Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Zamarznięty zamek tylnych lewych drzwi ALFA 159 SW

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    ALfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm 8v
    Postów
    22

    Domyślnie Zamarznięty zamek tylnych lewych drzwi ALFA 159 SW

    Witam,

    Panowie przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego problemu do mojego. O co chodzi? Dzisiaj rano (-6st. ) otworzyłem auto, centralny zadziałał wszystko git, tyle ze drzwi miałem przymarznięte, od kierowcy otworzyłem lekko pociągając i jest wszytko git natomiast tylne lewe klamke podniosłem z wyczuciem ale drzwi się nie otworzyły bo była przymarznięta uszczelka. Od środka lekko je pchnołem i się otworzyły, ale teraz mam problem bo nie dadzą się zmaknąć..... w sensie nie zaskakuje mechanicznie ten " języczek" w zamku. Moje pytanie uszkodzenie jest mechaniczne czy tylko coś zajebiście zamarzło?? Autem jeździć nie mogę bo drzwi się otwierają chyba, że jest jakiś inny sposób na zamknięcie ( zatrzaśnięcie ) ich??

    Pozdr

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Kartuzy
    Auto
    159 sw 1.9jtdm qtronic ti
    Postów
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiektbr Zobacz post
    Witam,

    Panowie przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego problemu do mojego. O co chodzi? Dzisiaj rano (-6st. ) otworzyłem auto, centralny zadziałał wszystko git, tyle ze drzwi miałem przymarznięte, od kierowcy otworzyłem lekko pociągając i jest wszytko git natomiast tylne lewe klamke podniosłem z wyczuciem ale drzwi się nie otworzyły bo była przymarznięta uszczelka. Od środka lekko je pchnołem i się otworzyły, ale teraz mam problem bo nie dadzą się zmaknąć..... w sensie nie zaskakuje mechanicznie ten " języczek" w zamku. Moje pytanie uszkodzenie jest mechaniczne czy tylko coś zajebiście zamarzło?? Autem jeździć nie mogę bo drzwi się otwierają chyba, że jest jakiś inny sposób na zamknięcie ( zatrzaśnięcie ) ich??

    Pozdr
    W polonezie kiedyś związałem jedne drzwi z drugimi gumą najlepiej grzej klamkę i zamek suszarką, jak zamarzło to puści.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Kraków/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 GTA
    Postów
    58

    Domyślnie

    Czy to mechaniczne uszkodzenie trudno zdiagnozować na odległość. Zacznij od najprostszej czynności i wstaw auto do ogrzewanego garażu. A zaraz potem przesmaruj uszczelki i zakonserwuj zamki.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Ten problem wraca co zimę w 147 mojej żony. Dostaje się wilgoć do zamka, zamarza i stąd problem.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiektbr Zobacz post
    Autem jeździć nie mogę bo drzwi się otwierają chyba, że jest jakiś inny sposób na zamknięcie ( zatrzaśnięcie ) ich??
    Miałem to samo w zeszłym roku. Raz z lewymi, raz z prawymi drzwiami. Porządne nagrzanie wnętrza wystarczyło. Nie wiadomo co to było. Ale jak widać TTTM. Proponuję zaopatrzyć się w sznurek i przywiązać drzwi, żeby się nie otworzyły w czasie jazdy.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    27

    Domyślnie

    Mam taką samą sytuacje z tylnimi drzwiami pasażera, za kazdym razem gdy jest mróz zamek odskakuje i nie wraca. Dopiero po mocnym nagrzeniu auta drzwi udaje się domknąć.
    Jest jakiś sposób zeby temu zapobiec ?

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Ja mam taki kłopot z drzwiami od kierowcy.
    Jak się trochę nagrzeje auto i zacznie dmuchać ciepłym to drzwi się zamykają.
    A tak to odbija niestety i nie idzie drzwi zamknąć.

    Zaczynam po prostu jechać a na zakrętach w prawo mocno trzymam drzwi ;-)) gorzej jak żona jedzie.

    Na szczęście w tym roku to dwa razy miało miejsce.

    Zauważyłem, że tylko wtedy gdy jest wilgotno za dnia a w nocy mróz.

    Obecnie przy siarczystych mrozach nie ma z tym problemu.
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW
    Postów
    49

    Domyślnie

    Heh, a ja myślałem że jestem sam z tym tematem..
    U mnie podobnie, lewe tyle drzwi otwarły się z oporem, ale już nie zamknęły..
    Wystarczyło podgrzać zamek i puściło.. tzn do wieczora, bo była powtórka, ale już udało się wytrzaskać zamknięcie

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    159SW 2.4 QTronic
    Postów
    307

    Domyślnie

    Uszczelki umyć i przesmarować wazeliną techniczną albo silikonem w sprayu. Zamki popsikać np WD40 i porządnie wytrzeć, wyczyścić. A potem spryskać smarem w sprayu.
    Jak będą czyste i dobrze nasmarowane to nic nie ma prawa zamarznąć. Mi się jeszcze nigdy coś takiego nie zdarzyło a Alfa pod chmurką najczęsciej stoi.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar burza_wroc
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    120

    Domyślnie

    I mnie spotkał ten problem. Nawet jak myślałem że już udało mi się zamknąć te drzwi (lewy tył) to otworzyły się podczas włączania się do ruchu
    Wjechałem na ogrzewany parking, odkręciłem dwie górne śrubki zamka i przez nie wlałem odpowiednią ilość środka smarującego - wypierającego wodę. Czy pomogło to nie wiem, jeszcze nie sprawdzałem
    190KM@420Nm by Ecuproject

Podobne wątki

  1. [155] zaciety zamek lewych przednie drzwi
    Utworzone przez M4Ni3K w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 17:43
  2. (166) Jak zdemontować zamek przednich drzwi lewych
    Utworzone przez ripo w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 21:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory