Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Alfa GT

  1. #11
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Jesli chodzi o korozje w alfach to wiadomo ze kazdy odpisze Ci: "nie!, jesli nie jest powypadkowa to nie ma prawa rdzewiec". Prawda jest taka ze glebiej szperajac po forum dowiesz ze ze jednak rdzewieja. 156 rdzewieja niesamowicie, 166 troche mniej. Podobno 147 i GT rdzewieja troche mniej niz 156 ale jednak dalej. W sumie czemu mialyby nie rdzewiec, przeciez to fiat. Generalnie patent jest taki ze po zakupie robisz konserwacje podwozia i masz spokoj. Ranty nadkoli beda rdzewiec w kazdym samochodzie ktory ma je tak durnie wyprofilowane jak alfa... Nie wiem dlaczego niektorzy producenci potrafili zaginac ranty dzieki czemu kamienie sie tam nie obijaly i nadkola nie doznawaly oznak korozji... Jesli chodzi o ranty to wiele samochodow niestety ma tak jak alfa wiec w wielu ta przypadlosc trzeba doswiadczyc.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Matejko'
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Alfa GT JTD
    Postów
    89

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz, Galanta sprzedalem wlasnie z powodu rdzy - trzeba bylo piaskowac, konserwowac, reperaturki wymieniac i wlasnie kolejne auto mialobyc bez rdzy...
    konserwacja jest o tyle nie fajna, ze aby utrzymac efekt i nie miec problemow z rdza trzeba po zimie auto na podnosnik i uzupelniac ubytki, ale wiadomo ze to rude gdziestam bedzie siedzialo ...

  3. #13
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    KOlego nei ma aut idealnych niestety. Ja sobie czesto lubie popatrzec na co by moze zmienic alfe w przyszlym roku (nie jezdze dluzej niz 2 lata samochodami) i ciezko jest. Mazda 6 wszystko spoko, ale rdzewieja, vw, bmw, mercedes, nie stac mnie na utrzymanie... pug 407 jest fajna opcja i chyba nie rdzewieje tak jak wloskie samochody. Tak naprawde najlepsza opcja jest 159 ale kurde trzymaja cene te samochody, wspolpraca z oplem zaowocowala konkretnym wozem.

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobodyspecial Zobacz post
    wspolpraca z oplem zaowocowala konkretnym wozem.
    zaowocowała konkretnie słabą skrzynią biegów w 1.9 jtdm. nie mogłem się powstrzymać, żeby to wytknąć oplowi, ale chyba właśnie dopada mnie ta usterka.
    mój mechanik twierdzi również, że średnie koszty serwisu 159 są zdecydowanie wyższe niż 156.

  5. #15
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Oczywiscie ze srednie koszty serwisu 159 beda wieksze niz 156, 156 to leciwe woziki a 159 to stosunkowo mlode samochody wiec wiadomo ze czesci beda drozsze. Z kazda marka tak jest. Szczerze mowiac sam nie wiem jakie jest porownanie 156 do 159. 156 na bank ma gorsze blachy. To jest pewne. Utrzymanie jest drozsze z racji tego ze to mlode auto, za 5 lat utrzymanie bedzie tansze... Jesli chodzi o usterkowosc to powiem tak. Mialem 166 w benzynie, przez rok zrobilem nia 5000km czyli nic tak ze koszty napraw byly niewielkie. 156 mam prawie rok 11kkm i wymienilem tylko wahacze gorne. Auto kompletnie bezobslugowe. Nawet oleju gnida nie bierze a slyszalem ze kazdy silnik z turbina lubi sobie olej spalic. 159 nie mialem, moja wiedza opiera sie na forum i na tym ze prezes mojej firmy ma taki wynalazek. Srednio raz na miesiac samochod stoi w aso. O czym to swiadczy? Ciezko powiedziec bo samochod jest lekko katowany z racji tego ze jest w lizingu. Patrzac na forum jakie ludzie maja przeboje z 1.9JTDm balbym sie kupowac ten wynalazek. Pomimo wszystkich dziwnych kosztownych przygod wszyscy twierdza ze 159 to najbardziej udana alfa... Do tego dochodzi zawieszenie... Zawsze myslalem ze 159 ma o niebo lepsza zawieche niz 156. Czytajac ostatnio forum gdzie ludzie pisza ze zrobili 20 tys na wahaczach trw, smiac mi sie chce... Samochodziki z papieru! Wracajac do meritum, mysle ze szukajac stosunkowo mlodego samochodu ktory nie bedzie nadmiernie gnil trzeba by isc w strone wlasnie peugeota. Niestety prowadzenie puga to zupelnie inna klasa niz prowadzenie alfy... Reasumujac nie ma samochodow idealnych. Kupno Uzywki to niesamowicie ciezka sprawa.

  6. #16
    Użytkownik Ogier Avatar mrq
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Q-Tronic
    Postów
    190

    Domyślnie

    jak szukasz GT - to polecam mojego kolegi http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-1-9-...C29372828.html dopieszczona - i serio wyglada tak jak na zdjeciach - lakier oryginalny - jezdzi tez rewelacja. widze ja codziennie z okna to az oko cieszy

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Matejko'
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Alfa GT JTD
    Postów
    89

    Domyślnie

    veni, vidi, viva zwei, kupilem - w oryginalnym lakierze i bez rdzy na podlodze, pare rzeczy trzeba poprawic, costa, dokupic ogolnie jestem zadowolony

  8. #18
    Użytkownik Ogier Avatar Fisz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Dęblin/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    151

    Domyślnie

    No to gratulacje, szerokości i czekamy na temat w dziale "Nasze Belle"

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory