeś to co trzeba ale wiem tez za ile była do wzięcia przed remontem.Troche ta świadomość boli.Cholernie ciężko było by mi się rozstać z moją 159 a żeby wyłożyć na GTA to niestety mam inne wydatki.Więc tak czy inaczej w grę wchodziła by wymiana.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    156 2.5 berlina manual/ 156 2.5 Q-system berlina/ 166 3.0 automat/ 156 JTD SW
    Postów
    100

    Domyślnie

    To dlaczego nie kupiłeś tego auta przed remontem?

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 1.75 TBI TI
    Postów
    93

    Domyślnie

    Argument, że wiesz ile to auto kosztowało wcześniej jest bez sensu. Przecież masz jasno napisane co było zrobione po zakupie. Jeśli zrobilbys to taniej i miał czas żeby się tym zajmować to trzeba było brać

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Niczego nie argumentuje, zwracam uwage na fakt jak świętną okazje można przegapić by kupić tanio, odremontować i mieć niezłą bazę na auto marzeń.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Widzę po opisie, że masz dwie Alfy - nie myślałeś o tym aby np. sprzedać jedną i mieć auto na co dzień i mieć jakąś Alfę na specjalne okazję nawet nie koniecznie 156GTA tylko np. 155 V6 albo 164 QV?

    A co do tego, że kiedyś to auto kosztowało tyle ile kosztowało a teraz stoi za 30k to w pełni rozumiem Squadracorse i częściowo popieram, z drugiej strony gdyby zlecić te naprawy komuś trzeciemu to cena pewnie byłaby zbliżona i w sumie na miejscu Tomka_KRK wystawiłbym ją za tyle samo.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    Widzę po opisie, że masz dwie Alfy - nie myślałeś o tym aby np. sprzedać jedną i mieć auto na co dzień i mieć jakąś Alfę na specjalne okazję nawet nie koniecznie 156GTA tylko np. 155 V6 albo 164 QV?

    A co do tego, że kiedyś to auto kosztowało tyle ile kosztowało a teraz stoi za 30k to w pełni rozumiem Squadracorse i częściowo popieram, z drugiej strony gdyby zlecić te naprawy komuś trzeciemu to cena pewnie byłaby zbliżona i w sumie na miejscu Tomka_KRK wystawiłbym ją za tyle samo.
    156 nie jest na sprzedaż, ma u mnie dożywocie ze względu na wartość sentymentalną.Jest ze mną od 8 lat.Można powiedzieć że sprawiliśmy ją sobie w prezencie ślubnym.Nigdy nie nawaliła w przeciwieństwie do 159, którą doprowadzenie do porządku kosztowało ponad dychę.Żałuję że od razu nie pokusiłem się na GTA. Chyba za dużo czasu i serca a nawet nerwów poświęciłem dziwiątce aby ją teraz pchnąć w inne ręce.Będzie musiała swoje wyjezdzić.Tak jak pisałem, rozum podpowiada 159 a serce jest za genialną V6 Busso
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory