Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Proszę o opinie

  1. #1
    shadow2525
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Proszę o opinie

    Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum ,a ten post jest pierwszym z racji tego ze dopiero zabieram się za kupno Alfy . Może do rzeczy żeby nie przeciągać . Budżet to max 40 tysięcy choć nie ukrywam że wolę wydać troszkę mniej . Sporo się nasłuchałem o legendarnej wręcz awaryjności marki Alfa ale czytając forum moje obawy troszkę się rozwiewają . Padło na Alfę 159 - Nikomu nie muszę tłumaczyć dlaczego . Do tej pory jeżdżę Mazdą Xedos 6 o podobnej nico Lini nadwozia a więc Auto to trafia idealnie w moje upodobania . Silnik 1.9 JTDm 150 KM- Wybrałem taki po przeczytaniu kilku wypowiedzi tu na forum , myślę ze to mi wystarczy - nie planuje się ścigać a tylko czasem szybko wyprzedzić . Kolorek tylko i wyłącznie czarny .Tapicerka jasna Welurowa, ewentualnie jak się trafi coś fajnego w jasnej skórce to też nie będę wybredny. To może tyle o moich oczekiwaniach - wymaganiach co do samochodu Marzeń. Trafiłem tez na kilka opinii aby nie kupować auta młodszego jak 2007 Wcześniejsze mają jakiś problem z kolektorami .Czy faktycznie nie ma co rozglądać się z starszym rocznikiem ?? Przeglądam oferty na Allegro i szukam tego jednego jedynego auta ale z mojej okolicy - Wrocław, nie bardzo coś jest a jeździć po całej Polsce z przyczyn oczywistych raczej nie będę . Tu proszę o pomoc Forumowiczów uzbrojonych w wiedzę teoretyczną i praktyczną . Przy okazji świat przez internet staje się Mniejszy i bardziej dostępny . Jeśli ktoś ma jakieś rady odnośnie rocznika, silnika - a może wie kto ma do sprzedanie AR 159 taką jakiej szukam proszę o kontakt.
    Znalazłem takie oto oferty z tym że to faktycznie rocznik 2006 tak odradzany. Może ktoś już je oglądał - są od jakiegoś czasu na Allegro

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-C22997826.html

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C21745510.html

    No i jedna z 2005 roku ale idąc tropem tego co czytałem to raczej nie powinienem się nią interesować - czy tak ??
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-jas...C22278448.html

    Nie ukrywam jestem Totalnym Zieleniakiem - To ma być moje drugie auto . Pierwsze pomagał mi kupić Kolega i nie ukrywam zadowolony jestem w 100% .Teraz liczę na pomoc z waszej strony . Pozdrawiam serdecznie wszystkich i Mam nadzieje ze Mój zakup Alfy okaże się czymś Przyjemnym i spełniającym moje oczekiwania a nie przerodzi się w rozpacz naciągniętego gościa który ma auto i masę wydatków na naprawy

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    2005 rocznik? to auto już ma 7 lat i z Francji sprowadzone 129tys ? ehhh za mały ten przebieg.
    Odpowiedz sobie na pytanie: ile lat ma mieć Twoje auto.... 7 ?? 6? :/ za 40k kupisz już 2007 bądź i 2008.

    Jeśli chcesz kupić dobry egzemplarz to nie ograniczaj się do swojej okolicy.
    Ja z Częstochowy pojechałem po alfę do Poznania bo jak oglądałem 159tki na śląsku to szrot gonił szrota !!

    powodzenia
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boss_do
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Brera 3.2 V6 Q4; 147 1.6 TS; GTV 2.0 TS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Trafna sugestia... nie śpiesz się z kupnem i nie decyduj na pierwszy lepszy egzemplarz. Na np allegro jest bardzo duży wybór 159, więc wato poświęcić więcej czasu na przekopywanie ogłoszeń, dzwonienie i podpuszczanie przez telefon sprzedających. Zwracaj również uwagę na szczegóły, jeżeli nie znasz się zbyt dobrze na AR, np, czy szyby są oryginalne z tego samego rocznika, sprzęgło, skrzynia czy różnice w odcieniu koloru. Przydatny jest miernik lakieru i o ile to możliwe diagnostyka komp, a VIN i jego sprawdzenie to podstawa. Polecam Ci silnik 1.9 JTD 150KM. Jeden z najmniej awaryjnych.
    Powodzenia w zakupie

  4. #4
    methoss84
    Gość

    Domyślnie

    powiem ci tak ten komis z M szany dolnej sobie daruj to raz a ta druga na bank nie ma przejechane 107 tyś km wiec tam jest wał na przebiegu !!

    i zgadzam sie z Karmal nie szukaj u siebie ja jak mojej szukalem w polsce wszytskie powtarzam wszytskie były bite co ogladałem !! byłem w tej Mszanie dolnej tam kpina co ten koles ma i stwierdziłem ze jade do belgii i swoja przywiozlem i tyle -
    sprawdz pompe od wspomagania one miały probem z nia czy nie chałasuje jak koło kierownicy do konca skrecisz , potem sprawdz rególacje wysokości światełm tam taki bolec wypada przy pokretle drobnostka ale jednak zawsze coś mozesz na cenie skubać


    no i nis esugeruj sie ze zdeżaki maja inny oscien od reszty tak zawsze jest plastik inaczej kolor lapie i wydaje sie troche inny ale to normalne nie widac tego tak na srebrnych jak np na czerwonych etc

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20111228-DSC_0613.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	130.9 KB
ID:	48209
    Ostatnio edytowane przez methoss84 ; 25-02-2012 o 19:02

  5. #5
    shadow2525
    Gość

    Domyślnie

    To że ograniczając się do swojej okolicy nie kupie auta to raczej zdaję sobie z tego sprawę . Co do lekkich poprawek lakierniczych tez mam dystans . Jeśli było coś tam robione przy nadkolu drzwiach czy innym elemencie nadwozia co nie miało wpływu na stan techniczny auta to nie bede się nad tym rozwodził - no może w kwestii ceny Moja Mazda ma już dobrze ponad 250 tyś km przebiegu do tego jak ją kupowałem - malowany przód tył i bok . Co z tego ,mija kilka dobrych lat i autko bezawaryjne . Może się myle ale liczy się silnik ,zawieszenia reszta jest do zrobienia - poprawienia . Co do ceny owszem za 40 k mam 2007 rok ale idąc dalej za kolejne tysi 2008 itd. Niestety jestem ograniczony funduszami na uto Nie wiem jak jeszcze dobrze uda się sprzedać obecne . Nie będę się napalał To pewne ale kiedyś trzeba będzie podjąć tą decyzje . Co dziwne już dostałem dwie wiadomości PW Jedna poleca sprzedającego inna radzi sobie dać spokój na wejściu. To będzie chyba trudny zakup . Oczywiście dziękuje za cenne wskazówki dotyczące szyb itd . To się przyda na 100%

    A tak na marginesie to drugie autko nie ma 107 tyś ale 171 tyś

  6. #6
    Fozzie
    Gość

    Domyślnie

    Po Alfę jedź do Wodzisławia Śl. Jak nie maja na stanie tego, co potrzebujesz, to poczekaj aż będzie.
    np.
    http://otomoto.pl/show?id=C23234327&preview=1
    Ja moją tam kupiłem. 100% zadowolenia.

  7. #7
    artur_AR
    Gość

    Domyślnie

    Podoba mi się...
    Ostatnio edytowane przez artur_AR ; 22-03-2012 o 12:36

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Brera
    Postów
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur_AR Zobacz post
    Podoba mi się...
    To dzwoń, działaj i oglądaj .
    Grunt to mieć punkt odniesienia do kilku egzemplarzy które się obejrzało.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 136 KM
    Postów
    2

    Domyślnie Ostrzeżenie przed Alfą 159 z Płocka

    Jest to mój pierwszy post, więc na wstępie witam wszystkich forumowiczów.

    Nie bardzo wiedziałem gdzie napisać to co mam do powiedzenia, ale jako że kolega w tym temacie chce kupić Alfę 159, tak jak ja, to może oszczędzę mu (i innym) fatygi przy oglądaniu tej oferty:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=2208098884
    oraz
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C23368825.html

    Jest to Alfa z Płocka (oba linki to ten sam samochód).
    Byłem w poniedziałek ją oglądać i zrobiłem przegląd w płockim ASO Alfa Romeo.
    Oto wyniki:
    • Przebieg przekręcony o 100 000 km, na liczniku jest 153 tys. km. Po odczycie z komputera ostatni przegląd (maj 2011) był robiony przy 236 tys. km, a parametr "Hodometr ostatniej wymiany DPF" wskazuje 257 tys. km (czyli jak rozumiem ilość km od ostatniej wymiany DPF, czyli od nowości samochodu).
    • Malowana prawa strona - przedni błotnik, tylne drzwi, tylny błotnik, oraz maska. W ofercie oczywiście sprzedawca pisze że to samochód bezwypadkowy.
    • Do wymiany: łożysko przód, górne wahacze, osłony, zbiorniczek (ma to mieć coś wspólnego z luzem na kierownicy, ale nie wiem dokładnie). No i standardowo olej i opony (łyse).


    Mam nadzieję że moje uwagi komuś się przydadzą i oszczędzą trochę czasu na oglądanie tego samochodu.

Podobne wątki

  1. [159] alfa romeo 159 1.9 JTDM wyciek ? proszę o poradę
    Utworzone przez Jambo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-05-2016, 18:49
  2. Alfa Romeo JTDm 8v 2006 Jaworzno, proszę o opinie
    Utworzone przez cacek89 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2015, 21:24
  3. Alfa Romeo 159 - proszę o opinie
    Utworzone przez grab w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 14:07
  4. zakup Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 150km 2006r - proszę o opinie
    Utworzone przez emperror84 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 12:16
  5. Alfa Romeo GT - proszę o opinie
    Utworzone przez Wujek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory